- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

وعده بی‌سابقه پوتین به نتانیاهو

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایسنا، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت مدعی شد، در جریان سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی به مسکو، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه به وی وعده داده است که مسکو تمامی تلاش‌ها جهت برگزاری نشست بین‌المللی “عاری‌سازی خاورمیانه از سلاح‌های کشتار جمعی” را ناکام خواهد گذاشت.

بنا بر این گزارش، در دیداری که میان نتانیاهو و پوتین صورت گرفت، نتانیاهو از برگزاری کنفرانس مذکور و دیگر نشست‌های این چنینی که به “منافع حیاتی اسرائیل” آسیب می‌رساند، ابراز نگرانی کرده و پوتین نیز وعده داده که مانع چنین اقداماتی شود.

این روزنامه به نقل از برخی منابع سیاسی که نامشان فاش نشده، تصریح کرد: پوتین متعهد شد که روسیه از هر گونه اقدامی که به منافع اسرائیل آسیب برساند، جلوگیری خواهد کرد.

بنا به نوشته آحارونوت، پوتین به نتانیاهو گفته است: مسکو از اسرائیل حمایت خواهد کرد و اگر تل‌آویو در تنگنا قرار بگیرد، کمک‌های لازم را به اسرائیل خواهد کرد.

نتانیاهو نیز تاکید کرده است که برگزاری نشست‌های بین‌المللی پیرامون بررسی توان هسته‌ای اسرائیل و نظارت بر آن تنها در صورت تحقق صلح در منطقه میسر خواهد بود.

این خبر درحالی منتشر می‌شود که روسیه همواره یکی از مدافعان برگزاری این کنفرانس بوده و حتی آن را در سازمان ملل مطرح کرده است. روسیه هنوز هیچ واکنشی به ادعای آحارونوت نشان نداده است.

در حالی که اسرائیل به صورت کاملا سری و محرمانه برنامه‌های هسته‌ای خود را پیش می‌برد، آبراهام بورگ، رییس پیشین پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) طی کنفرانسی در هفته‌های اخیر برای اولین بار اعلام کرد که اسرائیل سلاح هسته‌ای و شیمیایی در اختیار دارد.