سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19940
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حزب‌الله‌دلیل حضورش در سوریه‌را اعلام‌کرد
Print This Post

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید بر این که امکان ندارد حزب‌الله نسبت به مقاومت بی‌تفاوت باشد، گفت: حضور حزب‌الله در سوریه با هدف دفاع از مقاومت و طرح‌های آن و نه برای دفاع از شخص، نظام یا محدوده جغرافیایی خاص در این کشور است.

به گزارش سلام دلفان، ایسنا به نقل از سایت اینترنتی النشره نوشت: نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان روز یکشنبه در مصاحبه‌ای مطبوعاتی تاکید کرد: حضور حزب‌الله در سوریه با هدف دفاع از مقاومت و طرح‌های آن و نه برای دفاع از شخص، نظام یا محدوده جغرافیایی خاص در این کشور است.

وی عنوان داشت: آنچه امروز در سوریه شاهد آن هستیم، تلاش دشمنان برای ضربه زدن به نیروهای مقاومت در سوریه پس از ناتوانی‌شان در لبنان، فلسطین و ایران است.

نعیم قاسم در ادامه تلاش‌ها برای ضربه زدن به مقاومت را بخشی از طرح خاورمیانه‌ جدید با هدف تغییر معادلات در منطقه و سلطه اسرائیل بر خاورمیانه دانست و تاکید کرد: امکان ندارد حزب‌الله نسبت به مقاومت بی‌تفاوت باشد چرا که آنچه محور مقاومت را هدف قرار دهد، سایر نیروهای مقاومت در اماکن دیگر را نیز هدف قرار خواهد داد.

معاون دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد: به عقیده من حل بحران سوریه بسیار پیچیده است و اگر کنفرانس ژنو 2 برگزار شود نیاز به زمان بیشتری برای آغاز به کار دارد به ویژه اینکه گروه‌های تکفیری در حال حاضر نه تنها بخشی از راهکار سوریه نیستند بلکه به حل بحران از طریق کشورهای غربی اعتماد ندارند. لذا حل بحران سوریه طول می‌کشد.

وی تاکید کرد که در میان کشورهای عربی کسانی هستند که به رغم شکست طرح‌ها و توطئه‌هایشان در سوریه می‌خواهند بحران را طولانی کنند و هدف این افراد نابودی کشور و ملت سوریه است.

نعیم قاسم در ادامه افزود: اگر پنج درصد از مقداری که در خصوص سلاح، کشتار و ویرانی مصرف می‌شود برای آوارگان مصرف می‌شد ما در لبنان با مشکل آوارگان مواجه نبودیم.

وی در پایان از گروه‌های لبنانی خواست تا برای گفتگو، احیای پارلمان، انتخاب رئیس‌جمهوری و فعالیت‌های مثبت برای تشکیل لبنان جدید تلاش کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار