سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20343
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » لاوروف:ایران بازیگر موثر در سوریه است
Print This Post

وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر نقش موثر ایران در سوریه به اعتراف غرب به حضور بشار اسد در مسند قدرت در سوریه اشاره کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم، سرگئی لاوروف تاکید کرد: غرب به این باور رسیده است که باقی ماندن بشار اسد در راس قدرت در سوریه خطرناکتر از تسلط تروریست ها نیست.

وزیر خارجه روسیه بیان کرد: این فقط در جلسه های خصوصی مطرح نمی شود بلکه در اظهار نظرهای علنی برخی شرکای غربی مشاهده می شود که اگر گروه های تکفیری در سوریه بر روی کار آیند شریعت را اجرا می کنند،اقلیت را ذبح می کنند و مردم را به جرم اینکه اعتقاد دیگری دارند می سوزانند.

وی افزود: در چنین شرایطی بقای بشار اسد کم خطرتر از تسلط تروریست ها بر قدرت در سوریه است.

سرگئی لاوروف هر گونه درخواست بشار اسد از روسیه برای تضمین های امنیتی در صورت کنار رفتن از مسند ریاست جمهوری را تکذیب کرد و افزود: چنین درخواستی از سوی احدی از دمشق مطرح نشده است.

وی تاکید کرد: همه برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در نشست بین المللی ژنو2 که قرار است در 22 ژانویه سال 2014 برگزار شود بر اهمیت حضور ایران در این نشست متفق القول هستند.

لاوروف بیان کرد: همه شواهد به تاثیری که ایران در ایجاد راهکار سیاسی درباره سوریه می تواند ایفا کند،اشاره دارد.در دیدارهای خصوصی و در اظهار نظرها برخی عدم حضور ایران غیرقابل قبول می دانند.

وی افزود: کسانی که مخالف مشارکت ایران در نشست ژنو2 هستند دلایل مخالفت آنها ایدئولوژیکی است و به خاطر علاقه و اهمیت دادن به موضوع نیست.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار