سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19161
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش‌ سرمربیان و بزرگان فوتبال جهان به قرعه‌کشی جام جهانی
Print This Post

با مشخص شدن گروه‌های 8 گانه جام جهانی 2014 اهالی فوتبال به اظهارنظر در خصوص نتیجه قرعه‌کشی پرداختند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق، مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل امشب (جمعه) در شهر سالوادور برزیل برگزار و 32 تیم راه‌یافته به این رقابت‌ها در گروه‌‌های 8 گانه تقسیم بندی شدند.

با مشخص شدن گروه‌‌های 8 گانه، اهالی فوتبال به اظهارنظر درباره وضعیت تیم‌ها و شانس آنها برای صعود از گروه خود پرداخته‌اند که این واکنش‌ها را به نقل از تسنیم در زیر می‌خوانید.

23:34 سافت سوسیچ سرمربی بوسنی: نمی‌توانیم آنقدرها هم ناراضی باشیم اما می‌توانستیم در گروه بهتری قرار بگیریم. به هر حال نباید ناراضی باشیم. بهتر می‌شد مثل فرانسه خوش شانس باشیم و در ضعیف‌ترین گروه قرار می‌گرفتیم اما این اتفاقی است که افتاده است. وقتی کراوت‌ها و حریفان آنها را می‌بینم (برزیل، مکزیک و کامرون) می‌گویم باید از قرعه‌مان راضی باشیم. در گروه‌مان آرژانتین شانس اول صعود است. برای ما انجام اولین بازی با آرژانتین فوق العاده است. فکر می‌کنم در کنار نیجریه باید برای کسب عنوان دومی گروه بجنگیم هرچند نباید ایران را دست‌کم بگیریم. به هر حال ما شانس صعود داریم. آرژانتین یکی از شانس‌های قهرمانی است اما به نظرم برزیل بیشترین شانس را دارد. البته اسپانیا و آلمان هم می‌توانند به قهرمانی امیدوار باشند.

23:16 استفن کِشی، سرمربی تیم ملی نیجریه: در گروه خوبی قرار گرفته‌ایم. بازی با آرژانتین برای ما عادت شده و هر دفعه با این تیم بازی می‌کنیم. از بوسنی شناخت نداریم و همین موضوع کارمان را سخت می‌کند. یکی دو بار بازی های این تیم را از تلویزیون دیده‌ام و فکر می‌کنم تیم خوبی دارند.. ایران را نمی‌شناسم ولی همین اینکه اینجا هستند یعنی اینکه تیم خوبی دارند.

23:05 لوئیز فن‌خال، سرمربی تیم ملی هلند: در خصوص گروهی که در آن قرار گرفته‌ایم واقعاً نمی‌شود کاری کرد اما منصفانه است بگوییم که این قرعه برای ما قرعه خوبی نیست. ما با اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها، استرالیا که تا به حال هرگز شکست‌اش نداده‌ایم و شیلی همگروه شده‌ایم. بازی شیلی و کلمبیا را دیدم، همان بازی که شیلی 3- صفر از کلمبیا جلو افتاد و نشان داد چه تیم قدرتمندی است. اگر به حریفان ما در این گروه نگاهی بیندازید، مطمئناً به این نتیجه می‌رسید که قرعه سختی نصیب ما شده است. مسلماً همه از هلند انتظار صعود دارند که در آن صورت هم باید با یک تیم از گروه برزیل (مکزیک، کرواسی و کامرون) روبه‌رو شویم. ممکن است در دور بعد با برزیل روبه‌رو شویم، بنابراین از نگاه یک فرد هلندی این قرعه برای ما بهترین قرعه نیست.

23:03 آنژه پوستکوگلو، سرمربی تیم ملی استرالیا: این جام جهانی است یعنی حضور بهترین تیم‌های فوتبال روی کره زمین. چالش‌های پیش‌رو را با آغوش باز می‌پذیریم و سعی می‌کنیم خودمان را مقابل بهترین تیم‌های فوتبال در بالاترین سطح آزمایش کنیم.‬

23:01 وحید هلیلهودزیچ، سرمربی تیم ملی الجزایر: گروه ما می‌توانست به مراتب سخت‌تر از این باشد اما تیم آسانی هم در گروه ما نیست. گروه ما نه گروه مرگ است نه گروهی آسان. بلژیک یک کشور فوتبال‌خیز بزرگ است که در تیم ملی‌اش بازیکنان با استعداد فراوانی دارد. به نظر من این تیم می‌تواند یکی از شگفتی‌سازان جام باشد. روسیه را هم به خوبی می‌شناسم. این تیم مربی بزرگی (فابیو کاپلو) دارد. کره جنوبی هم تیم بسیار تکنیکی است که بازیکنانش زیاد پاسکاری می‌کنند و جنب و جوش دارند. این تیم هم چند بازیکن بزرگ دارد. گروه ما گروهی پیچیده‌ای است. سعی‌مان را می‌کنیم تا شگفتی‌ساز باشیم. به عنوان گردشگر به جام جهانی نخواهیم رفت اما کار بسیار سختی پیش‌رو داریم.

22:56 لوئیس سوارس، سرمربی هندوراس: به جز یک مورد از بقیه چیزها راضی‌ام. نمی‌خواستم با اکوادور روبرو شویم که شدیم. نه تنها برای رینالدو (سرمربی اکوادور) بلکه برای کل کشور. آنها برای من ارزش فراوانی دارند. اکوادور به من در پیشرفت دوران حرفه‌ام کمک کرد و من خودم را بابت چیزهای زیادی به اکوادور مدیون می‌دانم. با این حال قرعه‌کشی‌ها همین هستند. ما تلاش خواهیم کرد با این شرایط کنار بیاییم و برخوردی حرفه‌ای داشته باشیم. ما می‌خواهیم به مرحله یک هشتم نهایی برسیم.

22:50رینالدو روئدا، سرمربی تیم ملی اکوادور: سال 2010 سرمربی تیم ملی هندوراس بودم و حالا تقدیر طوری رقم خورد که به عنوان مربی اکوادور دوباره با هندوراسی‌ها روبه‌رو شوم. فوتبال همین است و زندگی همین! هندوراس تیم خوبی دارد و پیش از این در آفریقای جنوبی بازی در جام جهانی را تجربه کرده است. این تیم حریف سرسختی خواهد بود. سوئیس یا فرانسه؟ با اینکه هر 2 تیم اروپایی هستند، هر کدام از آنها سبک بازی خاص خود را دارند. گروه پرچالشی داریم.

22:42 میگوئل هررا، سرمربی تیم ملی مکزیک: 3 حریف سرسخت داریم. باید به شدت تلاش کنیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم اما باید واقع بین هم باشیم. گروه ما بسیار سخت است و رقبای احتمالی ما در مرحله حذفی از گروه دوم نیز سخت‌تر هستند. می‌خواهیم به اهداف مشخص خود دست پیدا کنیم.‬

22:41 مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی بلژیک: در گروه جالبی قرار گرفته‌ایم. در این گروه تیمی که در ترکیبش بازیکن فوق‌ستاره داشته باشد وجود ندارد. نمی‌گویم که گروه‌مان گروه آسانی است اما اولین هدف ما رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی است مانند قبل!

22:37فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی یونان: شاید اینطور به نظر نرسد اما گروه ما یکی از سخت‌ترین گروه‌های جام جهانی است چون در آن 4 تیم هستند که همه آنها شانس زیادی برای صعود دارند. کلمبیا در حمله تیم بسیار قدرتمندی است. ساحل عاج هم تیم با تجربه‌ای است که از وجود بازیکنانی مانند دیدیه دروگبا و ژروینیو برخوردار است. ژاپن هم می‌خواهد شگفتی‌ساز مرحله گروهی باشد. با این حال یونان شانس خوبی برای رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی دارد.

22:29 میرالم پیانیچ، بازیکن تیم ملی بوسنی: آرژانتین شانس اول صعود از این گروه است. فکر می کنم ما با نیجریه برای دستیابی به جایگاه دوم رقابت کنیم. امیدوارم به این مهم دست پیدا کنیم.

22:27 ویسنته دل‌بوسکه، سرمربی اسپانیا: قرعه‌کشی پیچیده‌ای بود و ما در گروه دشواری قرار گرفتیم. بازی با هلند سخت خواهد بود به خصوص آنها با داشتن بازیکنانی همچون آرین روبن، روبین فن‌پرسی و وزلی اسنایدر حریفی سرسخت هستند. شیلی هم مقابل ما سنگ‌تمام خواهد گذاشت و باید بگویم در این مسابقات  رقبای راحتی پیش‌رو نداریم. استرالیا نیز برای ما ناشناس است ولی نتیجه‌ای که خواهیم گرفت کاملا بسته به جنبه روانی تیم در جام‌جهانی 2014 دارد.

22:24 دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه در اظهارنظری جدید: راستش را بخواهید قرعه ما می‌توانست خیلی سخت‌تر از این باشد. در گروه خود همسایه‌مان سوئیس، یک تیم از آمریکای جنوبی (اکوادور) و هندوراس را داریم که سبک بازی‌هایشان شبیه به هم است. نگران بودیم که مبادا در شمال برزیل بازی کنیم چون هوا در آنجا گرم است. خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و این به نفع ما شد. مردم می‌گفتند اوکراین (در مرحله پلی‌آف انتخابی جام جهانی) قرعه آسانی بود که نصیب فرانسه شد اما دیدید که چه اتفاقی افتاد. با این حال اعتراف می‌کنم گروه ما می‌توانست سخت‌تر از این باشد. اولین بازی ما برابر هندوراس است که این مهم‌ترین بازی است. پیروزی در آن ما را در بهترین موقعیت برای صعود قرار می‌دهد. هیچ حریفی آسان نیست. ما باید جاه‌طلب و در عین حال منطقی باشیم. قبل و بعد از قرعه‌کشی هدف ما فرق نکرده و همچنان چشم به مرحله یک هشتم نهایی داریم.

22:14 یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان: قرار است دوباره با دوستان قدیمی تجدید دیدار کنیم. اینکه در گروه‌مان تیم ملی آمریکا (با هدایت سرمربی آلمانی‌اش، یورگن کلینزمن) را داریم اتفاق خاصی است. من و یورگن مدت‌ها است که با یکدیگر رابطه‌ای بسیار خوب و صمیمی داریم. ما همیشه و به طور منظم تبادل نظر کرده‌ایم اما این روند مطمئنا قبل از بازی رودرروی‌مان در جام جهانی تغییر می‌کند.

22:12 نیکو کواچ، سرمربی تیم ملی کرواسی: بازی مقابل برزیل با آن همه بیننده یک اتفاق بسیار ویژه است. سعی می‌کنیم در این بازی شرایط را برای آنها سخت کنیم و بازی آسانی نخواهد بود. به بازی دو تیم در سال 2006 نگاه کنید که چطور شرایط را برای آنها سخت کردیم. «دیدا» توانست موقعیت‌های خوبی را از ما بگیرد و کاکا در لحظات پایانی موفق به گلزنی شد. اگرچه برزیل شانس اول صعود از این گروه است اما فرصت برای صعود از این گروه به عنوان تیم دوم باقی است. مکزیک همواره تیم خوبی در جام جهانی بوده است. رقابت برای جایگاه دوم دشوار است.

22:10لوئیز فیلیپه اسکولاری، سرمربی برزیل: قرعه خوبی است. انگلیس، ایتالیا و اروگوئه در سخت‌ترین گروه ممکن قرار گرفتند ولی گروه ما خیلی هم دشوار نیست. در بازی افتتاحیه مقابل یک تیم اروپایی (کرواسی) بازی می‌کنیم که پیش از این هم ترجیح می‌دادم اینگونه باشد. سپس بازی دوم ما با مکزیک خواهد بود که دیداری منطقه‌ای (کلاسیکو) است. دیدار آخرمان هم که با کامرون است و فکر می‌کنم بازی خوبی برای ما خواهد بود.

22:02 کوئسی آپیا، سرمربی تیم ملی غنا: خوب است که با آلمان و آمریکا همگروه شدیم. ما یکبار آمریکا را در مرحله یک شانزدهم نهایی جام جهانی 2010 شکست دادیم. وضعیت کنونی ما بهتر از سال 2010 است و مطمئنم که شگفتی‌های بسیاری در این گروه رخ خواهد داد.

22:01 وین رونی، مهاجم تیم ملی انگلیس و منچستریونایتد: اگر می‌خواهیم بهترین باشیم باید بهترین‌‌ها را شکست دهیم. در گروه سختی قرار گرفته‌ایم اما واقعا منتظر بازی در آن هستم. پیش به سوی برزیل 2014!

21:59 اوتمار هیتسفلد، سرمربی تیم ملی سوئیس: گروه ما گروه سخت و یکنواختی است که در آن ذهنیت‌های مختلفی وجود دارد. تیم‌های اروپایی با تیم‌هایی از آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی روبه‌رو می‌شوند. گروه ما گروه جالبی است. فرانسه حریف سرسختی در گروه ما است. چیزی برای شکایت کردن وجود ندارد. باید از زمانی که داریم برای آماده کردن خود با شرایطی که در طول رقابت‌ها ممکن است با آن روبرو شویم آماده کنیم.

21:53 آلخاندرو سابیا سرمربی تیم ملی آرژانتین: قرعه خوبی بود و نمی‌شود چیزی هم گفت. باید به این فکر کرد که فوتبال، فوتبال است و بازی خودمان را کنیم. حالا باید اطلاعات بیشتری از تیم‌هایی که به مصافشان خواهیم رفت را گردآوری کنیم. به بازی بوسنی آشنا هستیم چون اخیرا با آنها بازی کردیم ولی ما ایران را خیلی کمتر می‌شناسیم. با احترام به نیجریه ما تیم‌های آفریقایی را به خوبی می‌شناسیم، آنها در چند دیدار بین‌المللی ما را تحت فشار قرار داده‌اند و بازی فیزیکی از خود به نمایش گذاشته‌اند.

21:48اشکان دژاگه: سعی می‌کنم در هر بازی یک گل بزنم‬.

21:44 خورخه سامپائولی، سرمربی شیلی: گروه واقعاً سختی نصیب‌مان شد بنابراین تلاش خواهیم کرد به اندازه کافی جنگنده باشیم تا صعود کنیم. دل‌بوسکه (سرمربی تیم ملی اسپانیا) نمی‌خواست با شیلی همگروه شود اما ما هم نمی‌خواستیم با اسپانیا روبرو شویم.

21:41 پائولو بنتو، سرمربی پرتغال: در گروه سختی قرار گرفتیم و آلمان مدعی که سابقه و تاریخچه خوبی هم دارد هم‌گروه‌مان است. آمریکا و غنا هم تیم‌های خوبی هستند و بازیکنان خوبی دارند که در بهترین تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند و به خوبی سازمان‌یافته‌اند اما ما کاری به تیم‌های گروه نداریم و می‌خواهیم به هدفمان که همان صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی است، برسیم.

21:39 دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه: مهم‌ترین چیز این است تورنمنت را با کسب پیروزی در اولین بازی آغاز کنیم و اینکه در این بازی برابر سوئیس به میدان نمی‌رویم یک امتیاز است.

21:38 هونگ میونگ بو، سرمربی تیم ملی کره جنوبی: ماه نوامبر با روسیه یک بازی دوستانه انجام دادیم اما یک بار دیگر باید این تیم را آنالیز کنیم چون شرایط فرق کرده است. مردم شاید فکر کنند گروه ما گروه آسانی است اما این چنین نیست. نباید هیچ یک از رقبای خود را دستکم بگیریم چرا که همه آنها قوی هستند و توانایی صعود دارند.

21:36 جک ویلشیر، هافبک انگلیس: گروه سختی است اما چه می‌شود کرد؟ اگر ما می‌خواهیم برنده جام جهانی باشیم باید با بهترین تیم‌ها بازی کنیم.

21:35 کارلوس کی‌روش سرمریی تیم ملی ایران: هم‌گروهی با آرژانتین، نیجریه و بوسنی یک افتخار است و باید فقط از این موقعیت لذت ببریم. ما برابر بهترین تیم‌های دنیا بازی خواهیم کرد و این فرصتی فوق‌العاده برای ما است تا پیشرفت کنیم و به تیمی بهتر تبدیل شویم.

21:30 روی هاجسون، سرمربی تیم ملی انگلیس: بدون شک انگلیس در گروه سختی است. دو تیم با رنکینگ اول جهانی یعنی اروگوئه و ایتالیا در گروه ما قرار دارند. در فوتبال روی کاغذ نمی‌توان پیروز بود و هر بازی شرایط خاص خود را دارد. اگر تیم شما به خوبی آماده باشد می‌تواند در هر سه بازی پیروز شود.

21:29: فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی روسیه: گروهی که در آن قرار کرفتیم گروه خوبی است و قرعه، قرعه بدی نبود. مهم‌ترین نکته، جایی این است که تیم ما باید در آن بازی‌ کند. ما باید در مرکز برزیل بازی کنیم و از این بابت خوشحالم.

21:26 یورگن کلینزمن، سرمربی آلمانی تیم ملی آمریکا: حسی به من می‌گفت که ما به آلمان می‌خوریم. گروه ما یکی از سخت‌ترین گروه‌ها است. در گروهی که پرتغال و کریستیانو رونالدو، غنا با آن تاریخچه‌اش و البته آلمان در آن حضور دارند، کار ما سخت‌تر از این نمی‌توانست باشد، اما جام جهانی همین است و ما باید این قرعه را بپذیریم. امیدوارم بتوانیم در این رقابت‌ها برخی را شگفت‌زده کنیم. خود را برای حضور در رقابت‌ها آماده خواهیم کرد تا با اعتماد به نفس پا به میدان بگذاریم. بردن در ایتالیا و نتیجه گرفتن در روسیه (بازی‌های دوستانه) به ما در مسیر آماده‌سازی‌مان کمک خواهد کرد.

21:15 ابی‌ومباک، برترین فوتبالیست زن دنیا در سال 2012: تماشای آمریکا در گروه مرگ چه مفرح خواهد بود…اوه!

21:13 وینسنت کومپانی، مدافع بلژیکی منچسترسیتی: بلژیک، الجزایر، کره جنوبی و روسیه؛ گروهی جالب اما خطرناک است. حق مخفی شدن نداریم و محکوم به صعود به یک هشتم نهایی هستیم.

‫21:10 گرث بیل، هافبک ولزی رئال مادرید: انگلیس در گروه سختی قرار گرفته است. در کل می‌توان شاهد بازی‌های مهیجی در جام جهانی از جمله آلمان- پرتغال و اسپانیا- هلند باشیم.‬

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار