سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19201
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار عراقچی به طرف مقابل مذاکرات
Print This Post

مذاکره کننده ارشد ایران با 1+5 اظهار داشت: در یک توافق برد – برد، طبیعی است که طرفین امتیازی داده و می گیرند و اینکه پس از توافق برخی صحبت از تضعیف محتوای آن نمایند به گونه ای که گفته شود تنها صرفا بخش کوچکی از تحریمها لغو شده، رویکرد مناسبی به نظر نمی رسد. برخی سخنان طرف مقابل سودمند نیست. طرفین مذاکرات باید مراقب باشند که این پنجره بسته نشود.

 به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، بخش خبری صدا و سیمای ملی هلند مصاحبه ای را با عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه هجدهمین کنفرانس سالانه سازمان منع سلاحهای شیمیایی در لاهه انجام داد. این برنامه خبری از عراقچی به عنوان یکی از مهم ترین افراد دخیل در توافق تاریخی ایران و غرب در ژنو یاد کرد.معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این مصاحبه اظهار داشت: مذاکرات ژنو قرار بود طی سه روز انجام شود، اما به پنج روز کشیده شد. تماس با وزیران امور خارجه شش کشور جهت حضور بر سر میز مذاکره در نیمه شب که اقدامی استثنایی بود، در دور آخر گفت و گوها انجام شد. قبل از توافق تا ساعت سه صبح درباره چند واژه مهم مذاکراتی طولانی صورت گرفت.

وی افزود: در یک توافق برد – برد، طبیعی است که طرفین امتیازی داده و می گیرند و اینکه پس از توافق برخی صحبت از تضعیف محتوای آن نمایند به گونه ای که گفته شود تنها صرفا بخش کوچکی از تحریمها لغو شده، رویکرد مناسبی به نظر نمی رسد. برخی سخنان طرف مقابل سودمند نیست. طرفین مذاکرات باید مراقب باشند که این پنجره بسته نشود.

معاون وزیر خارجه تاکید کرد: نیروهای تاریک مانند رژیم اسرائیل و برخی در داخل آمریکا وجود دارند که در جهت تخریب روند مذاکرات می کوشند، ولی ما باید بکوشیم عقلانیت پیروز شود.

عراقچی مصاحبه خود را با این جمله به پایان رساند: من شخصا به آینده مذاکرات خوش بین هستم، چرا که هیچ جایگزینی به دلیل هزینه مند بودن، برای مذاکرات وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار