سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21332
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » احتمال کودتای ارتش ترکیه علیه اردوغان
Print This Post

روزنامه اکسپرس انگلیس با پرداختن به اعتراضات مردمی در ترکیه از افزایش نگرانی ها درباره احتمال کودتای نظامی علیه دولت اردوغان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، مهر به نقل از اکسپرس  نوشت: این روزنامه چاپ انگلیس در گزارشی با اشاره به تعمیق بحران سیاسی در ترکیه از افزایش نگرانی ها درباره احتمال کودتای نظامی توسط ارتش ترکیه علیه دولت اردوغان خبر داد.

این روزنامه از درگیری پلیس ترکیه با مخالفان دولت اردوغان که خواستار کناره گیری وی از قدرت بودند در سه شهر بزرگ ترکیه خبر داده و نوشت: در شب گذشته 70 معترض توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند.

 

همچنین در این گزارش از استفاده پلیس از گلوله های پلاستیکی علیه معترضان خبر داده شده است.

 

اکسپرس در بخشی دیگر از گزارش خود با اشاره به کاهش ارزش پول ملی ترکیه در برابر دلار آمریکا از احتمال توقف رشد اقتصادی ترکیه، از افزایش احتمال کودتای ارتش علیه دولت ترکیه خبر داد.

 

اکسپرس در حالی از احتمال کودتای ارتش خبر می دهد که روز گذشته ارتش این کشور با صدور بیانیه ای اعلام داشته است قصد ورود به کشمکش های سیاسی اخیر را ندارد.

 

شایان ذکر است برخی کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که رسانه های غربی در تلاش هستند با بزرگنمایی موضوع فساد مالی در ترکیه سناریوی مصر را در ترکیه تکرار کنند تا با با کمک جریان های چپ و ملی ترکیه ارتش این کشور را مجددا وارد عرصه سیاسی این کشور کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار