سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2017
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » آخرین عناوین » دستگیری عامل تیراندازی در خرم آباد/ 18 گلوله برای انتقام جویی
Print This Post
فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری عامل تیراندازی به نیروهای ارتش در خرم آباد خبر داد و گفت: ضارب برای انتقامجویی دست به این حرکت زده و در این فرآیند ...

فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری عامل تیراندازی به نیروهای ارتش در خرم آباد خبر داد و گفت: ضارب برای انتقامجویی دست به این حرکت زده و در این فرآیند 18 گلوله شلیک کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار کاظم علیزاده ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به حادثه حمله مسلحانه به چند نفر از نیروهای ارتش در خرم آباد، اظهار داشت: این حادثه در ساعت 6 و 27دقیقه صبح اول بهمن ماه اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن یک نفر و همچنین زخمی شدن یک نفر دیگر شد.

وی با بیان اینکه فرد مسلح ظهر روز پنجشنبه، ششم بهمن ماه دستگیر شده است، یادآور شد: در کمتر از 10 ساعت پس از دستگیری، قاتل به جرم خود اعتراف کرد.

قاتل 18 گلوله شلیک کرده است

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به اینکه فرد مسلح در جریان این حادثه 18 گلوله شلیک کرده است، ادامه داد: قاتل برای ترساندن نیروهایی که منتظر سرویس بوده اند چند شلیک هوایی کرده است.

سردار علیزاده تاکید کرد: این حادثه ترور نبوده و تنها به منظور انتقام جویی و به دلیل اختلاف بین قاتل و مقتول بوده است.

وی با اشاره به اینکه هر کسی در ابتدا فکر می کرد این اتفاق یک ترور بوده است، ادامه داد: بررسی صحنه توسط کارشناسان جرم و جنایت نشان دهنده این بود که حادثه گروهکی نیست و شواهد بیانگر وجود اختلاف و انتقام جویی توسط قاتل بود.

اختلاف و انتقام جویی انگیزه حمله مسلحانه

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه فرد قاتل به دلیل اخلافاتی که با مقتول داشته به مرحله ای رسیده است که تنها راهکار را کشتن فرد تلقی کرده است، افزود: مجرم با خرید یک اسلحه اقدام به کشتن شخص کرده است.

سردار علیزاده با اشاره به اینکه در جریان این حادثه دونفر که صورت خود را پوشیده بودند با یک دستگاه موتور سیکلت اقدام به حمله مسلحانه به فرد مورد نظر کرده اند، یادآور شد: فرد مسلح از قبل هدفگذاری و شناخت کامل روی شخص قاتل داشته است و در اعترافات خود نیز بیان کرده که به قصد انتقام جویی از مقتول اقدام به کشتن او کرده است.

وی با بیان اینکه شخص قاتل دستگیر شده است، اظهار داشت: علت اصلی حادثه طبق اعترافات شخص و شواهد موجود در صحنه جرم وجود اختلاف میان قاتل و مقتول بوده و به قصد انتقام جویی صورت گرفته است.

قاتل به دنبال تروریستی نشان دادن حادثه بوده است

سردارعلیزاده با اشاره به اینکه دوربینهای پمپ بنزین به علت تاریک بودن هوا چیز واضحی را نشان نمی داد، عنوان کرد: با کارهای فنی انجام شده بر روی محل حادثه احتمال وجود عمل انتقام جویانه قوت گرفت.

فرمانده انتظامی استان لرستان در پاسخ به این سوئال که چرا فرد در این زمان و در چنین موقعیت مکانی که نیروهای ارتش منتظر سرویس بوده اند اقدام به کشتن فرد مورد نظر کرده است، گفت: طبق اعترافات مجرم، وی برای سوق دادن افکار عمومی به سمت احتمال وجود ترور در حادثه چنین زمان و مکانی را انتخاب کرده وگرنه می توانست در مکانی دیگر که قاتل لباس شخصی پوشیده باشد اقدام به این کار کند.

سردار علیزاده در رابطه با فرد زخمی شده در جریان حادثه اظهار داشت: قاتل در اعترافات خود عنوان کرده است که قصدی برای کشتن آن شخص نداشته و طبق شواهد موجود در صحنه جرم علت زخمی شدن آن فرد نیز کمانه کردن دو تیری بوده که به جدول خیابان برخورد کرده است.

توان نیروهای امنیتی و انتظامی لرستان برای دستگیری قاتل

فرمانده انتظامی استان لرستان تصریح کرد: در ساعت 10 صبح روز حادثه جلسه ای با حضور دستگاههای اطلاعاتی، حفاظت نیروهای مسلح و دستگاه قضایی برای بررسی حادثه برگزار شد و پلیس جنایی استان با قوت وارد عمل شد تا مسئله را پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه کارهای سنگینی برای حل این مسئله انجام شده است، عنوان کرد: در یک کارگروهی بین دستگاههای اجرایی و اطلاعاتی استان که مایه افتخار است توانستیم سرنخهایی از پیشینه اختلافات بین قاتل و مقتول را پیدا کنیم و علت اصلی حادثه را کشف کنیم.

حکم کیفری در محل حادثه اجرا شود

فرمانده انتظامی استان لرستان ادامه داد در حل این مسئله از هیچ تیم تخصصی خارج از استان استفاده نشده است، یادآور شد: با همکاری و تلاش شبانه روزی دستگاههای اجرایی و اطلاعاتی استان علت حادثه کشف و قاتل دستگیر شد.

سردار علیزاده در پایان خواستار اجرای جرم کیفری فرد قاتل در محل حادثه شد تا برهم زنندگان آرامش جامعه عواقب چنین کارهایی را از نزدیک ببینند.

  1. نویسنده دیدگاه: احد
    بهمن ۹, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۰:۳۰

    با تشکر وخسته نباشید به خدمت پرسنل خدوم ناحیه انتظامی استان خصوصاً فرمانده محترم ناحیه که در کمترین زمان ممکن فرد قاتل را دستگیر کردند.انشاالله که دستگاه قضائی فرد قاتل رابه اشد مجازات برساند تا شاهد چنین مواردی در استانمان نباشیم.

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    بهمن ۹, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۱:۴۸

    اگر دلیل قتل کمانه کردن گلوله باشد به هیچ وجه قتل عمد محسوب نمیشود امیدواریم قاضی پرونده جو گیر نشود و فرد بیگناه را قصاص نکند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار