سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21009
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وزیر خارجه ایتالیا:پنجره نیمه باز ایران همیشه باز نمی ماند
Print This Post

بونینو وزیر خارجه ایتالیا گتف: پنجره نیمه باز ایران با حسن روحانی و ظریف به هزار دلیل برای همیشه باز نمی ماند و برای همین عنصر زمان در گفت و گوی غرب با تهران اساسی و مهم است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، بونینو روز جمعه (دیروز) در نشستی که توسط رادیو رادیکاله برگزار شد، ضمن ابراز امیدواری برای افزایش سفر همکاران غربی به ایران افزود: غرب نباید آن فرصتی را که در زمان خاتمی از دست داد، تکرار کند و من این بار نسبت به اگاهی بیشتر در غرب از گشایش های ایران خوشبین هستم.وی گفت: مقاومت هایی از طرف ما (غرب) وجود دارد که نگرانی مشروعی است، اما مهم این است که همکاران ما (در غرب) درک کنند که نباید فرصتی که در گذشته از دست داده شد تکرار شود و عنصر زمان در چنین موقعیتی اساسی است.

وی افزود: امروز عنصر اقتصادی بسیار مهم است و موضوعی حاشیه ای نیست.

وزیر خارجه ایتالیا همچنین با اشاره به بحران سوریه در آستانه کنفرانس ژنو 2 بر لزوم تلاش برای کاهش خشونت ها در طی مذاکرات تاکید کرد و گفت که تشدید این بحران کمکی به راه حل سیاسی نمی کند بلکه برعکس تمام منطقه را شکننده تر می کند.

بونینو در خصوص امکان رسیدن به یک راه حل در باره سوریه اظهار کرد که باید احتیاط شود و امیدواریم که گام هایی رو به جلو برداشته شود.

وزیرامورخارجه ایتالیا پیشتر و قبل از سفر به تهران، ضمن تاکید بر ضرورت ارتباط بیشتر با جمهوری اسلامی گفت: از این پس سفرهای مقامات اروپایی به ایران بیشتر خواهد شد.

بونینو نخستین رییس دستگاه دیپلماسی در میان 28 کشور عضو اتحادیه اروپا است که پس از انتخاب دکترحسن روحانی رییس جمهوری جدید ایران به تهران سفرکرد و به رویکردهای جدید ایران باور دارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار