سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20821
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » 15 آمریکایی که می‌خواهند به ایران حمله کنند! +تصاویر
Print This Post

کنگره آمریکا که همواره در قوانین حساس تحت فشار لابی های صهیونیستی تصمیم می گیرد؛ این بار خود دولت آمریکا را هم به چالش کشیده است. در این خبر چهره 15 هم حزبی اوباما را می بینید که به نوشته “هافینگتون پست” آمریکا را به سمت جنگ با ایران سوق می دهند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از جام نیوز؛پس از توافق ایران و 5+1 در ژنو، مخالفت ها در کنگره آمریکا با این توافق شروع شد. گرچه مخالفت های سناتورهای جمهوری خواه که غالبا جنگ طلب هستند، عادی به نظر می رسید؛ اما حتی برخی از دموکرات های هم حزبی باراک اوباما هم مقابل وی صف کشیدند و خواستار افزایش تحریم ها و حتی فشار نظامی بر ایران شدند.

این مخالفت تا آن جا پیش رفت که سناتورها، طرحی را آماده کرده اند که بر مبنای آن، برخلاف مفاد توافق ژنو، تحریم های ایران افزایش پیدا خواهد کرد. برخی تحلیلگران معتقدند این لایحه تا یک ماه آینده تصویب خواهد شد و اوباما را با چالشی جدی در سیاست خارجی مواجه خواهد کرد. گرچه اوباما گفته است از حق وتو برای لغو آن استفاده می کند؛ اما اگر دو سوم نمایندگان به آن رأی دهند دیگر حق وتوی اوباما هم کاری از پیش نمی برد.

سایت روزنامه “هافینگتون پست” huffingtonpost در نوشته ای به این موضوع پرداخته و 15 چهره دموکراتی را معرفی کرده که حاضرند وارد جنگ با ایران شوند.

به نوشته هافینگتون پست، پس از آن که ایالات متحده آمریکا یک دهه جنگ را پشت سر گذاشت، یک گروه از سناتورها از جمله 15 سناتور دموکرات، کاخ سفید را به چالش کشیده اند و با فشار، کشور[آمریکا] را در معرض جنگی جدید با ایران قرار می دهند.

سناتور باب منندز این فشار را با ارائه لایحه ای در ماه ژانویه رهبری کرد که با وجود مخالفت کاخ سفید و رهبران ایران، تحریم ها را شدیدتر می کند.

ده رئیس دموکرات کمیته های سنا و یک میزبان از گروه های لیبرال معتقدند که چنین کاری می تواند توافق هسته ای کنونی را از بین ببرد؛ توافقی که در 24 ماه نوامبر، تهران پذیرفت در قبال کاهش برخی تحریم های اقتصادی، برنامه هسته ای خود را برای مدت شش ماه محدود کند.

این لایحه در مجلس سنا که 19 حامی جمهوری خواه دارد یک خط تحریمی سخت و جدید علیه ایران ترسیم می کند؛ مگر آن که رهبران ایران با متوقف کردن تمام برنامه غنی سازی موافقت کنند. برخی این درخواست را “مضحک” می دانند.

در گذشته هم جان کری، هم یک سناتور آمریکایی و هم محمد البرادعی، رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی، گفته بودند که ایران حق غنی سازی اورانیوم برای اهداف صلح آمیز دارد.

جواد ظریف در اوایل این ماه گفته بود که اگر مجلس سنا، تحریم ها را افزایش دهد معامله هسته ای فعلی “خواهد مرد.”

یک مقام ارشد دولت اوباما به هافینگتون پست گفته بود که این اقدام سنا درباره ایران “احتمال باقی ماندن تنها گزینه نظامی را بیشتر می کند.”

در این جا 15 سناتوری را می بینید که به کاخ سفید و رهبران ایران “نه” گفته اند و حاضر به خطر جنگ با ایران شده اند:

 سناتور مارک پرویر

سناتور مارک پرویر
سناتور جو مانچین
سناتور مری لندریو
سناتور کی هاگان
سناتور کریستین گیلی براند
سناتور جو دانلی
سناتور کریس کونس
سناتور باب کیسی
سناتور بن کاردین
سناتور کری بوکر
سناتور ریچارد بلومنتال
سناتور مارک بگیچ
سناتور رابرت منندز
سناتور مارک وارنر
سناتور چارلز شومر

  1. نویسنده دیدگاه: ما
    دی ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۵۵

    غلط میکنند
    مگر در جنگ عراق اینها باضافه 40-50 کشور دیگر پشتیبان عراق نبودند چه غلطی کردند . امام فرمودند <>

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار