سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20607
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هر آنچه در برنامه نود گذشت +تصاویر
Print This Post

برنامه نود این هفته درحالی برگزار شد که مسائل مربوط به باشگاه پرسپولیس و بحث جنجالی درباره داربی گیلان اصلی ترین محور آن را تشکیل داد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ برنامه نود این هفته از ساعت 22:33 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما بر روی آنتن رفت.

سئوال پیامکی برنامه به بهترین بازیکن ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی اختصاص یافته بود.

رفیعی کارشناس داوری این هفته بود.علیرضا فغانی داور کشورمان روی خط تلفنی برنامه آمد و در خصوص دادن کارت قرمز به رونالدینیو در جام باشگاه های جهان توضیحاتی داد که طی هفته اخیر تیتر اغلب روزنامه های داخلی و خارجی شده بود.تصاویری از شادروان نیما نهاوندی مجری برنامه های ورزشی در صدا و سیما پخش شد که یک سال پیش به رحمت ایزدی پیوست.

گزارش نود درجه پخش شد که به اتفاقات اخیر فوتبال ایران پرداخته بود.

گزارشی در خصوص مرحوم بیوک جدیکار پخش شد که طی چند روز گذشته دار فانی را وداع گفت.

وی از پیشکسوتان فوتبال ایران و استقلال بود که در سن 84 سالگی به رحمت خدا رفت.

گوشه هایی از دیدار تیم های استقلال خوزستان و ملوان پخش شد.

صحنه هایی از دیدار دو تیم ذوب آهن و مس پخش شد.

گزارش کاملی از دیدار تیم های پرسپولیس و سایپا و حاشیه های آن پخش شد.

صالحی رییس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال روی خط تلفنی برنامه آمد و درباره حکم صادر شده در خصوص علی دایی مسایلی را عنوان کرد.

گزارشی از کمیته استیناف تیم بندر کنگ پخش شد که در آن به حکم کمیته استیناف در خصوص این تیم پرداخته شده بود و مسئولان در خصوص آن صحبت کردند.

صالحی در خصوص حکم صادره در خصوص تیم بندر کنگ توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد حکم صادره از سوی این کمیته مشکلی نداشته است.

گزارش جالبی از میهمان نوازی هوادارن تراکتورسازی از هواداران سپاهان پخش کرد که در نوع خود جالب بود.

شجاع خلیل زاده میهمان این هفته برنامه نود بود.

بخشی دیگر از برنامه این هفته نود مربوط به آریا هاسه گاوا؛ بازیکنی بود که مد نظر کی روش برای جام جهانی است. پدر این بازیکن با نام بیژن جسور روی خط این برنامه آمد و گفت: آریا خیلی خوشحال است از اینکه می تواند برای ایران بازی کند اما مشکل او بحث ملیت است. اگر برای ایران بازی کند، ملیتش تغییر می یابد و دچار برخی مشکلات کاری می شود.

 

جسور در پاسخ به این سوال که آیا فرزندش فارسی بلد است، اظهار کرد: او در حد سلام و چطوری و دمت گرم بلد است فارسی صحبت کند. مادر او ژاپنی است و او زبان مادری یاد گرفته، نه زبان پدری.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا فرزندش دوست دارد جام جهانی بازی کند؟ گفت: ژاپنی ها ضرب المثلی دارند به این معنا که به قلبت گوش کن. آریا در ژاپن بزرگ شده و ایران را ندیده است. انشالله هرچه پیش می آید به نفع مردم و کشورمان باشد.

گزارشی کامل از دیدار تیم های صبا و استقلال و حاشیه های آن پخش شد.

در بخشی از برنامه این هفته نود، مدیرعامل پرسپولیس روی خط این برنامه آمد و درپاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که قرار بوده او در جریانی شبه کودتا برکنار شود و پروین بجایش مدیرعامل پرسپولیس شود، گفت: تقریبا این مسئله برای من روشن بوده هرچند پروین قاطعانه رد نکرد. بگذارید بگویم در 12 روز گذشته چه اتفاقاتی رخ داد. من عجمان رفته بودم، صندوق سرمایه گذاری پرسپولیس را راه انداختم، سپس برای دفاع از دایی به استیناف رفتیم اما از آن طرف اتفاقاتی پشت پرده رخ می داد. من داشتم برای پرسپولیس شب و روز کار می کردم اما اتفاقاتی هم شب و روز پشت ما رخ می داد. من 15 روز قبل از بازی با سپاهان در جام حذفی قبلی از سوی دولت برکنار شدم و من بخاطر جام حذفی هماهنگ کردم که بمانم. بعد از نایب قهرمانی در جام حذفی دیدم نامردی است که پرسپولیس را رها کنم. رفتم روسیه و آنجا هم آقایان می خواستند آنجا هم ما را بردارند. ما بهترین تیم را بستیم و بهترین مربی را هم آوردیم اما مسائلی رخ می داد. به هرحال جریاناتی رخ داد که همه می دانند چه بود. بعد از بازیمان با میلان دوباره جریاناتی شکل گرفت و وقتی به امارات رفتم این جریانات شدت گرفت. من اعلام کردم دیگر نمی آیم و وزارت ورزش یک نفر را تعیین کند. دیدیم که پول نمی دهند، زیر آب هم می زنند، برای چه به زور بمانم؟ پرسپولیس مال دولت است و خودشان می دانند و مردم. اینکه من بمانم مشکلی را حل نمی کند. یا پول ما را بدهید یا بگذارید دو سه نفر را به تیم اضافه کنیم. انقدر گفتند رویانیان دارد می رود، هیچکس برای قراردادهای مالی نمی آید چون فکر می کنند ما نیستیم. 

او افزود: وقتی ما نیاز به حمایت داشتیم، این اتفاق رخ نداد. اینکه چرا در هر دو دولت اخیر نمی خواهند با من کار کنند هم مشکل از من است. ما خودمان هم دقیقا نفهمیدیم ماجرا چیست. هواداران پرسپولیس از من راضی هستند. من دو سال است در پرسپولیس بودم و هواداران از من راضی هستند. من کارهای زیربنایی در این تیم کردیم. به این روز اربعین قسم من الکی استعفا نداده ام. از وقتی شرطم را اعلام کردم، تنها با علی دایی ارتباط دارم. از اینجا هم بروم روابطم با دایی و هواداران را قطع نمی کنم.

 

مدیرعامل پرسپولیس ادامه داد: من چند پروژه اقتصادی دارم اما نقدینگی کم آورده ام. متاسفانه به من هیچ تسهیلاتی نمی دهند.

بخش هایی از دیدار تیم های راه آهن و نفت پخش شد.

صحنه هایی از دیدار دو تیم فجر سپاسی و گسترش فولاد پخش شد.

دیدار داماش و فولاد به تصویر کشیده شد.

آمار مسابقه پیامکی پس از گذشت 3 ساعت از آغاز برنامه:

آمار مسابقات لیگ به تصویر کشیده شد.

* داماش و ادعاهای عابدینی  

در بخشی از برنامه، صحبت هایی از عابدینی درباره فساد در فوتبال ایران پخش شد که در آن مدیرعامل داماش می گفت: شخصی به من گفت با یک و نیم میلیارد تیمت را چند پله در لیگ بالا می آورم. در آن جلسه آقایان عزیزمحمدی و علیپور هم بودند و امضای آنها را هم به عنوان شاهد این ماجرا گرفتم. آن فرد بعدها از طریق فدراسیون فوتبال رشد کرد و الان در فوتبال ما هست.روزی هم یکی از مدیران فوتبالی لیگ که الان مدیر نیست همان پیشنهاد را یکبار به من داد. بهش گفتم این چیست که شما با سابقه کم تان می دانید اما من بلد نیستم؟ اما با صراحت می گویم آقایان صدیقی و آلبرت از این مشکلات دارند.

او سپس روی خط این برنامه آمد و گفت: من همه این موارد را دو ماه قبل به سازمان لیگ گفتم و دوسال قبل هم خود علیپور در جریان بود. آقای علیپور اطلاعات قوی تر از من دارند. اما اینکه چرا برخورد نمی شود را نمی دانم. وظیفه من اطلاع رسانی است. قبل از این بازی هم هشدار دادم این آقایان را به عنوان ناظر نفرستند. یک نفر به من زنگ زد و مسائلی را گفت که من همان موقع به تاج زنگ زدم و گفتم آنها را به آن دیدار نفرستد. 

او در پاسخ به این سوال که صدیقی و گریگوریان چه زمانی به او پیشنهاد دادند تا پول بدهد تا تیمش چند رده بالاتر برود اظهار کرد: قبل از لیگ قبلی این اتفاق رخ داد. چیزی حدود یک سال و نیم قبل بود. خیلی ها این حرف هایی را که من گفتم را می دانند. من اما می گویم و چوبش را هم می خورم.

 

در این میان رفیعی به میان صحبت های عابدینی آمد و گفت: من واقعا دلم برای خانواده آقای قهرمانی می سوزد. شما چطور می توانید کل فدراسیون را زیر سوال ببرید؟ کفاشیان از خواب بلند شود و ببینید چه اتفاقی دارد میفتد. من تعجبم از این است که مظفری زاده چه کرده که همه در دانشگاه از من می پرسند چه کرده است؟

 

عابدینی بیان کرد: اولا من اسم هیچ داوری را نیاوردم. من گفتم دو، سه داور. یکی از آنها مظفری زاده است که روابط بسیاری دوستانه ای با آقایان دارد. ببینید قضاوت ها و اشتباهات مظفری زاده، ناظرانشان در آن دیدار چه کسانی بوده اند؟ البته آن اشتباهات به نظر من عمدی بوده اند. قهرمانی در آن دیداری که می گویند مشکل داشت، چه کسی در کنارش از زمین خارج شد؟ من همیشه گفته ام 99 درصد داوران ما سالم هستند.

 

در ادامه مظفری زاده روی خط آمد و گفت: به قول آقای رفیعی واقعا کفاشیان تا کی می خواهد بخوابد؟ صحبت های عابدینی متوجه فدراسیون است. مگر ناظر بازی را من انتخاب می کنم؟ به من یک ابلاغی می دهند. من با تمام نمایندگان و ناظران دوست هستم. 15 سال است که با آنها در سفر هستم و چه ارتباطی بیشتر از این داریم؟ شما تحمل باخت ندارید نباید این صحبت ها را بکنید. اگر فسادی بوده تیم شما در آن بوده. گفتید اگر مظفری زاده روی خط بیاید کاری می کنم دیگر داوری نکند. از شما می خواهم اگر چیزی از من دارید، فریاد بزنید تا همه بفهمند. این چه کاری است که همه چیز را به چالش می کشید.

 

عابدینی در ادامه افزود: شما پا روی شرافت و مردانگی گذاشته اید. شما آنجا تعمد داشتید بازیکن مرا اخراج کنید. من گفتم اگر شما بیایید روی خط من مطالبی را می گویم که مطمئن باش به فراخورش آنرا می گویم. من در این مملکت آدمهایی شبیه شما زیاد دیده ام و هیچگاه جا نخورده ام.

 

در این میان فردوسی پور گفت: اما آقای عابدینی وقتی 5-1 ذوب آهن را بردید مظفری زاده داور بود.

 

عابدینی پاسخ داد: بحث داربی فرق داشت. مظفری زاده مسائل را الکی به بحث های کلان کشاند. من نگفتم که مظفری زاده قضاوت در داربی نکند. گفتم آن آقایان ناظر نباشند.

 

تاج در ادامه روی خط برنامه آمد و گفت: آقای عابدینی راجع به این دو نفر دو روز قبل از داربی گیلان به من گفت آنها را نگذارم. به آنها(ناظران) گفتم چنین حساسیتی روی شما هست. آنها هم گفتند ما رعایت همه چیز را می کنیم. من به عابدینی گفتم علیپور را پیش شخص شما می فرستم تا هرچه دارید به او بگویید. من حساسیتی روی هیچ کسی ندارم. الان هم اگر کسی تخلفی کرده باشد، شدیدا برخورد می کنیم. البته ماجرای علیپور و عزیزمحمدی را من اصلا در جریان نیستم چون در آن زمان من در سازمان لیگ نبودم.

 

عابدینی در پایان صحبت هایش گفت: من دو ماه قبل گزارشی دادم که شما و بهروان و چند نفر دیگر مثل دهکردی هم در آن جلسه بودید. در آن جلسه به شما گفتم اگر قرار به پاکسازی است، از همین سازمان لیگ شروع کنید. شما هم گفتید رسیدگی می کنم تا رسید به این بازی. من همان جا اسم آنها را هم بردم.

 

تاج در پاسخ گفت: من هیچ حساسیتی روی این دو نفر ندارم. حتما این مسئله رسیدگی می شود.

 

مظفری زاده در پایان صحبت هایش عنوان کرد: از همه دوستان می خواهم حرمت ها را حفظ کنند. اگر کسی مطلبی دارد، هرچه هست علیه من اعلام کند.
گزارشی از آخرین وضعیت ورزشگاه نقش جهان پخش شد.

گزارشی از لیگ دسته یک و حاشیه های مربوط به آن پخش شد.

غلامرضا بهروان مسئول برگزاری مسابقات روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد مشکلات ورزشگاه مسجد سلیمان گفت: ما هم دوست داریم تمام ورزشگاهها توانایی میزبانی مسابقات را داشته باشند و فردا بعد از ظهر جلسه ای در سازمان لیگ داریم و باز هم این مسئله را عنئان می کنیم، البته ورزشگاه مسجد سلیمان مشکلات ساختاری زیادی دارد که باید برطرف شود.

گزارشی از بازگشت تیم ملی فوتسال بانوان از اسپانیا( جام جهانی کوچک ) پخش شد.

تاج روی خط تلفنی برنامه آمد و چند موضوع را به مسئولان ورزشگاه مسجد سلیمان گوشزدکرده ایم که اگر این موارد طی چند روز اینده برطرف شود این ورزشگاه می تواند میزبان مسابقات باشد.

آمار مسابقه پیامکی پس از گذشت 4 ساعت و 5 دقیقه از آغاز برنامه:

برنامه این هفته نود ساعت 2:40 دقیقه بامداد سه شنبه به پایان رسید.

برنامه هفته آینده نود بجای دوشنبه، شنبه شب برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار