سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21402
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خاطره‌ای از سفر رهبری به جمکران پس از فتنه
Print This Post

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد با ذکر خاطره‌ای از دیدار با رهبر انقلاب در روزهای پس از حوادث سال ۸۸، فتنه‌انگیزی را تلاش مذبوحانه‌ای دانست که به شکست انجامید و دست منافقان را رو کرد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدکاظم راشد یزدی پیش از ظهر دوشنبه در اجتماع عاشورائیان رفسنجان در حسینیه ثارالله با پاسداشت حماسه ۹ دی گفت: اینکه می گویند فتنه را خارجی ها بوجود آوردند این گونه بود که مایه آتش را داخلی ها ایجاد کردند و خارجی ها با ریختن نفت روی آن، آتش را شعله ور کردند.

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر چهار عنصر استوار است، تصریح کرد: عنصر نخست مردم، عنصر دوم پیشوا و رهبر، عنصر سوم تشکل و عنصر چهارم تداوم است.

وی ادامه داد: رهبری مانند چراغ نورانی است که سر راه مردم قرار می گیرد تا راه گم نشود و مردم سرمایه اصلی انقلاب‌اند چرا که در اسلام از اهمیت خاصی برخوردارند.

این استاد اخلاق در این زمینه به یکی از آیات سوره توبه اشاره کرد و اظهار داشت: در این آیه وقتی خداوند می خواهد پیامبر(ص) را معرفی کند تمام توجهش به مردم است و پنج مرتبه پای مردم به میان کشیده می شود چرا که پیامبر( ص) از مردم، با مردم، برای مردم و در دلهای مردم است.

حجت الاسلام راشدیزدی تصریح کرد: مردم فوق العاده در اسلام اهمیت دارند و این مردم هستند که باید به میدان آمده و حیات جامعه را تأمین کنند و حیات طیبه به وجود مردم انجام می گیرد، در جوامع تاریخی نیز می بینیم که تا مردم در میدان هستند حکومت‌ها برقرار بوده اند.

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد ابراز داشت: نقصی که در زمان اولیا و ائمه ما بوده است این است که مردم رهبری آنان را درک نمی کردند، به عنوان مثال اینکه مردم رهبری امام علی(ع) را درک نمی کردند و تحمل حکومت عدل را نداشتند.

وی با بیان اینکه مردم سرمایه اصلی انقلاب اسلامی هستند، ادامه داد: در جنگ تحمیلی چه کسی جز مردم توانست این جنگ را با این شوکت و عظمت به پایان برساند.

حجت الاسلالم راشد یزدی با اظهار اینکه ما باید ملت خود را بشناسیم، تصریح کرد: کسانی که بلوا را راه انداختند که در تاریخ سابقه نداشت نمی توانستند ۹ دی را تصور کنند و ملت ایران را نمی‌شناختند اما امام راحل(ره) ملت ایران را می شناختند و با رهبری خویش در جنگی که تمام دنیا پشت سر رژیم بعثی قرار داشت به پیروزی رساند.

بیان خاطره‌ای از دیدار با رهبر انقلاب

راشد یزدی در ادامه با نقل خاطره‌ای از دیدار با مقام معظم رهبری پس از فتنه سال ۱۳۸۸، گفت: من پس از فتنه که خیلی ناراحت بودم به تهران محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدم و با ایشان که قصد داشت به جمکران برود همراه شدم. در مسیر به ایشان عرض کردم که آقا این حرکات زشتی که انجام می‌گیرد پتک هایی است که به ستون انقلاب وارد می شود.

وی ادامه داد: ایشان پس از اتمام حرف‌های بنده، فرمودند که می‌دانم که این حرکات پتکهایی است که به ستون انقلاب وارد می‌شود اما شما بدانید ستون انقلاب سنگ نیست بلکه زنده است و جان دارد. زخم می‌شود ولی التیام پیدا می‌کند و واکسینه می شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار