سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21330
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مشکل‌ سوریه تنها از راه سیاسی حل‌ می‌شود
Print This Post

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در دیدار سفیر تونس در تهران گفت: مشکل سوریه تنها از راه سیاسی و توسط خود مردم سوریه قابل حل است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار”خالد زیتونی” سفیر تونس در تهران با قدردانی از تلاش‌های سفیر این کشور در تهران در دوره ماموریت‌اش، گفت: گسترش ارتباطات دوستانه با تونس به عنوان کشوری مهم در جهان اسلام مورد توجه قرار دارد و ما از گسترش همکاری‌های پارلمانی به ویژه میان کمیسیون‌های مختلف و مجالس دو کشور حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های وسیع دو کشور برای همکاری در زمینه‌های مختلف، سطح فعلی مبادلات و همکاری‌های دوجانبه را ناکافی دانست و افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در دو کشور برای توسعه مبادلات به نفع دو ملت بهره برد.

 

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با اشاره به حوادث تروریستی در سوریه، لبنان، عراق و افغانستان، گفت: مشکل تروریسم و تکفیری‌ها در منطقه مشکل بزرگی است که در صورت عدم چاره‌اندیشی در خصوص آن توسط کشورهای منطقه به معضلی جبران‌ناپذیر تبدیل خواهد شد.

 

بروجردی با اشاره به معضل تولید و فروش موادمخدر در افغانستان، گفت: درآمدهای میلیاردی ناشی از فروش موادمخدر اصلی‌ترین منبع تغذیه مالی تروریست‌هاست که باید با همکاری کشورهای منطقه از آن جلوگیری کرد.

 

وی با بیان اینکه ایران از ابتدا معتقد به راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه بوده است، گفت: متاسفانه قدرت‌های بزرگ که با کمک برخی از کشورهای منطقه موجبات نظامی شدن بحران سوریه و کشتار هزاران نفر از مردم بی‌گناه این کشور را فراهم کردند، اکنون پس از سه سال به اشتباه خود پی برده‌اند و در پی راه‌حل سیاسی برای آن می‌گردند.

 

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس، تاکید کرد: مشکل سوریه تنها از راه سیاسی و توسط خود مردم سوریه قابل حل است.

 

بروجردی در پایان این دیدار با اشاره به توافقات هسته‌ای اخیر کشورمان با 1+5، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره با انحصارگرایی در علم و تکنولوژی مخالف بوده و توافقات ما در ژنو بر پایه به رسمیت شناختن حق ایران در برخورداری از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای است و بر این اساس به جلو می‌رویم.

 

“خالد زیتونی” سفیر تونس در تهران نیز در ادامه این دیدار با تأکید بر لزوم گسترش روابط دو کشور، گفت: ایران نه تنها به عنوان کشوری پیشرفته و اسلامی بلکه به عنوان مرکز حکمت و علم مورد توجه ما قرار دارد.

 

وی با تاکید بر حمایت کشورش از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، گفت: پیشرفت‌های ایران در زمینه‌های مختلف از جمله فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای موجب قوت قلب جهان اسلام است.

 

سفیر تونس در تهران بر علاقه‌مندی کشورش برای توسعه مناسبات با ایران تاکید کرد و گفت: افزایش ارتباطات میان مسئولان دو کشور به ویژه نمایندگان مجالس ایران و تونس در نزدیکی هرچه بیشتر مردم دو کشور تاثیر فراوانی دارد.

 

“زیتونی” در پایان این دیدار با قدردانی از مردم و مسئولان کشورمان، خاطرنشان کرد: در دوران مأموریتم در ایران توانستم ضمن آشنایی با فرهنگ غنی ایران و شناساندن آن به مردم تونس، در گسترش همکاری‌های دو کشور تلاش کنم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار