سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20194
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 100طلبه در حوزه علمیه بقیه الله الااعظم (عج) نورآباد تحصیل می کنند
Print This Post

مدیر حوزه علمیه بقیه الله الااعظم شهرستان دلفان از تحصیل 100 طلبه در این حوزه خبر داد.

به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام احمد نیکرو روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد طلبه در شش پایه به عنوان سطح یک برای فراگیری علوم اسلامی و معارف اهل بیت (ع) به تحصیل اشتغال دارند .

وی با بیان اینکه این حوزه از سال 1386 فعالیت آموزشی خود را زیر نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه قم آغاز کرده است گفت: اساتید این حوزه دارای حکم تدریس از حوزه علمیه قم و خوشبختانه اکثر آنان بومی می باشند .

وی ، با تشریح محرومیت های فرهنگی و مکان های مذهبی در شهرستان دلفان تصریح کرد : این حوزه در این شهرستان می تواند نقش مهم در گسترش علوم اسلامی و معارف اهل بیت بویژه در مناطق روستایی و دوردست داشته باشد .

وی ، با دعوت از جوانان مستعد و نخبه جهت تحصیل در این حوزه اظهارداشت:حوزه زمینه مساعدی را برای تحصیل جوانان نخبه و مستعد فراهم کرده است و آنان می توانند با تحصیل خود به گسترش اسلام ناب ، معارف و احکام دینی کمک فراوانی کنند .

مدیر حوزه علمیه شهرستان دلفان، یکی از مشکلات این حوزه را مسائل مالی عنوان کرد و بیان داشت : حوزه های علمیه به صورت مستقل عمل می کنند و از دولت امکانات و هزینه های جاری را دریافت نمی کنند و این مهم رسالت خیرین نیک اندیش را می طلبد که حوزه ها را یاری نمایند تا بتوانند رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

وی اضافه کرد : هم اکنون زمین فضای آموزشی حوزه علمیه نورآباد تهیه شده است اما ساخت آن نیاز به همت بلند خیران دارد که امیدواریم در این زمینه پیشقدم شوند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار