سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20537
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حمایت دولت از شهرداری ها در شهرهای کوچک و توسعه نیافته ضروری است
Print This Post

رییس شورای اسلامی شهر نورآباد گفت: شهرداری این شهر از کم درآمدترین شهرداری های کشور است و درآمد آن نمی تواند جوابگوی مشکلات شهری و اجرای طرح های عمران شهری باشد.

به گزارش سلام دلفانˈهوشمند احمدیانˈ  در گفت وگو با ایرنا افزود: شهرستان دلفان فاقد واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی است و تنها درآمد شهرداری نورآباد نیز دریافت عوارض از شهروندان است.

وی توجه ویژه دولت به شهرداری های کم درآمد را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دولت باید با تخصیص اعتبارات دولتی و تسهیلات شرایط برای فعالیت و خدمت رسانی این نهادها از جمله شهرداری نورآباد را فراهم کند.

احمدیان ، با اشاره به رشد چشمگیر جمعیت شهری نورآباد خاطر نشان کرد : در سرشماری سال 1335 شهر نورآباد فقط چهار درصد از جمعیت شهرستان دلفان را به خود اختصاص داده که این رقم اکنون 12 برابر شده است.

به گفته وی، بر اساس پژوهش های انجام شده اکثر جمعیت شهری نورآباد را مهاجران روستایی که به دلایل مختلف به شهر کوچ کرده اند ، تشکیل می دهند.

رییس شورای اسلامی شهر نورآباد اظهار داشت : مهاجرت به شهر نورآباد موجب تخلیه روستاهها از جمعیت جوان فعال شده و همچنین مشکلاتی را همچون کمبود سرانه فضای سبز و مسکن و تراکم جمعیت موجب شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار