سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19364
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مادر مسیح کردستان به فرزند شهیدش پیوست
Print This Post

خبرگزاری تسنیم: مادر شهید محمد بروجردی ملقب به «مسیح کردستان»، دارفانی را وداع گفته و به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، خدیجه محمدی مادر شهید محمد بروجردی ملقب به «مسیح کردستان دارفانی را وداع گفت.

وی که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران بستری شده بود، امروز چشم از جهان فروبست.

سردار شهید «محمد بروجردی» در سال 1333 در یکی از بخش‌های شهرستان بروجرد دیده به جهان گشود. با اوج گیری روند انقلاب اسلامی در دوازدهم بهمن 1357 و هم زمان با ورود پیروزمندانه حضرت امام(ره)ه به ایران، به امر شهید بهشتی و با نظارت شهید حاج مهدی عراقی، مسؤولیت تشکیل و سرپرستی حفاظت از رهبر کبیر انقلاب به شهید بروجردی محول شد. شهید محمد بروجردی، از پایه گذاران اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. بروجردی فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع)، در جوانی برای آموزش‌های نظامی و فراگیری فنون چریکی عازم سوریه ولبنان شد. و بعد از آن به نیروهای تحت فرماندهی شهید چمران پیوست. شهید بروجردی بعد از فرمان امام خمینی(ره) برای سرکوبی ضد انقلابیون عازم پاوه و سپس کردستان شد.

شهید بروجردی در کردستان تمام حرکات ضدانقلاب را به عنوان فرمانده عملیات زیر نظر داشت. در جریانات پاوه، درگیری سنندج و حوادث دردناک شهرهای کردستان همواره یکه‌تاز مقابله با ضدانقلاب بود و شهرها یکی پس از دیگری با دلاوری‌های شهید بروجردی و یارانش آزاد شد.

مردم کردستان با علاقه عجیبی او را دوست داشتند. او همواره می‌گفت باید حساب مردم را از ضدانقلاب جدا کنیم. به خاطر این برخورد گرم و صمیمی با مردم آن منطقه بود که به او لقب «مسیح کردستان» داده بودند.

شهید بروجردی که به سیدالشهدای کردستان نیز معروف بود اول خرداد 1362 براثر انفجار مین به شهادت رسید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار