سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19745
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کاخ سفید:تحریم جدید توافق را نقض نمی‎کند
Print This Post

کاخ سفید با صدور بیانیه‎ای اعلام کرد، تحریم‎های روز پنجشنبه ناقض توافق هسته‎ای با ایران نیست، وزرات خارجه آمریکا نیز مدعی شد تحریم های صورت گرفته به ایران اطلاع داده شده بود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، کاخ سفید ضمن دفاع از اقدام خود در زمینه ایجاد محدودیت برای برخی از شرکت‎ها و افراد، آن را بر اساس تحریم‎های موجود دانست و افزود این اقدام ناقض تفاهم موقت هسته‎ای ماه گذشته میان 5+1 و ایران نیست.جی کارنی گفت: افزودن این شرکت ها به لیست سیاه، اقدام بر اساس تحریم‎های موجود محسوب می‎شود. وی همچنین مدعی شد دولت اوباما خود را موظف به عدم تصویب هر گونه تحریم جدی مرتبط با برنامه هسته‎ای می‎داند.

از سوی دیگر، ماری هارف سخگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: واشنگتن به ایران “اعلام کرده بود که این معرفی صورت خواهد گرفت” و  اعتقاد ندارد که باعث خروج مذاکرات هسته‎ای از مسیر خود خواهد شد.

وی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: “ما به تقویت تحریم‎های موجود از جمله از طریق تعیین موسسات و افراد اضافی بر اساس آنها ادامه خواهیم داد.

مرضیه افخم -سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان- روز جمعه، در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه حامیان برنامه اتمی ایران گفت: مسئولیت عواقب اقدامات نسنجیده تماما بر عهده دولت امریکا است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار