سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20188
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » براساس نظرسنجى کمیته بین‌المللى پارالمپیک یک ایرانی بهترین ورزشکار ماه جهان شد +عکس
Print This Post

وزنه‌بردار کشورمان که در مسابقات آسیایی مالزی موفق به ثبت رکوردی جدید شده بود، از سوی کمیته ملی پارالمپیک به عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر انتخاب شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس؛ منصور پورمیرزایی که ماه گذشته در جریان رقابت‌های وزنه‌برداری معلولین آسیا موفق به شکستن رکورد جهان و ثبت رکوردی جدید به نام خود و ایران شده بود از سوی کمیته پاورلیفتینگ کمیته بین‌المللی پارالمپیک به عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر سال2013 میلادی معرفی شد.

پورمیرزایی در این مسابقات با ثبت رکورد 276 کیلوگرم در رده وزنی فوق‌سنگین (107+ کیلوگرم) به میزان 36 کیلوگرم رکورد جهان را جا به جا کرد و برای کسب عنوان ورزشکار برتر ماه نوامبر معرفی شده است.

وب سایت IPC انتخاب ورزشکار برتر ماه را به نظرسنجی گذاشته بود و پورمیرزایی با کسب بیشترین میزان رأی به عنوان ورزشکار برتر ماه انتخاب شد.

همچنین سایت رسمى کمیته بین‌المللى پارالمپیک با توصیف کردن منصور پورمیرزایى به عنوان مرد آهنین جهان او را به عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر در سال 2013 معرفى کرد.

سایت کمیته بین‌المللى پارالمپیک در توصیف پورمیرزایی آورده است؛ «این مرد آهنین (منصور پورمیرزایی) دو و نیم برابر وزن خودش را بالاى سر برد.»

در سایت IPC آمده است: این وزنه‌بردار در حال حاضر مى‌تواند اجسامى معادل 276 کیلوگرم مثل: 2 هنر پیشه مثل آرنولد شوارتزنگر، یا یک ببر، یک گوریل، یک کروکودیل را بالاى سر ببرد یا چیزى معادل 30 دوچرخه!

به گزارش فارس، پورمیرزایى در گفت‌وگویى که با سایت کمیته بین‌المللى پارالمپیک انجام داده است، اظهار امیدوارى کرد که در مسابقات جهانى در امارات بتواند وزنه 300 کیلوگرمى را بلند کند و افتخارى دیگر براى کشور و خانواده‌اش به دست آورد؛ وی می‌گوید: من به وزنه 300 کیلوگرمى فکر می‌کنم و امیدوارم اگر خدا بخواهد این وزنه را بالاى سر می‌برم و رکورد جهان را خواهم شکست.

مشروح گفت‌وگوى پورمیرزایى در سایت کمیته بین‌المللى پارالمپیک www.paralympic.org منعکس شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار