سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20666
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار واشنگتن به آنکارا
Print This Post

دولت آمریکا به آنکارا هشدار داده است که از روابط دو جانبه به عنوان ابزاری در سیاست داخلی استفاده نکند و اینکه “مقامات ترک از اظهاراتی که این روابط را خدشه‌دار می‌کند، نفعی نمی‌برند.

به گزارش سلام دلفان، ایسنا به نقل از روزنامه تودی زمان نوشت: به گفته منابع دیپلماتیکی که خواستند نامی از آن‌ها برده نشود، دولت آمریکا در پیامی به ترکیه این مواضع را بیان کرد.

روزنامه‌های حامی دولت ترکیه در روز شنبه گزارش دادند که فرانک ریکاردونه، سفیر آمریکا در ترکیه به تعدادی از سفرای اروپایی در این کشور گفته است که آمریکا از ترکیه خواسته است تا مناسبات مالی “هالک‌بانک” را با ایران قطع کند و وقتی که ترکیه به خواسته‌های آمریکا عمل نکرد، ریکاردونه عنوان کرد: اکنون شما شاهد نابودی هستید.

این در حالی است که رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه هرگونه خطا در روابط این بانک با ایران را رد کرده و این ادعاها را توطئه بین‌المللی برای تضعیف موقعیت اقتصادی و دیپلماتیک ترکیه و سرنگونی حزبش می‌خواند.

وی حتی به طور غیر مستقیم سفیر آمریکا را تهدید کرد که در صورت ادامه دخالت در پرونده رشوه‌ای که طبق آن تعداد زیادی از افسرهای پلیس و مقامات دولتی و نزدیکان‌شان دستگیر شده‌اند، او را از ترکیه اخراج خواهد کرد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار