سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20400
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جوانان دلفانی از داشتن مکانهای تفریحی ، فرهنگی ورزشی بی بهره اند
Print This Post

نوجوانان و جوانان و شهرستان دلفان که شمار کثیری از جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند از داشتن مکان های مناسب فرهنگی ، تفریحی و ورزشی بی بهره اند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا ، به علت نبود و ناکافی بودن امکانات فرهنگی ، تفریحی و ورزشی جوانان دلفانی مجبورند از اوقات فراغت خود به خوبی استفاه نکنند .

آنان بویژه در فصول پائیز و زمستان که اغلب روزها بارانی و برفی است مجبودند اوقات فراغت خود را در خانه های خود سپری کنند.

یکی ازنوجوانان دلفانی می گوید: در شهر ما شهربازی وجود ندارد و ما مجبوریم برای استفاده از این امکانات به همراه خانواده به دیگر شهرها مراجعه کنیم تا شاید برای چند ساعتی شادی کنیم .

مهسا صادقی می افزاید: چرا باید این شهر 60 هزار نفری، جوانان از داشتن امکانات تفریحی و فرهنگی محروم باشند ؟ وظیفه مسوولان فراهم کردن امکانات مناسب برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است .

یکی دیگر از جوانان دلفانی می گوید: در شهر ما فرهنگسرا وجود ندارد و تنها دارای یک کتابخانه است که این کتابخانه نیز کتابهای مورد علاقه ما را ندارد و کتابخانه با مشکل کمبود کتاب مواجه است.

طاها موسوی می گوید: در شهر ما تنها یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان وجود دارد که با توجه به وسعت و جمعیت شهر نورآباد همه کودکان نمی توانند از برنامه های آن استفاده کنند .

کارشناسان می گویند: وجود مکان های ورزشی ، فرهنگی و تفریحی اثرات مثبت بسیاری بویژه بر روی نوجوانان دارد و دولت برای جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ باید به نیازهای مردم شهرهای کوچک نیز توجه کند .

علی رضاییان می گوید: ایجاد روحیه اجتماعی و انجام فعالیتهای ورزشی و فرهنگی نوجوانان را از افکار منفی و بسیاری از بزهکاری های اجتماعی باز می دارد .

وی، افسردگی ، اعتماد به نفس پایین ، عدم استقلال ، عزت نفس پایین را از اثرات نامطلوب نبود مکان های مناسب برای فعالیت های ورزشی ، تفریحی و فرهنگی کودکان و نوجوانان عنوان کرد .

شهردار نورآباد می گوید: خواسته کودکان دلفانی مبنی بر ناکافی بودن امکانات فرهنگی و تفریحی خواسته بحقی است و آنان از این کمبودها رنج می برند و مدیریت شهرداری ، برنامه ریزی برای ایجاد امکانات فرهنگی تفریحی ویژه کودکان را در اولویت کاری خود قرارداده است .

اسماعیل میرزاییان با بیان اینکه در شهر نورآباد شهربازی وجود ندارد اظهار داشت : باید بخش خصوصی در این زمینه ورود پیدا کنند و ما آمادگی داریم از سرمایه گذاران خصوصی که هدف شان ایجاد امکانات مورد نیاز کودکان است حمایت کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار