سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20808
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » فرودگاه خرم آباد در اوج/آسمان نجف دست یافتنی شد
Print This Post

طی سال های گذشته بارها و بارها از فرودگاه خرم آباد به عنوان یک ظرفیت وبلا استفاده ماندن این ظرفیت گفته و شنیده شد تا اینکه طی دو سال اخیر اقدامات موثر و قابل توجهی در راستای استفاده از این ظرفیت در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، فرودگاه خرم آباد با سابقه بیش از 70 سال از مجموع حدود 54 فرودگاه فعال کشور در زمره 16 فرودگاه برتر در زمینه های مختلف شناخته می شود که متاسفانه از سالیان دور تا به امروز این فرودگاه آنچنان که باید معرفی و دیده نشده است.

ایجاد پرواز حج برای زائران لرستانی از طریق فرودگاه خرم آباد مطالبه چندین ساله مردم استان بود که امروز با تلاش های استاندار لرستان رنگ و بوی واقعیت گرفته و مردم همچنان منتظر برقراری پرواز خرم آباد به عربستان هستند.

در این راستا طرح توسعه پهنای باند فرودگاه خرم آباد و سایر طرح های جانبی این فرودگاه با اعتباری حدود 400 میلیارد ریال در دست اقدام بوده که با اجرای کامل آن رویای دیرین حجاج لرستانی تبدیل به واقعیت خواهد شد.

همچنین در اقدامی دیگر ایجاد پروازهای عتبات عالیات با رایزنی های استاندار لرستان درحالی در دستور کار قرار گرفته که سالانه بیش از 10 هزار لرستانی عازم عتبات عالیات می شوند.

با توجه به اینکه ایجاد پروازهای عتبات عالیات با هواپیماهای فوکر 100 امکانپذیر بوده ، به نظر می رسد انتظار چندین ساله زایران مشتاق لرستانی برای این پرواز پایان یافته و زمزمه ها و خبرها بیانگر راه اندازی قطعی این پرواز است.

مطالبه مردم در خصوص ایجاد پرواز عتبات در حالی است که فرودگاه خرم آباد آمادگی لازم برای برقرار ی این پرواز را دارد و ایجاد پرواز خرم آباد به نجف را مشروط به استقبال مسافران می داند.

مدیر فرودگاه خرم آباد در این باره گفت: با توجه به اینکه ایجاد پروازعتبات در فرودگاه خرم آباد با عبور از مرزهای هوایی رخ می دهد تمامی ارگان های مرتبط با پروازهای خارجی در فرودگاه دایر شده است.

اسفندیار کیانی افزود: در حال حاضر فرودگاه خرم آباد دارای ظرفیت بسیار بالایی است و نهادهای گمرک، گذرنامه، ریاست جمهوری، بانک ملی و سازمان بهداشت به منظور برقراری پروازهای خارجی در این فرودگاه ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: فرودگاه خرم آباد آمادگی دارد با همکاری دفاتر زیارتی و دستگاه های متولی، با برگزاری مانور ، کاستی ها و نواقص موجود در پروسه اداری و اجرایی پرواز عتبات را شناسایی و رفع کند.

وی گفت: برقراری پرواز عتبات عالیات با هواپیمای فوکر 100 امکانپذیر بوده که خوشبختانه در شرایط کنونی ، فرودگاه خرم آباد ظرفیت پذیرش این هواپیماها را دارد و پرواز این نوع هواپیما در فرودگاه بلامانع است.

وی اضافه کرد: به همین منظور، برقراری پرواز خرم آباد به نجف و یا خرم آباد به بغداد ، نیازمند اجرا و تکمیل طرح توسعه فرودگاه نبوده و در صورت استقبال مسافران ایجاد می شود.

استاندار لرستان نیز با اشاره به استقبال منظم مردم از پروازهای فرودگاه خرم آباد اعتقاد دارد به طور یقین پرواز به عتبات عالیات نیز برقرار می شود، چراکه آمادگی اجرای این پرواز در لرستان وجود دارد.

هوشنگ بازوند با اشاره به اینکه با شرکت هواپیمایی تابان برای برقراری پرواز لرستان به عتبات عالیات هماهنگی جدی صورت گرفته اظهار داشت: چنانچه زمینه حضور 80 درصد مسافران علاقه مند به کشور عراق برای زیارت عتبات عالیات تامین شود، در کوتاه ترین زمان نسبت به برقراری پرواز به این مسیر اقدام می شود.

بازوند با بیان اینکه باید ستاد عتبات عالیات و سازمان حج و زیارت استان همکاری جدی داشته باشند، اظهار کرد: در صورت تامین مسافران مورد نیاز با این شرکت هواپیمایی برای انجام این پرواز هماهنگی می شود.

استاندار با بیان اینکه هر زمان که مسوولان ستاد عتبات و حج و زیارت استان اعلام آمادگی کنند، پرواز از طریق فرودگاه خرم آباد به سمت نجف اشرف و کربلا انجام می شود، گفت: برنامه ریزی جدی برای انجام پروازها از خرم آباد به مشهد نیز انجام شده است.

به هر حال به نظر می رسد زیرساخت های لازم برای ایجاد پرواز خرم آباد به عتبات عالیات وجود دارد و علاقه مردم استان به این سفر زیارتی نیز بیانگر روزهای خوش برای فرودگاه خرم آباد و دستیابی پروازهای این فرودگاه به آسمان نجف بوده که انتظار می رود مسوولان استان با ادامه این روند و جدیت در پیگیری امور، رویای دیرین و مطالبه مردم لرستان را تحقق بخشند.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۰۲

  عزیزم شرکت تابان اصلا فوکر 100 نداره
  اونی که شنبه ها میاد خرم آباد بویینگ ام دی 88
  ولی چون شبیه فوکر همه فکر می کنن فوکر
  بعد هم فوکر 100 نفر جا میگیره ولی ام دی ش170 نفر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار