سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20504
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تحریم های سنا توافق ژنو را تهدید می کند
Print This Post

تحلیلگران آمریکایی و ایرانی معتقدند تهدید ایران به اعمال تحریم های جدید می تواند توافق ژنو را با خطر جدی مواجه کند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، روزنامه آمریکایی نیویویرک تایمز با درج مطلبی نوشت: تهدید سنا به اعمال تحریم های جدید علیه ایران توافقنامه ژنو را با مشکل جدی مواجه خواهد ساخت.

در این مطلب آمده است: در حالیکه طرفداران طرح جدید سنا برای تصویب تحریم های جدید علیه ایران معتقد هستند که این تحریم ها ایران را تحت فشار قرار خواهد داد تا به مفاد توافقنامه ژنو عمل کند ، بسیاری از تحلیلگران آمریکایی و ایرانی بر این باورند که تحریم های جدید علیه ایران اثر عکس خواهد داشت و موجب تضعیف دولت حسن روحانی خواهد شد.

نویسنده اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه در صورت تصویب چنین لایحه ای در سنای آمریکا آن را وتو خواهد کرد را نشانه اطمینان خاطر دادن اوباما به حسن روحانی می داند.

نویسنده معتقد است گروه های تندرو در درون ایران هم از تصویب تحریم های احتمالی سنا برای اثبات نظر خود مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکا استفاده خواهند کرد.

به نظر یک استاد ایرانی دانشگاه هاروارد ، اعمال تحریم های جدید در مقطع کنونی می تواند روندی را که در ژنو آغاز شده است را از بین ببرد و برای دولت روحانی گزینه ای جز متوقف کردن این روند باقی نگذارد.

همچنین کلیف کوپچان تحلیلگر مسائل ایران در گروه اوراسیا نیز معتقد است از دیگر مشکلاتی که حسن روحانی و توافق ژنو را تهدید می کند بی صبری حتی حامیان خود حسن روحانی است که خواستار تغییرات سریع هستند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار