سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20924
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وزیر آموزش و پرورش: مشی ما اعتدال در آموزش و پرورش است
Print This Post

وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه اجرای زودهنگام طرح 3-3-6 نمونه‌ای از بی برنامگی‌ها است، گفت: این امر انبوهی از مشکلات را به آموزش و پرورش تحمیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ،‌ علی اصغر فانی، در دومین روز گردهمایی شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، با اشاره به وظیفه مدیران کل استان ها اظهار داشت: 3 مرحله پالایش، آموزش و تثبیت در خصوص مدارس از سوی مدیران کل استان ها باید انجام پذیرد.

وزیر آموزش و پرورش دو عامل مهم مدیریت قوی و اختیارات را علت اساسی موفقیت مدارس غیرانتفاعی در مقایسه با مدارس دولتی توصیف کرد و افزود: اگر مدیریت مدارس درست نشود، هیچیک از پروژه های آموزش و پرورش محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: سال هاست که به جای مدیر مدرسه فکر می‌کنیم و از طرف او برنامه ریزی می‌کنیم و فرصتی برای بروز مدیریت به آن ها نمی‌دهیم.

توسعه مشارکت به عنوان یک رویکرد

فانی با انتقاد از شیوه نگرش برخی مدیران که انجمن اولیاء و مربیان را مزاحم خود می دانند تصریح کرد: جلب مشارکت عمومی در آموزش و پرورش یک اصل اساسی تلقی شده و دنیا به سمت جلب مشارکت های مردمی به نفع آموزش و پرورش پیش می رود و من نیز به شما تاکید می کنم این اصل را جدی بگیرید.

سند تحول یک نسخه بالادستی و قابل احترام است

وی با بیان سند تحول بنیادین به عنوان مانیفستی برای آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین سند جامعی است که اگر به درستی اجرا شود، سندهای بالادستی را نیز پوشش خواهد داد.

وی افزود: البته هر سند تحولی پس از تدوین و تصویب، باید برای اجرای آن نقشه راه تهیه گردد و اگر بدون آماده کردن نقشه راه و زیرساخت های لازم، وارد مرحله اجرا شویم، قطعا با چالش هایی مواجه خواهیم شد.

وزیر آموزش و پرورش مشکلات عدیده اجرای زودهنگام طرح 3-3-6 را نمونه ای از بی برنامگی ها برشمرد که انبوهی از مشکلات را به آموزش و پرورش تحمیل کرده است که نه می‌توان آن را متوقف ساخت و نه می توان به آن سرعت بخشید و تنها راه چاره، اصلاح این روند درحین اجرای طرح است.

اعتدال، مهمترین مشی ما و نیاز امروز جامعه

فانی، مدیران کل آموزش و پرورش استان ها را به رعایت اعتدال توصیه کرد و افزود: خواهش من این است که برای نمایش اعتدال در عمل وقت زیادی صرف کنید زیرا اعتدال در تفکر و عمل پاسخ گوی نیاز امروز آموزش و پرورش است و تند روی چه چپ و چه راست به ویژه در آموزش و پرورش مشکل گشا نیست.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار