سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21242
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اگر موسوی و کروبی مردم را تحریک نمی کردند فتنه ایجاد نمی شد/ حاضر نشدم برای موسوی و کروبی سخنرانی کنم/ در انتخابات 88 به اصولگرایان رأی دادم
Print This Post
سخنان منتشرنشده علی آل کاظمی پیرامون فتنه 88؛ (9 نظر)

متأسفانه کاری شد که دشمن بهره برداری کرد از این فتنه. اگر این آقایان در عین اینکه انتقاداتی هم داشتند، سکوت می کردند، در خانه هایشان می نشستند و تبریکی به آقای احمدی نژاد می گفتند این فتنه ایجاد نمی شد.

سلام دلفان- پایگاه خبری-تحلیلی سلام دلفان در روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس نهم گفتگوهای مشترکی را با این افراد انجام داد و متن کامل آنها را منتشر نمود. یکی از این کاندیداها حجّت الاسلام علی آل کاظمی بود امّا قبل از اینکه گفتگوی وی منتشر شود از ادامه رقابت ها انصراف داد.

سرویس سیاسی سلام دلفان به مناسبت یوم الله 9 دی قسمت هایی از این گفتگو که تاکنون منتشر نشده را منتشر می نماید.

سلام دلفان: لطفاً تحلیل مختصری از فتنه 88 بفرمایید

علی آل کاظمی: من عملکرد خودم را که می بینم؛ در دور گذشته با اینکه تقلب برایم محرز بود(انتخابات مجلس هشتم) به مردم گفتم نریزید به خیابان، حقّ ندارید به عنوان دفاع از حقّ من جایی تجمع کنید. شکایت قانونی خودتان را به شورای نگهبان بکنید؛ طومار بنویسید و حرف خودتان را بگویید.

اگر آقایان موسوی و کروبی هم که رأی نیاوردند همین کار را می کردند و شکایت می کردند به شورای نگهبان و به همین اکتفا می کردند و مردم را تحریک نمی کردند و به خیابان نمی ریختند فتنه ایجاد نمی شد. من اینها را مقصر می دانم و حداقل این است که می گویم اینها اشتباه کردند.

 وقتی که این ها اشتباه کردند دشمن هم خب بهره برداری می کند، سرویس های جاسوسی اسرائیل و آمریکا هر تجمعی که علیه نظام شکل بگیرد به آن دامن می زنند  و برای آن پول خرج می کنند. و متأسفانه کاری شد که دشمن بهره برداری کرد از این فتنه. اگر این آقایان در عین اینکه انتقاداتی هم داشتند، سکوت می کردند، در خانه هایشان می نشستند و تبریکی به آقای احمدی نژاد می گفتند این فتنه ایجاد نمی شد.

کما اینکه چندبار هم به بنده تلفن شد و گفتند که در خرم آباد برای آقای کروبی جلسه گذاشتیم و بیایید سخنرانی کنید؛ بالاخره همشهری و دوست شماست. که من گفتم نمی آیم؛ چون احساس می کردم آقای کروبی نباید وارد رقابت شود. برای آقای موسوی هم من نیامدم خرم آباد سخنرانی کنم.

خب اینجا عدّه ای جوان احساساتی شدند ریختند خیابان. اگر با بنده مشورت می کردند، کما اینکه به خیلی هایشان هم گفتم که دخالت نکنید، شرکت نکنید ولی خب بعضی ها گوش کردند برخی ها هم گوش نکردند.

سلام دلفان: یعنی نظر شما در انتخابات روی آقای موسوی بود؟

علی آل کاظمی: نه، اصلا من نه به ایشان رأی دادم و نه نظرم روی او بود، بنده بیشترمحسن رضایی را تأیید می کردم. و هیچ نظری روی آقای موسوی و کروبی نداشتم.

سلام دلفان: به نظر شما عوامل فتنه فقط آقای موسوی و کروبی بودند یا افراد دیگری نیز نقش داشتند؟

علی آل کاظمی: مجموعه ای داخل مملکت هستند که همیشه منتظر اینچنین آشوب هایی هستند؛ آن مجموعه این کار را کردند و این آقایان هم که می بایست کوتاه بیایند، کوتاه نیامدند و این صحنه را درست کردند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار