سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19850
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فتوای مفتی سعودی درباره کمربند انتحاری
Print This Post

“کسانی که خود را با کمربند انفجاری میان مسلمانان منفجر می کنند، جنایتکار هستند” شنیدن این جمله از مفتی کل سعودی هم عجیب به نظر می رسد و هم غیر عادی، از این نظر که وی خود از جمله علمای وهابی است که از تکفیر و قتل مسلمانان حمایت می کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم، شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی سعودی پنجشنبه ۲۱ آذر برای اولین بار و در موضعی غیرعادی، تروریست های انتحاری را که با فتاوای وهابیون به منفجر کردن خود در میان مسلمانان بیگناه دست می زنند، جنایتکار و مستحق ورود به جهنم معرفی کرد.وی تاکید کرده بود کسی که خود را با کمربند انفجاری منفجر می کند، جنایتکار است. وی درباره انحرافات فکری که جوانان مسلمان با آن روبرو هستند، هشدار داد.

اعتراف مفتی سعودی هر چند دیرهنگام است، اما همینکه یکی از مهمترین شخصیت های مذهبی عربستان که منشا اصلی صدور فتاوای تکفیری است، به جنایت بودن عملیات انتحاری تروریست های تکفیری در میان مسلمانان و اینکه جایگاه چنین افراد قاتلی جهنم است، اعتراف می کند، نکته جدیدی قلمداد می شود البته در صورتی که اظهارات مفتی سعودی در عمل هم اینگونه باشد و وی علمای وهابی همانند خود را به خودداری از صدور فتاوای تکفیری وادار کند که کشتار مسلمانان بی دفاع را به جرم داشتن مذهب و اعتقاداتی که خلاف افکار جاهلی و غیر اسلامی وهابیون است، مجاز می دانند.

هر چند مفتی سعودی و دیگر علمای وهابی مقصر اصلی ریخته شدن خون هزاران انسان بیگناهی در عراق، سوریه و کشورهای دیگر هستند که تنها به جرم داشتن اعتقاداتی که وهابیون آن را بر نمی تابند، جان خود را از دست داده اند.

مفتی سعودی گفته است کشتن انسان ها از گناهان کبیره است، کسانی که خود را با این کمربندهای انفجاری می کشند، جنایتکارانی هستند که برای رفتن به جهنم عجله می کنند.

پایگاه خبری روزنامه “خبر الجوف ” سعودی پنجشنبه گزارش داده بود که آل الشیخ مفتی کل سعودی در دانشگاه ترکی بن عبدالله ریاض در پاسخ به پرسشی درباره حکم اقدام برخی جوانان مسلمان در منفجر کردن خود با بمب یا کمربند انفجاری با ادعای شهادت در راه خدا چیست؟ گفت : کشتن دیگران گناهی ازگناهان کبیره است و کسانی که خود را با این بمب ها می کشند افراد جنایتکاری هستند که برای رفتن به جهنم عجله می کنند خود را می کشند و انسان های دیگر را هم نابود می کنند.

مفتی سعودی افزود این افراد از راه خدا منحرف شده اند و افکارشان تغییر کرده و عقولشان با شر و فساد عجین شده به طوری که فرق حق و باطل را از یکدیگر تشخیص نمی دهند.

آل الشیخ گفته است عملیات انتحاری از ابزار و وسایل دشمنان اسلام علیه جوانان مسلمان است، چنین افرادی برای هلاکت خود و جامعه به عنوان وسایل و ابزاری از سوی دشمنان اسلام مورد استفاده قرار می گیرند که هر روز گروهی از مردم را با این اقدام زشت هدف قرار می دهند.

اظهارات مفتی سعودی در حالی است که به تازگی رسانه های عربی از ورود ۴۰ تروریست سعودی از سوی سازمان به اصطلاح جهادی های حائل عربستان به سوریه خبر داده اند که این سازمان مدعی شده است این افراد که همگی وابسته به داعش یا همان گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام وابسته به القاعده است، برای جهاد وارد سوریه شده اند.

البته اظهارات مفتی سعودی در حالی است که بزرگترین و بیشترین مراجع دینی وهابی در عربستان حضور دارند که سلفی های جهان به آنها برای گرفتن فتوا و احکام در خصوص مسائل مختلف از جمله فتاوای جهاد مراجعه و استناد می کنند.

در سال های گذشته پس از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، ده ها فتوا از سوی وهابیون صادر شد که به جهاد در عراق به بهانه اخراج اشغالگران تشویق و تحریک می کرد، تا اینکه نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۱۱ از عراق عقب نشینی کردند و اهداف واقعی این فتاوا فاش شد که همان کشتار شیعیان عراق بود.

مهمترین فتواها در این زمینه، فتوای حدود ۲۶ عالم سلفی و شیخ وهابی در سال ۲۰۰۵ بود که به زعم خود، جهاد در عراق را مجاز اعلام و حکم شرعی صادر کردند که کشتار غیرنظامیان عراقی و غیر عراقی را که در پروژه های بازسازی عراق فعالیت می کردند، مجاز می دانست.

در این زمینه، اسعد راشد نویسنده عرب می گوید بسیاری از شیوخ و امرای گروه های اسلامی و شوراهای شرعی از مدرسه سلفی وهابی در عربستان فارغ التحصیل شده اند و شماری از آنها در عراق کشته شدند که از تروریسم حمایت می کردند و فتاوایی برای کشتار غیرنظامیان به ویژه شیعیان صادر می کردند.

وی می افزاید برخی دیگر از این شیوخ وهابی پس از تکمیل تحصیلات دینی خود در عربستان به کشورهای مختلف رفتند که شیوخی در شهرهایی که به حمایت مالی از تروریسم و صدور افراد بمب گذاری شده به عراق دست می زدند در آنجا حضور داشتند.

به نوشته یک رسانه عراقی، از مهمترین نتایج فتاوای تکفیری، انفجار انتحاری در سال جاری میلادی در حسینیه حبیب بن مظاهر در محله القاهره در شهر بغداد بود که به برکه ای از خون تبدیل و دیوارها با خون آغشته شد و تکه های اجساد ۳۱ دانشجو همه جا را فرا گرفت در حالی که این دانشجویان در حال ادای نماز پیش از ارائه امتحان بودند دو تروریست انتحاری با کمربند انفجاری خود را در میان این دانشجویان منفجر کردند.

این رسانه به فتاوای قتل صادره از شیوخ یا مراجع دینی وهابی اشاره می کند که این فتاوا سبب شده است تا غیر مسلمانان تصور کنند که این معیار(فتاوای کشتار)، اساس و ستون فقراتی است که اسلام را به عنوان دین تروریستی از دیگر ادیان مجزا می کند.

فتاوای مرگ و صدور مجوز کشتار بیگناهان به طمع رفتن به بهشت خیالی تروریست ها

شیخ مهدی الصمیدعی رئیس شورای فتوای اهل سنت عراق روز شنبه ۲۳ آذر در سخنانی از علمای دینی خواسته است با فتاوایی که مسلمانان را هدف قرار می دهد، مقابله کنند.

وی گفته است علمای دینی باید با فتاوایی که کشتار مسلمانان را برای انتحاری ها مباح می داند، مقابله کنند. به گفته وی، عملیات انتحاری به تحول عجیبی تبدیل شده است و باید با آن مقابله کرد.

رئیس شورای فتوای اهل سنت عراق اظهار داشت کشتن یک انسان، جنایت بزرگی است که خداوند وعده داده است کسانی را که مرتکب چنین جنایتی شوند، وارد جهنم خواهد کرد.

الصمیدعی خاطر نشان کرده است از اولین روزی که آیه تحریم قتل انسان نازل شد و جنایتی بزرگی قلمداد شد، خداوند سبحان وعده داد عاملان چنین جنایتی را به جهنم بفرستد.

وی افزود مسلمان باید به خوبی فرق مسلمانی را که خود را میان مسلمانان دیگر می اندازد و منفجر می کند و مسلمانی که از خود در راه خداوند دفاع می کند تا حمله ای را که سبب زیان دیدن مسلمانان می شود، دفع کند، بداند.

به گفته وی، مسلمان زمانی خود را به خطر می اندازد که نیروهای اشغالگر سرزمین مسلمانان را اشغال کنند و به هتک حرمت نوامیس آنها دست بزنند ، در اینجا مسلمان برای دفع حملات اشغالگران و حمایت از مسلمانان خود را به خطر می اندازد.

وی گفته است این مساله اکنون تحول عجیب و غریبی پیدا کرده است و علمای مسلمان باید با آن مقابله کنند، زیرا قتل مسلمان به خاطر اینکه خون و مال و ناموسش حرمت دارد، مجاز نیست.

وی به سخنان مفتی سعودی اشاره کرد که گفته است فرد انتحاری برای رفتن به جهنم عجله می کند. به گفته الصمیدعی، این سخنان برخاسته از نص صریح قرآن کتاب خداوند است و به همین سبب جوانان باید فرق میان کسانی را که از مسلمانان حمایت می کنند و کسانی را که به قتل آنها دست می زنند، بدانند.

الصمیدعی تاکید کرده است کسی که خود را در میان تجمعات مسلمانان منفجر می کند، در حالی است که در میان مسلمانانی که کشته می شوند، پیرمرد و پیرزن و کودک هستند و همه به لااله الاالله ایمان دارند.

در ژوئن گذشته، عبدالسلام المالکی نماینده ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی نخست وزیر عراق به انتقاد از فتاوای تکفیری پرداخت که علمای دینی در برخی کشورهای همسایه صادر می کنند و به اعلام فتاوای به اصطلاح جهاد علیه مسلمانان عراق و سوریه دست می زنند. به گفته وی، چنین فتاوایی بهتر است برای رفتن به اسرائیل(مناطق اشغالی) صادر شود. وی همچنین از خانواده های زندانیان سعودی در عراق خواست نسبت به محاکمه صادرکنندگان فتاوای تحریک کننده به آنچه جهاد خوانده می شود، اقدام کنند. وی افزود این شیوخ وهابی مقصر اصلی افتادن فرزندانشان به زندان در عراق هستند.

البته اظهارات صریح مفتی کل سعودی مبنی بر جنایتکار بودن کسانی که با منفجر کردن خود سبب کشته شدن انسان های بیگناه می شوند، سئوالاتی را درباره زمان اشتباه این اظهار نظر مطرح می کند، اینکه چرا مفتی سعودی پس از این همه عملیات انتحاری تروریستی در عراق و کشورهای دیگر که به کشته شدن هزاران انسان بیگناه به سبب فتاوای تکفیری صادر شده از سوی علمای وهابی سعودی و غیر سعودی منجر شده است، اکنون لب به سخن می گشاید؟

سئوال دیگر این است که مسئول ریخته شدن خون هزاران انسان بیگناه در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان و مناطق دیگر در نتیجه صدور فتاوای تکفیری چه کسانی هستند؟

چرا ریختن خون هزاران انسان بیگناه پیش از این مفتی سعودی را وادار به صدور فتوا در تحریم آن نکرد؟ حالا که خطر به داخل عربستان رسیده است، مفتی سعودی چنین فتوایی صادر می کند که چنین اظهارنظری در این برهه از زمان مهم تلقی نمی شود، چرا که سران فتنه خود از نظر سیاسی و مردمی پس از افشا شدن حمایتشان از تروریسم و تکفیری ها در محاصره قرار گرفته اند.

حالا که مفتی سعودی، تروریست های انتحاری را که با استناد به فتاوای امثال وی خود را در میان مسلمانان بیگناه شیعه و حتی غیر مسلمانان بیگناه به طمع رفتن به بهشت خیالی وهابیون منفجر می کنند، جنایتکار خوانده، باید از وی پرسید علمای وهابی و صادرکنندگان فتاوای تکفیر و قتل بیگناهان را چه باید نامید؟ اینکه به گفته وی دشمنان اسلام از عملیات انتحاری جوانان فریب خورده با فتاوای وهابیون سوء استفاده می کنند، چه نقشی را باید برای صادرکنندگان چنین فتاوا در نظر گرفت و اینکه چه برخوردی باید با این افراد کرد که سبب سوء استفاده دشمنان اسلام به گفته مفتی سعودی می شوند؟

سئوال دیگری که مطرحی می شود این است که چه اقداماتی باید برای توقف فتاوای قتل و خونریزی انجام داد؟ راه برون رفت از چنین فتنه ای چیست؟ آیا قطع روابط با کشورهایی که منبع و منشاء تروریسم و حامی صادرکنندگان فتاوای قتل هستند، سودمند است؟

آیا امکان محاکمه بین المللی عاملان صدور فتاوای تکفیر و قتل وجود دارد؟

رژیم آل سعود بهای حمایت از تروریسم را پرداخت خواهد کرد

این جمله که رژیم آل سعود به زودی بهای حمایت خود از تروریست ها را در سوریه خواهد پرداخت، تاکید یک رسانه غربی است که تصریح کرده است غربی ها و رژیم آل سعود بهای حمایت خود از تروریسم را در سوریه خواهند پرداخت.

روزنامه دی پرسه اتریش تصریح کرده است عربستان به وضوح از جهادیون افراطی و تروریست ها و گروه های اصولگرا با پول و سلاح حمایت می کند که خطری برای آینده سوریه و وحدت و امنیت و ثبات تمام منطقه به شمار می رود.

نقش رژیم سعودی در جنگ جهانی علیه سوریه نکته دیگری است که این روزنامه غربی به آن اشاره و تاکید می کند رژیم سعودی هرگز به حقوق بشر و آزادی ادیان به ویژه اقلیت های دینی در عربستان احترام نمی گذارد.

همانطور که این روزنامه هم بعید ندانسته است، این احتمال که تروریسم از سوریه به خاک عربستان در آینده منتقل شود، وجود دارد، غربی ها بهای مواضع خود در حمایت از تروریست ها و گروه های افراطی را در سوریه خواهند پرداخت و تروریسم به دروازه های قاره اروپا هم خواهد رسید به طوری که این نگرانی به طور آشکار در اظهارنظرهای برخی سیاستمداران اروپایی نمایان شده است.

درباره تروریست های تکفیری که در سوریه به ارتکاب وحشیانه ترین جنایات علیه انسان های بیگناه و بی دفاع و تخریب مراکز عبادتی مسلمانان و مسیحیان و نابودی زیرساخت های اقتصادی می پردازند و البته در عراق هم همچنان به کشتار مردمی که مخالف عقاید انحرافی و جاهلی آنها و حامیانشان هستند، چند نکته را می توان یادآوری کرد.

همسویی و همگرایی میان رژیم صهیونیستی و عربستان مهمترین حامی تروریست های تکفیری و محل صدور فتاوای تکفیر و قتل بیگناهان که این مساله بارها از سوی رسانه های مختلف مطرح شده است.

کینه شدید تروریست های تکفیری از مسلمانان و کسانی که مانند آنها فکر نمی کنند و با اعتقادات انحرافی و بدعت گونه آنها مخالف هستند.

اینکه عربستان خود به وجود آورنده تروریسم است و تروریست ها هم دست پروده این رژیم هستند.

اینکه حاکمان عربستان نقاب اسلام خواهی و حتی عربیت به چهره خود زده اند در حالی که رفتارها و سیاست هایشان که کاملا با دشمنان قسم خورده امت اسلام یعنی رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی همسو است، حقیقت دیگری را نشان می دهد و البته این نقاب ها در حال کنار رفتن است و همه جهانیان با چهره و ماهیت واقعی آل سعود بیشتر از گذشته آشنا خواهند شد که بزرگترین ضربه را به اسلام ناب محمدی می زنند.

اینکه حاکمان عربستان و علمای وهابی عاملان کشتار انسان های بیگناه در منطقه و حتی جهان هستند.

اینکه عربستان منشاء انحراف و وهابیت و تربیت تروریست های وهابی تکفیری است و آه مظلومان و کسانی که به دست این افراد کینه توز جان خود را از دست می دهند، به زودی دامن حاکمان عربستان را خواهد گرفت.

حکام عربستان از عاملان اصلی به راه افتادن جنگ جهانی علیه سوریه و شعله ور شدن آتش کینه و نفرت علیه ملت سوریه و مراکز مذهبی مسلمانان و مسیحیان و ویرانی سوریه به شمار می روند .

آواره شدن میلیون ها سوری در داخل و خارج سوریه به سبب اقدامات ضد انسانی و وحشیانه تروریست های مورد حمایت آل سعود و متحدانش و محروم شدن میلیون ها دانش آموز از تحصیل، تخریب هزاران مدرسه، مسجد و حتی کلیسا در حملات تروریستی و تشدید مشکلات اقتصادی و معیشتی مردمی که آل سعود همواره برای آنها اشک تمساح می ریزند، صحنه های رعب آور بریده شدن سرهای بیگناهان به دست تروریست های تکفیری مورد حمایت سعودی و جنایت های دیگری که قلم از بیان آن شرم دارد، همه و همه پرونده سیاه و تاریکی را برای مدعیان خدمت به حرمین شریفین که داعیه رهبری جهان اسلام را هم در سر می پرورانند، رقم زده است که همانطور که یک رسانه غربی تاکید کرده است به زودی عربستان و متحدانش بهای سنگینی را به خاطر تشکیل گروه های تروریستی و اعزام آنها به سوریه، عراق و … و حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی و تبلیغاتی از این گروه ها پرداخت خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار