سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21299
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک شاهزاده سعودی اعدام می‌شود
Print This Post

روزنامه عربستانی «عرب نیوز»، روز یکشنبه، اعلام کرد یک شاهزاده سعودی احتمالا به جرم قتل یک شهروند سعودی، در موردی کم سابقه برای خانواده حاکم، اعدام می شود.

به گزارش سلام دلفان، تسنیم به نقل از «رویترز» نوشت: روزنامه عرب نیوز نوشت، شاهزاده «سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد سعودی «اجازه اعدام احتمالی یک شاهزاده متهم به قتل یک شهروند سعودی را صادر کرده است.»

عرب نیوز که به زبان انگلیسی منتشر می شود نام این شاهزاده سعودی یا فرد مقتول را اعلام نکرده است.

به نوشته این روزنامه، شاهزاده سلمان در نامه ای به شاهزاده «محمد بن نایف» وزیر کشور عربستان در خصوص این پرونده مدعی شده: «قانون بدون استثنا برای همه اجرا خواهد شد.»

شاهزاده سلمان این نامه را پس از ان نوشت که پدر مقتول با عفو قاتل مخالفت و نارضایتی خود را از مبلغ پیشنهادی به عنوان دیه اعلام کرد.

مقامات سعودی خانواده مقتول را تشویق می کنند به جای اصرار بر قصاص با دریافت مبلغ دیه موافقت کند.

به نوشته عرب نیوز، ولیعهد سعودی در بخشی از این نامه آورده است «هیچ فرقی بین خردسال و بزرگسال و فقیر و غنی نیست… هیچکسی حق دخالت در تصمیمات قضایی را ندارد. این قانون این دولت است و ما متعهد به پیروی از قانون هستیم.»

عرب نیوز بخشی از یک گروه رسانه ای است که ریاست آن را یکی از فرزندان شاهزاده سلمان، ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع عربستان سعودی بر عهده دارد.

بر اساس اعلام سازمان عفو بین الملل، عربستان سعودی تا ماه می ۲۰۱۳ دست کم ۴۷ نفر را اعدام کرده است. این آمار در سال ۲۰۱۱ ، حدود ۸۲ نفر و در سال ۲۰۱۲ نیز ۸۲ نفر بوده است.

به ندرت شنیده می شود که یکی از اعضای خاندان حاکم بر این کشور اعدام می شود. از مهمترین این موارد اعدام «فیصل بن مساعد آل سعود» است که در سال ۱۹۷۵ در پی ترور عموی خود «ملک فیصل» پادشاه وقت این کشور اعدام شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار