سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20227
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تشریح خط قرمز ایران توسط عراقچی
Print This Post

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران غنی سازی اورانیوم در خاک ایران و تعطیلی هر گونه تاسیسات هسته ای کشورش را خط قرمز تهران در مذاکرات دانسته و گفت که توافق نهایی باید منصفانه بوده و مورد قبول هم ملت ما و هم رهبران سیاسی باشد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در گفتگو با روزنامه “زوددویچه سایتونگ” درخواست غرب برای محدودیت غنی سازی اورانیوم در خاک ایران همچون درخواستی مانند تعطیل کردن هر گونه تاسیسات هسته ای در کشورش را خط قرمز جمهوری اسلامی در مذاکرات نامید.

عراقچی درباره مذاکرات ایران با 1+5 و توافق و قرارداد طولانی مدت به این روزنامه آلمانی گفت: وی بر این عقیده است که این مذاکرات گفتگوهای دشواری خواهد بود. یک توافق در این زمینه غیر ممکن نیست در صورتی که طرفین مذاکره عزم و اراده راسخ و خوبی در این راستا داشته باشند.

وی افزود: در پایان این مذاکرات، باید یک توافق منصفانه انجام شود که هم ملت ایران و هم رهبری سیاسی بتوانند آن را بپذیرند.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران  همچنین از ادامه مذاکرات کارشناسی ایران و گروه1+5 بعد از یک هفته توقف در امروز پنج شنبه در ژنو خبر داد و گفت که کارشناسان در این مذاکرات مجددا به مسئله اجرایی شدن موارد ذکر شده در توافق نامه هسته ای ژنو خواهند پرداخت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار