سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1937
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دو شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی دردادگستری دلفان تشكیل شد
Print This Post
سلام دلفان به نقل از ایرنا: رئیس دادگستری دلفان از راه اندازی دو شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد. 'رسول كرمپور'روز چهارشنبه در گفت وگو با ...

سلام دلفان به نقل از ایرنا: رئیس دادگستری دلفان از راه اندازی دو شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد.

‘رسول كرمپور’روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:این دو شعبه به منظور رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشكیل شده است.

وی افزود:دستگاه قضایی با جرایم انتخاباتی بدون اغماض برخورد می كند و به همین منظور برای رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در این شهرستان، دو شعبه شامل یك شعبه در دادسرا و یك شعبه در دادگستری دلفان فعالیت خود را آغاز كرده است.

به گفته وی ،همچنین كمیته پیشگیری از وقوع جرم هم تشكیل و به تخلفات و جرایم انتخاباتی رسیدگی خواهد كرد.

وی با بیان اینكه، تاكنون هیچ پرونده ای مبنی بر وقوع تخلف انتخاباتی از سوی كاندیداهای انتخابات مجلس نهم یا هوارداران آنها در شعب ویژه رسیدگی مستقر در دادگستری شهرستان تشكیل نشده تصریح كرد :چنانچه مواردی از تخلف مشاهده یا گزارش شود به طور ویژه و با قاطعیت با آن رسیدگی می شود.

‘كرمپور’ اظهار داشت: با هرگونه رفتار ناسالمی كه منجر به اختلال در وضعیت انتخابات مجلس نهم یا آرای مردم باشد و همچنین با هر شخصی كه ارتكاب به تخلفات انتخاباتی كند بدون چشم پوشی و با قاطعیت برخورد می كنیم.

رئیس دادگستری دلفان گفت: بیشترین موارد تخلف انتخاباتی معمولا در زمان رسمی شدن تبلیغات كاندیداها اتفاق می افتد كه در همین جا به همه كاندیداها و طرفداران و حامیان آنها در حوزه دلفان اعلام می كنیم در یك فضای سالم به تبلیغات برای خود اقدام كنند.

وی گفت: وظیفه ما زمینه سازی برای حضور حداكثری مردم در پای صندوق های رای، حفظ و صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخابات سالم است.

‘كرمپور’ از مردم شهرستان دلفان درخواست كرد در صورت مشاهده هرگونه عمل خلاف قانون از سوی كاندیداها و هوادارنشان كه از مصادیق جرایم انتخابات است مراتب را در اسرع وقت به دادگستری شهرستان دلفان اطلاع دهند.

انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوازدهم اسفند امسال برگزار می شود و از حوزره انتخابیه دلفان و سلسله با 230 هزار نفر جمعیت یك نفر بعنوان نماینده مردم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می كند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار