سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20650
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هیئت‌های اروپایی و آفریقایی در کربلا
Print This Post

خبرهای رسیده از کربلا حاکی از آن است که هیئت‌های اروپایی و آفریقایی نیز همگام با دیگر شیعیان در مراسم اربعین حسینی حضوری گسترده داشته‌اند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از العالم، هیئت‌هایی از اروپا و آفریقا برای عزاداری سالار شهیدان در روز اربعین حسننی همگام با دیگر شیعیان جهان خود را به کربلا رسانده‌اند.

هیأت‌های اروپایی و آفریقایی در اربعین حسینی

همچنین هیأتی از روسیه برای اولین بار برای شرکت در مراسم اربعین حسینی به عراق آمده بودند؛ هیاتهایی نیز از کشورهای آفریقایی و اروپایی در این مراسم شرکت دارند.

هیأتی از سوئد نیز همراه با هیاتهای سایر کشورهای خارجی راهی کربلا شده است.

آمارهای موجود حاکی است، تعداد رسمی شرکت کنندگان در مراسم از خارج عراق بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر است.

همچنین می‌توان از بین شرکت کنندگان در مراسم اربعین و حرکت پیاده زائران به سوی کربلا، به حضور معاون پاپ واتیکان اشاره نمود.

یکی از زائران گفت: امروز آمدیم تا ندای امام حسین (ع) را لبیک بگوییم که فرمودند: آیا کسی هست مرا یاری کند .. می خواهیم بگوییم اگر آن روز نبودیم تا شمشیر به دست گرفته و در کنار ایشان بجنگیم، امروز در این مسیر راه رفته و دعوتش را لبیک می گوییم.

برخی از هیاتهای عربی، آفریقایی و اروپایی برای چندمین سال در این مراسم شرکت کرده اند؛ برخی نیز برای اولین بار در اربعین حسینی حضور دارند.

از هیاتهای آفریقایی می توان به هیاتهای از غنا، نیجریه، جزایر کومور، تانزانیا و سنگال اشاره نمود.

یک مسئول هیات عزاداری روسیه نیز گفت: روسیه مانند سایر کشورهای جهان در این مراسم شرکت کرده است چون شخصیت حضرت امام حسین (ع) متعلق به یک کشور، قوم یا زبان خاص نیست.

این عده به میلیونها زائری می پیوندند که به رغم تهدیدات گروههای تکفیری از استانهای عراق راهی کربلا شده اند.

حضور چشمگیر بحرینی‌ها در اربعین حسینی در کربلا

هزاران بحرینی عاشق اهل بیت (ع) با رساندن خود به عراق و تشکیل دستجات عزاداری متعدد، حضور پررنگی در مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان در شهر مقدس کربلا دارند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، هزاران بحرینی طی هفته گذشته از طریق فرودگاه بغداد و نجف اشرف و تعداد دیگری نیز به صورت زمینی از طریق خاک کویت وارد، عراق شده اند.

براساس آمارهای رسمی از آغاز سال جاری تا کنون بیش از 75 هزار بحرینی برای ورود به عراق و زیارت اماکن و عتبات مقدس در این کشور ویزا دریافت کرده اند و پیش بینی می شود این رقم به 100 هزار زائر افزایش یابد.

همچنین پیش بینی می شود بحرینی ها از پایان هفته آینده به کشورشان باز گردند که البته تعدادی نیز برای مدت بیشتری در عراق بمانند.

محدودیت هایی که دو شرکت ملی هواپیمایی بحرین از مارس 2011 برای سفر هوایی از منامه به عراق و کاهش تعداد زائران بحرینی اتخاذ کرده بودند تاثیری در سفر شهروندان بحرینی به کربلای معلی نداشت و این تصمیم نیز بعدا لغو شد.

جاده نجف – کربلا مملو از مراکز خدمات رسانی به زوار است.

یکی از مسئولان هیأت عزاداری که از عربستان به کربلا آمده است، گفت: ما در هیات بقیع برای اهل القطیف و الاحساء به زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که پیاده به کربلا می آیند مسکن، صبحانه، ناهار، شام و سایر خدمات لازم را ارائه می دهیم.

جدیدترین عکس هوایی از بین الحرمین

در آستانه اربعین حسینی، تازه ترین عکسی که از بین الحرمین منتشر شده، بیانگر حضور گسترده و میلیونی زائرانی است که خود را برای شرکت در این مراسم آماده می کنند.

این عکس که به صورت هوایی از شهر مقدس کربلا گرفته شده، به خوبی نشان می دهد که خیابانهای منتهی به بین الحرمین کاملا سرشار از جمعیت شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار