سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20872
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کفاشیان: از نظر سرعت از مسی بهترم!
Print This Post

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید نمی‌تواند بدون مدرک، آلبرت و صدیقی را حذف کند.

به گزارش سلام دلفان ، خبر آنلاین نوشت: ظهر روز گذشته، در حالی که رئیس فدراسیون فوتبال به نجف رفته بود تا به زیارت حرم امام علی(ع) برود  دقایقی با او گفت‌وگو کردیم. دوشنبه شب برنامه 90 مصاحبه‌ای از علی کفاشیان پخش کرد که نشان می‌داد با وجود تبانی، تیم دسته اولی بندر کنگ در لیگ یک باقی خواهد ماند. همچنین حرف‌های امیر عابدینی درباره رشوه‌خواهی برخی از کارکنان سازمان لیگ هم موضوع لاپوشانی در فدراسیون فوتبال را داغ‌تر کرد تا سراغ علی کفاشیان برویم. رئیس فدراسیون حرف‌هایش را در 90 تأیید کرد و گفت بندر کنگ هیچ‌گاه به دسته دو سقوط نمی‌کند. او درباره حرف‌های عابدینی هم تنها یک جواب تکراری داشت: «اگر مدارک مستندی داشتند، با متخلفان برخورد می‌کنیم.»

* آقای کفاشیان از کروش پرسیده‌اند مسی ایران چه کسی است و او گفته شما!

 

(خنده) واقعاً؟ چرا من؟

 

* گفته ما مشکلات مالی زیادی داریم و اگر کفاشیان بتواند این مشکلات را حل کند، مسی ماست.

 

عجب تعبیری کرده است. البته من و مسی با هم تفاوت‌هایی داریم. از نظر تکنیکی نمی‌توانم مسی را بگیرم ولی از نظر سرعتی که حساب کنید، من بهترم! (خنده)

 

* این روزها در کربلا هستید. آیا کار فوتبالی هم می‌کنید؟

 

نه فقط برای زیارت آمده‌ام. البته در این سفر پسرم و آقای علیپور هم همراهم هستند. فعلاً فوتبال را دورادور دنبال می‌کنیم ولی احتمال دارد که جلسه‌ای را با مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور برگزار کنم. نزدیک به یک ماه دیگر قرار است انتخابات فدراسیون این کشور برگزار شود و فعلاً رئیس آن حال و روز جالبی ندارد. احتمالاً قبل از بازگشت به ایران، جلسه‌ای خواهیم داشت. من فعلاً در عراق می‌مانم و ان‌شاءا… روز جمعه به ایران بازخواهم گشت.

 

* قبل از سفر شما، در عراق بمب‌گذاری شد و یکی، دو هموطن ما هم کشته شدند. مشکلی که برایتان پیش نیامده است؟

 

نه هیچ مشکلی نیست. همه چیز خوب است و ما هم در سلامت کامل به سر می‌بریم. البته می‌دانم شما دوست دارید بمب‌گذاری کنند و ما کشته شویم تا از دستمان راحت شوید! (خنده) راستی آقای رویانیان در پرسپولیس ماندند؟

 

* بله. ابقا شدند.

 

ایشان زحمت زیادی کشیده و امیدوارم بتواند در پرسپولیس موفق باشد.

 

* دوشنبه شب 90 بحث‌های داغی داشت به ویژه درباره شما و فدراسیون‌تان. برنامه را دیدید؟

 

نه والا اینجا اینقدر هوا سرد بود که ما اصلاً متوجه هیچ چیز نشدیم. فقط شب که شد چند لحاف کشیدیم روی سرمان و خوابیدیم به خاطر همین نتوانستیم برنامه را ببینیم. البته شبکه سه را هم نداشتیم.

 

* یک مصاحبه از شما پخش شد که در آن گفتید چون بندر کنگ برای حضور در لیگ یک سرمایه‌گذاری کرده است، با وجود تبانی در فصل قبل، نباید به دسته دوم سقوط کند. فردوسی‌پور هم که از این حرف‌های شما خیلی عصبانی شده بود گفت اگر این‌طور است، هر تیمی هر کاری دوست دارد بکند و بعد بگویند چون سرمایه‌گذاری کرده ایرادی ندارد.

 

ببینید من نگفتم که با این باشگاه برخوردی نشود، من گفتم وقتی که آنها به لیگ آمده‌اند و بازی‌ها برگزار شده است، نمی‌توانیم آنها را حذف کنیم. ببینید تیم بندر کنگ رقابت‌ها را شروع کرده و بهتر است همین الان از آنها امتیاز کم شود، نه اینکه حذف‌شان کنیم. اگر قرار بر حذف شدن بود باید این اتفاق قبل از لیگ می‌افتاد حالا که مانده‌اند، نباید حذف شوند. من گفتم قانون و مقررات را در نظر بگیریم و از این تیم امتیاز کم کنیم. ببینید اگر بندر کنگ حذف شود، مسابقات لیگ ناقص می‌شود و این درست نیست.

 

* ولی این تیم ناعادلانه به لیگ دسته یک صعود کرده است.

 

بله، آنها ناعادلانه بالا آمده‌اند ولی وقتی در ابتدای فصل بررسی‌ها درباره این تیم صورت گرفت آن زمان گفتند که صعود مشکلی نداشته است. اگر قرار بود حذف شوند، باید همان موقع این اتفاق می‌افتاد نه حالا که بازی‌ها شروع شده است. الان باید از این تیم امتیاز کم شود. چرا باید لیگ را ناقص کنیم؟ چرا به لیگ صدمه بزنیم؟ اتفاقاً باید بگذاریم بندر کنگ در رقابت‌ها باشد ولی امتیازش کم شود.

 

* چرا قبل از رقابت‌ها بندر کنگ حذف نشد؟ یعنی کسی نبود زودتر به شما گزارش بدهد؟

 

به‌ هر‌ حال ما الان داریم چوب این مسئله را می‌خوریم. ابتدای فصل گفتند صعود این تیم درست بوده است. مس سنگون بعداً برای ما مدرک آورد که این اتفاقات افتاده و آنها تبانی کرده‌اند، بعد فدراسیون بررسی کرد و دید که اتفاقات خوبی نیفتاده است.

 

* ولی قانون قانون است. آنها تبانی کرده‌اند و این کار زشتی است. طبیعی است که باید حذف شوند.

 

ولی الان لیگ شروع شده و جلو رفته است و نباید بندر کنگ را حذف کرد.

 

* در برنامه 90 آقای عابدینی هم دست به افشاگری بزرگی درباره آقایان صدیقی و گریگوریان دو عضو سازمان لیگ زد و گفت آنها در ابتدای فصل طلب یک میلیارد و نیم پول کرده‌اند تا داماش را در جایگاه خوبی قرار دهند. ایشان گفتند که همه مسئولان فدراسیون در جریان بوده‌اند.

 

من نمی‌دانم آیا این دوستان یک و نیم میلیارد را گرفته‌اند یا نه ولی شما ببینید که همیشه از این حرف‌ها زده می‌شود.

 

* او گفته آقای علیپور و عزیز محمدی هم شاهد این درخواست مالی بوده‌اند.

 

من نمی‌دانم، این را باید از خود آنها بپرسید ولی اگر این عزیزان مشکلی داشته‌اند، چطور هم در دوران عزیز محمدی، هم در دوران بهروان و حالا هم در دوره تاج در سازمان لیگ مشغول هستند؟ اگر آنها موردی داشتند که قطعاً این رؤسا برکنارشان می‌کردند. اینکه بدون مدرک حرف بزنیم و بخواهیم با حرف دیگران را حذف کنیم، بسیار خطرناک است. اگر مدرک مستند بود باید برخورد لازم صورت بگیرد ولی وقتی این دوستان در همه دوره‌ها بوده‌اند، یعنی مدرکی وجود نداشته است. الان هم آقای عابدینی اگر مدرکی دارد در اختیار ما قرار دهد تا بررسی‌های لازم را صورت دهیم ولی اینکه بخواهیم بدون مدرک برخورد کنیم، نمی‌شود. الان سال‌‌هاست که درباره برخی از مسئولان سازمان لیگ این حرف‌ها بوده…

 

* ولی چرا رسیدگی نمی‌کنید؟ حتماً باید مدرک بدهند؟ چرا یک بار خودتان وارد نمی‌شوید تا پیگیری کنید؟

 

ببینید ما بدون مدرک و روی شنیده‌ها که نمی‌توانیم درباره یک ‌فرد تصمیم بگیریم. سخت است براساس حرف‌ها بخواهیم کسی را محاکمه کنیم و او را زمین بزنیم. بنده این کار را نمی‌کنم.

 

* چرا روند رسیدگی به پرونده‌های مهم در فدراسیون شما اینقدر کُند است؟ واقعاً نمی‌خواهید رأی پرونده محسن قهرمانی را صادر کنید؟

 

ان‌شاءا… بیایم تهران به طور قطع پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهم.

 

* آقای عابدینی درباره سعید مظفری‌‌زاده هم حرف‌هایی زد.

 

ببینید من دفعه قبل با آقای عابدینی حرف زدم و ایشان گفت از روی عصبانیت آن حرف‌ها را درباره مظفری‌‌زاده به زبان آورده است! گفت او یکی از بهترین داورهای ایران است و فقط چون عصبانی بوده چنین واکنشی نشان داده است!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار