سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19555
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
خانه » اخبار برتر » 7نفر از 9 نماینده لرستان در مجلس استعفا دادند/ لرستان در بودجه تحریم شده است؛ چاره ای جز استعفا نبود/ با این وضعیت مرگ عمران و آبادانی استان را شاهد خواهیم بود/ وعده نوبخت برای بررسی
Print This Post
آقامحمّدی خبر داد: (10 نظر)

ارقامی که برای سدهای استان درنظر گرفته‎ شده حتی پول نگهبانی ازآنها هم نمی‎شود. در این بودجه به هیچ وجه برای رفع معضل بیکاری اعتباری اختصاص نداده‎اند.

سلام دلفان- ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌‌آباد در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از استعفای 7 نفر از 9 نماینده استان لرستان خبر داد.ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد

وی علت استعفای این افراد را «اعتراض به بودجه تخصیص یافته به این استان برای سال آینده» عنوان و خاطرنشان کرد: این نمایندگان استعفای خود را تقدیم هیئت ‌رئیسه مجلس کرده‌اند.

نماینده مردم خرم‌آباد با انتقاد از اعتبارات اختصاص یافته در بودجه سال 93 به استان لرستان گفت:‌ با بررسی بودجه دریافتیم بحث محرومیت زدایی و توجه به استان‌های کمتر توسعه یافته، در آن لحاظ نشده است.

آقامحمدی با بیان اینکه در بودجه 93 اعتبارات لازم برای طرح‌های کلان استان لرستان در نظر گرفته نشده، افزود: اعتبارات کافی برای پروژه‌های عمرانی در بودجه سال آتی تخصیص نیافته که این مسأله باعث تعطیلی این پروژه‌ها خواهد شد.

وی لرستان را دارای رتبه نخست بیکاری در کشور معرفی کرد و متذکر شد: در چنین شرایطی ما دیگر حرفی برای گفتن به مردم نخواهیم داشت و چگونه می‌توانیم پاسخ مطالبات آنها را بدهیم.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس با اشاره به جلسه امروز مجمع استان لرستان با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌‌جمهور، اظهار داشت: در جلسه امروز وضعیت این استان را برای آقای نوبخت تشریح کردیم که او وعده داد طی جلساتی با حضور کارشناسان مباحث را بررسی کند.

آقامحمدی افزود: قرار است شنبه هفته آتی طی جلسه‌ای با آقای نوبخت و کارشناسان، بحث بودجه استان لرستان را مورد بررسی قرار دهیم.

وی گفت‌وگوی خود با فارس را با ذکر این جمله پایان داد که «استان لرستان در بودجه تحریم شده است».

این نماینده مجلس همچنین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار داشت: چون به بودجه درنظر گرفته شده سال آینده برای لرستان معترض بودیم، این کار را انجام دادیم و خودم متن استعفای دسته‎جمعی را تحویل هیئت رئیسه مجلس دادم.

وی ادامه داد: به‎عنوان مثال برای راه‎آهن هیچ بودجه‎ای لحاظ نشده است. برای آزادراه‎ها فقط 15 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده‎اند. ارقامی که برای سدهای استان درنظر گرفته‎ شده حتی پول نگهبانی ازآنها هم نمی‎شود. در این بودجه به هیچ وجه برای رفع معضل بیکاری اعتباری اختصاص نداده‎اند.

آقامحمدی با اشاره به نامه مجمع نمایندگان استان به نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برای تخصیص بودجه بیشتر نسبت به سال‎های گذشته برای این استان، ادامه داد: متأسفانه هیچ‎گونه ترتیب اثری به آن نامه داده نشده و وقتی دیدیم با این بودجه بیکاری استان رفع نمی‎شود و هیچ طرحی به سرانجام نمی‎رسد، ترجیح دادیم استعفا دهیم.

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی با یادآوری اینکه هرگز بودجه لرستان کامل پرداخت نشده، خاطرنشان کرد: در بودجه سال گذشته از محل بودجه عمرانی فقط 6 درصد و بودجه ملی برای استان نیز 20 درصد پرداخت شده که بدون شک با این ارقام راه به‎جایی نمی‎بریم و مرگ عمران و آبادانی استان را شاهد خواهیم بود و این نهایت بی‎توجهی است.

وی در ادامه صحبت‎هایش گفت: با کارهایی که هر ساله در بحث بودجه لرستان اجرا می‎شود آدم احساس می‎کند دوست ندارند این استان پیشرفت کند و سال به سال هم بدتر می‎شود. بودجه‎ای که سال آینده می‎خواهند به لرستان اختصاص دهند حتی درجا زدن هم نیست و عقب‎گرد است. همیشه در بیکاری اول هستیم و با اینکه گفته می‎شود نرخ بیکاری در لرستان 20 درصد است اما با بیکاری 40 درصدی مواجه هستیم و برای رفع آن، دولت‎مردان هیچ چاره‎ای نمی‎اندیشند.

آقامحمدی یادآور شد: سال گذشته برای سد زیبامحمد از محل فروش اوراق ملی، 5 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که هنوز یک ریال از این مبلغ پرداخت نشده است. سایر پروژه‎ها هم این حالت را دارند و تکرار مکررارت. بودجه کم استان نیز به‎طور کامل پرداخت نمی‎شود و همیشه طلبکاریم اما فایده‎ای ندارد.

وی تأکید کرد: وقتی می‎دانیم با بودجه درنظر گرفته شده کاری از پیش نمی‎رود و جوابی برای مردم نداریم، چاره فقط و فقط استعفا است. چگونه وعده رفع بیکاری بدهیم وقتی هیچ بودجه‎ای برای رفع آن اختصاص داده نمی‎شود؟ با این وضعیت طرح‎ها به سرانجام نمی‎رسند و نمی‎دانیم به مردم چه بگوییم!

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۰۴

  از این شانسا نداریم

 2. نویسنده دیدگاه: لر
  آذر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۸

  خدا وکیلی اگه من رئیس مجلس باشم با استعفای این اقایان محترمه موافقت میکنم.

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   دی ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۳

   آقایان دروغ میگویند استعفا دادیم اگر بخواهند استعفا بدهند پس موافقت اصولی را کی می خواهد بگیرد وحقوق آنچنانی که در خواب هم نمی دیدند چی می شود

 3. نویسنده دیدگاه: هدایت
  آذر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۱۳

  لرستان یکی از ولایتمدارترین استانهاست و در جنگ تحمیلی و تمام انتخابات مجلس همه ایرانیان شاهد آن بوده اند…در صورتی که این مسئله باید نقطه مثبتی برای پیشرفت استان باشد متاسفانه همه ادوار مجلس و همه دولتها از این میهن دوستی و ولایی بودن لرستانیها نهایت سوئ استفاده را نموده اند…لازم است نمایندگان محترم استان پس از استعفا، مراتب را با مدارک مستدل نرخ بیکاری، عمران، ….و مقایسه شاخصهای پیشرفت استان لرستان با سایر استانها به محضر مبارک رهبر بزرگوارمان ارائه نمایند و از ایشان بخواهند که قدم رنجه فرموده به این استان تشریف بیاورند تا از نزدیک عشق و علاقه لرستانیها به ایشان و نظام و مملکت خودشان را مشاهده فرمایند و عینا”در جریان عقب ماندگی همه جانبه استان قرار بگیرند.

 4. نویسنده دیدگاه: همشهری
  آذر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۰۷

  بالاخره مانفهمیدیم تو این کشور چه خبره از یه طرف نماینده ها واسه بودجه استعفائ میدن از طرف دیگه اگه بودجه زیاد میشه معلوم نیست میره تو جیب کی چون ماهرسال مشکل داریم بودجه دنیارو به استان لرستان بدن فایده نداره چون تا نماینده ها بخوان به جیب خودشون بزنن دیگه چیزی باقی نمیمونه باید چه انتظاری داشت پس مطمئن باشید واسه جیب خودشون استعفائ دادن

  • نویسنده دیدگاه: گرین اندوه
   آذر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۵۶

   احسنت به تو همشهری شیر مادرت حلالت.مطمئن باش بودجه رو صد برابر هم بکنند وضع ما همین است که هست.برای نماینده ها شاید فرق داشته باشه ولی برای ما چه هیچی بودجه ندن چه ملیاردها تومن بودجه بدن یک اپسیلون فرقی نداره چون معلوم نیست کجا میره

 5. نویسنده دیدگاه: دوست مراداحمدپور
  آذر ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۲۸

  ایناهمش به سیاست برمی گرده،نمایندگانی که ازجناح مقابل دولت تدبیرهستندبرای دهن کجی وعرض اندام اینکاراروانجام میدن، اگه اینابه فکرمردم استان بودن،چراتواین هشت سال دولت قبلی اعتراض نمی کردن که مردم استان زیربارفقروبیکاری له شدن!

  • نویسنده دیدگاه: خاموش
   آذر ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۵۴

   چرا عدالت ندارید مگه چهار بانده شدن نورآباد به خرم آباد .خرم آباد پل زال .بیمارستان شهید رحیمی. جاده هرسین نورآباد .نورآباد نهاوند .سد تاج امیر .سد گاوشمار یا همان معشوره .آزاد راه اراک خرم آباد . چهار خطه خرم آباد به کوهدشت .بروجرد .الشتر به بروجرد ودر راس آن پتروشیمی خرم آباد وکوهدشت و کارخانه سیمان خرم آباد وکوهدشت را نمی بینید .شتاب این طرح ها در سال گذشته آنقدر زیاد بود که اگر مصیبت این دولت به اصطلاح تدبیر وامید به این استان نمی رسید الان تمام شده بودند.ذره ای انصاف بدید که لرستان از تولد تا سال 84یک طرف و8ساله دولت شهید تهمت دکتر احمدی نژادیا نجات یک طرف برای لرستان آبادی به ارمغان آورد .این تازه اول وبهاره این دولته سالی که نکوست از بهارش پیداست

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۵

    انشا الله همینجور تو خواب بمونی نینی کوچولو خودت میفهمی چی نوشتی

    • نویسنده دیدگاه: هشدار
     آذر ۲۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۱۳

     یکی اینو روشن کنه

    • نویسنده دیدگاه: ما
     آذر ۲۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۲

     اقا یا خانم بی نام و نشان حضرت عباسی اینهایی که جناب خاموش کفته دروغه . یعنی اتوبان پل زال دروغه -دیجیتال دلفان دروغه.سد گاو شمار و تاج امیر دروغه. ؟بیمارستان شهید رحیمی دروغه؟ازاد راه خرم اباد اراک دروغه؟ 45 عابر کارت تو جیبهای کثیفته دروغه؟
     مبایل اندروید داری دروغه؟اینتر نت پر سرعت داری که باهاش فیلم …..و عکس …..نگاه میکنی دروغه؟ تا دیروز ……..و زیر یوغ خوانین بودی حالا کت و شلوار پوشیدی خانه مجلل داری دروغه؟ یارانه کوفت میکنی دروغه؟شرت گاز رسانی شده تمام خونه ها بجای روی اوردن به فرهنگ اسلامی کفر نعمت میکنند و مجری فرهنگ زرتشتی شده اند دروغه البته خوشی زده زیر دلشون وفور نعمت انشا الله نزول عذاب الیم الهی را بهمراه دارد ……
     خداوند علیم و حکیم احکم الحاکمین است سیاه نمایی نکن. تا دیروز تو خرم اباد راه مون نمیدادند الان بیش از 5-6 دانشگاه در شهرمان فعالیت میکنند دروغه؟ خدا کجا تشریف داری چرا جواب نیمدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۵

  روزنامه جمهوری اسلامی در خبری در باره استعفای نمادین نمایندگان در مجلس نوشت:

  از لحظه دریافت خبر توسط مردم نه تنها این موضوع انعکاس مثبتی نداشت بلکه مردم طی تماس‌های خود از هر طریق میپرسند ظاهرا نمایندگان ما هم در مجلس هستند ولی این آقایان در این مدت چند سال کجا بودند؟ خوبست حداقل در این ۱۰۰ روز که از دولت آقای روحانی می گذرد آنقدر فضا باز شده است که این آقایان اعتراض هم میکنند؟

  سئوال مردم این است که چرا در چند سالی که از انتخاب شما میگذرد در مقابل سوء مدیریتها و ظلم به مردم خوزستان کمترین اعتراض را نداشتید؟ و بجز یکی دو نفر که در نطق‌های خود انتقادات نرم و گلایةگونه داشتید بقیه ساکت بودید و موضوعات سیاسی در اولویت کاریتان قرار داشت؟

 7. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  آذر ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۱

  با سلام حضور جناب آقای آقامحمدی نماینده محترم. وتشکر از زحمات عزیزان
  دوست عزیزشما با این کارتون آبروی لرستان را نیز خدشه دار نمودید . همه ما می دانیم از حدود 20سال پیش نمایندگان محترم استان در مجلس بوده اند وگهگاهی جزو کمیسیون های مهم .اما خداوکیلی چه کردند از چپ وراست ومعتدل .زحمت کشیدند وشما هم نیز.اما در حد لیاقت مردم فهیم لرستان نیست. مردم لرستان در همه ی امور پیشگام هستند. غیرت ودلیری وجبهه و… پیروی ازولایت واستقبال از مسئولین وبیکاری .همه وهمه اما خداوکیلی برای این مردم چه کردید.هر چند مردم استان نیز تا حدودی مقصرند.اگر ما به خدا وروز قیامت اعتقاد داشته باشیم باید حتما در آن دنیا جوابگو باشیم .نه فقط شما اکثر مسئولین استان ما به فکر انتصاب هستند استان ما از بعد از جنگ تحمیلی که من به یاد دارم با عقل ناقصم همیشه تاخت وتاز نصب وعزل مسئولان ارشد تا خدمتگزارن بوده واین روند نیز ادامه داشته دارد. مردم دیگر تحمل این همه بیعدالتی وتبیعض وظلم را ندارند.ما با اعتقاد بخدا وایمان راسخ به پیامبران وائمه والتزام به ولایت فقیه زندگی می کنیم وسایر مسئولینی که وقت خود را صرف کارهای بیهوده وانتصاب های غیر معقول می نمایند را به حال خود وامی گذاریم . استعفا هم مشکلی را حل نمی کند مطمئن باشید. لرستان 30سال است که تا حد بالای 50درصد مورد ظلم واقع شده ومی شود . وازاین ببعد هم خواهد بود ما به چه بنازیم در شهری که یک پارک وجود ندارد و هزاران امکان اولیه ورفاهی بسیار ساده که در روستاهای سایر استان ها پیدا می شود. بخدا به حال این استان باید گریست. ضمنا من سیاسی نیستم فقط واقعیت ها را گفتم .همه افراد با هر سلیقه ای برای ما محترم هستند . از نمایندگان محترم تا افراد عادی . برای سربلندی لرستان توفیق روز افزون داریم.

 8. نویسنده دیدگاه: بی غرض
  آذر ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۰۷

  با تشکر از سایت سلام دلفان به خاطر این خبر
  اولاً چرا هفت نفر استعفا کرده اند وکل نه نفر استعفا نداده اید آقای دکتر عبدی وبروجردی ظاهراًخود را از استان بالاتر می دانند که استعفا نداده اند .دوم استعفا چرا؟ باید از طریق استیضاح وزرا وحتی ریاست جمهوری حق خود را گزفت چرا مثل کرولال ها در مجلس بی صدا ومطیع هستید .چرا نمایندگان خرم آباد و دلفان که در کمسیون امنیت ملی است مراتب اعتراض خود ومردم را به اطلاع رهبری معظم وریس جمهور نمی رساند .روز تقسیم کمسیون همه به طرف امنیت ملی وقضا می روند چرا یکی از نمایندگان استان عضو کمسیون اصل نود نیست چرا جزء کمسیون اقتصادی مجلس یا کمسیون تلفیق نمی شوند چرا در مجلس داد نمی زند .
  وقتی داد وبیداد نمایندگان دیگر را می شنویم دوست داریم بمیریم مگر این نمایندگان استان از چه می ترسند چرا بلند وبا صدای غرا از مظلومیت این استان فقیر با بیکاری بالای 50درصد سخن نمی گویند در این مجلس واین دولت باید داد زد .
  هیچ کس نمی آید سراغ فقیران وساکتین مجلس همیشه بودجه بیشتر مال نمایندگان پر سر وصداست .
  امتحان کنید دادبزنید وبا صدای بلند از لرستان مظلوم دفاع کنید ببینید چه تأثیری دارد ضرر نمی کنید . لطفا حذفیا سانسورش نکنید من به

 9. نویسنده دیدگاه: ضا
  آذر ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۱۰

  اولا درمجلس با استفاء گروهی موافقت نمی شود وخلاف آ ئی نامه داخلی مجلس است وباید تک تک استفائ خود را تقدیم میکردند واین تبلیغات زود هنگام باتوجه به اواخرعمر مجلس برای دورآینده است ثانیا با10نماینده میتوان استیضاح کرد شماکه بعد ازنمایندگان خوزستان وگلستان وکردستان بیدار شده اید با آنها هماهنک شوید واگرجرات دارید تا حد سوال ازرئیس جمهور پیش روید که اعتبار توازن منطقه ای ورسیدن مناطق محروم به مناطق برخوردار کجا رفته ثالثاآیا قبل از آ مدن بودجه به مجلس که توسط مدیرانی که خودتان گذاشته اید تدوین وپیشنهادمیشود نباید قدرت نظارتی خود رابالا میبردیدوراجب بودجه پیشنهادی دستگاهابه دولت سوال میکردیدوانتصابات رابابودجه ووزیران عوض نمیکردید به عبارتی منافع عمومی رابامریدگزینی جابجا نمی کردید اکنون هم دیر نشده کلیات بودجه راتصویب نکنید وبرکردانید یا درکمیسیون تلفیق فعال باشید متاسفانه آخر عمر مجلس شما کلاس اولی که هیج پیش دبستانی هم نیستید

 10. نویسنده دیدگاه: امیر
  آذر ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۳

  این آقایان نماینده فقط لایق رییس جمهوری مانند احمدی نژاد هستند که هروقت میرفت مجلس چند تا ریچار بارشان میکرد . اینها را چه به ریاست جمهور محترمی بهتر همان که خاله زنکی قهر کنند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار