سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19809
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بازداشت مظنونان حمله به کاروان ایرانی
Print This Post

در پی این حادثه، امروز ژنرال “علي قيدان” فرمانده نيروي زميني ارتش عراق تاکيد کرد: نيروهاي عراقي انتقام خون شهداي عزيزحمله روزجمعه را از تروريستها خواهند گرفت.

به گزارش سلام دلفان، باشگاه خبرنگاران به نقل از رسانه‌های عراقی نوشت: پنج خودروي حامل کارکنان شرکت ايراني طرح انتقال گاز ايران به عراق عصر روزجمعه پس از کار روزانه هنگام بازگشت به مقراقامت شان در منطقه نفت خانه درحدود 170 کيلومتري شمال شرق بغداد هدف تروريستها قرارگرفتند که 15 ايراني و دوعراقي شهيد و چهار ايراني ديگر مجروح شدند. پيکر شهدا به بيمارستان مقداديه و مجروحان براي مداوا به يک مرکز درماني در کلا از شهرهاي استان ديالي منتقل شده است.فرمانده نيروي زميني ارتش عراق از دستگيري چند تن از مظنونان به دست داشتن در حمله تروریستي به کاروان مهندسان و کارگران ايراني دراستان ديالي خبر داد و گفت: تحققات براي دستگيري و مجازات عاملان اين حمله ادامه دارد.


در پی این حادثه، امروز ژنرال “علي قيدان” فرمانده نيروي زميني ارتش عراق تاکيد کرد: نيروهاي عراقي انتقام خون شهداي عزيزحمله روزجمعه را از تروريستها خواهند گرفت.
 
وي ژنرال “علي قيدان”  که به همراه “حسن دانايي‌فر” سفير کشورمان در عراق و شماري از فرماندهان ارتش عراق براي بررسي جزئيات اين حمله تروريستي به محل حادثه آمده بود گفت: تروريستها تلاش دارند مانع از اجراي پروژه مهم و جهادي انتقال گاز ايران به عراق شوند . پروژه اي که به نفع ملت و کشور عراق است. 
 
وي افزود: تروريستها مطمئن باشند که با اينگونه جنايتها نمي توانند در مسير دوستي و توسعه روابط دوملت برادر و همسايه عراق و ايران خللي وارد کنند.
 
فرمانده نيروي زميني عراق به وجود مشکل و کوتاهي نيروهاي عراقي در حفظ امنيت منطقه اعتراف کرد و گفت: دراين ارتباط رسيدگي و با کساني که درانجام وظايف شان کوتاهي کرده اند برخورد خواهد شد.
 
وي از طراحي مکانيزم جديد حفاظتي براي تامين امنيت کارکنان اين پروژه در منطقه خبر داد و گفت: تحقق اين مهم بعهده ارتش عراق گذاشته خواهد شد و پليس نفت تنها مسئول حفاظت ازخطوط انتقال گازخواهد بود.
 
سفيرکشورمان درعراق هم با اشاره به هماهنگي هاي انجام شده با نخست وزير و سرپرستان وزارتخانه هاي دفاع و کشور عراق درخصوص پيگيري اين حمله تروريستي گفت: آقاي نوري المالکي دستور داده است براي شناسايي علل و خاطيان احتمالي اين حمله کميته تحقيق تشکيل شود. 
 
حسن دانايي فر گفت: مقام هاي عالي کشورمان نيز به صورت مداوم اين حادثه را پيگيري کردند .
وي کارمهندسان و کارگران ايراني درپروژه انتقال گاز از نفت شهر به بغداد را يک نهضت خدمت رساني به عراقي ها توصيف وابراز اميدواري کرد پيگيري و برخورد با مسببان اين حادثه به نحوي باشد که ديگر شاهد تکرار چنين حوادثي در آينده نباشيم. 
 
وي همچنين تدابير ويژه امنيتي براي حفاظت از کارکنان اين پروژه را خواستارشد وگفت ناامني هايي که درماههاي گذشته رخ داد وخط لوله، تجهيزات و وسايل فني، پليس و نگهبانان اين پروژه هدف قرا گرفت هشدار دهنده بود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار