سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21412
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
خانه » اخبار برتر » در فتنه ۸۸ انقلاب را تا لب پرتگاه بردند/ زمینه ایجاد فتنه از قبل در برخی افراد وجود داشت
Print This Post
بازخوانی/ نظر حجّت الاسلام عبداللهی درباره فتنه 88؛

برخی افراد که خدماتی را هم نسبت به انقلاب هم داشته اند متأسفانه وقتی که دیدند نتیجه انتخابات آنگونه ای که می خواهند بدست نیامده، دست به تشنجات و تظاهراتی علیه انقلاب و علیه مسئولین ارشد انقلاب زدند.

سلام دلفان- قسمت هایی از گفتگوی حجّت الاسلام احد عبداللهی؛ کاندیدای مجلس نهم با پایگاه خبری تحلیلی سلام دلفان در ایّام ثبت نام کاندیداها:

“در فتنه ۸۸ انقلاب را تا لب پرتگاه بردند و اگر مدیرت صحیح و عالمانه مقام عظمای ولایت نبود شاید واقعاً ما شاهد این ایّام نبودیم که بیاییم و برای انتخابات ثبت نام کنیم. یعنی از برکات انقلاب است که من الان به عنوان دهمین نفر آمده ام ثبت نام کرده ام. این بزرگترین نعمت انقلاب است که از اقشار مختلف؛ از فرهنگی و نظامی و روحانی وهمه آمده اند و برای شرکت در انتخابات اعلام حضور می کنند.

مدیریت صحیح حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله تعالی) باعث شد که این انقلاب حقیقتاً حفظ بشود چون ما در آیات نوانی قرآن هم داریم الفتنه اکبر من القتل (فتنه از قتل هم بالاتراست).

عوامل داخلی و خارجی باعث شد که این فتنه صورت بگیرد. برخی افراد که خدماتی را هم نسبت به انقلاب هم داشته اند متأسفانه وقتی که دیدند نتیجه انتخابات آنگونه ای که می خواهند بدست نیامده، دست به تشنجات و تظاهراتی علیه انقلاب و علیه مسئولین ارشد انقلاب زدند. این زمینه ها شاید از قبل هم در این افراد وجود داشته؛ شما دقت کنید آقای میرحسین موسوی در این دوره کاندیدا شد، ولی در دو دوره قبل هم که درمقابل آقای ناطق می خواست کاندیدا بشود، بنده که در قم بودم و زمزمه های کاندیدا شدن این فرد بود جامعه مدرسین چون متشکل از علما و مجتهدین بزرگ بودند این احساس خطر را کردند؛ یعنی قبل از اینکه وارد فاز تبلیغات انتخاباتی بشویم و هنوز مدت زمان طولانی تا انتخابات مانده بود جامعه مدرسین احساس خطر کردند و از ناطق نوری حمایت کردند که بعداً آقای خاتمی وارد این عرصه شد.

 عرضم این است که این زمینه ها در این افراد وجود داشت. خودشان را صاحب انقلاب می دانستند و متأسفانه قانونگرا نبودند هرچند به اسم قانون وارد میدان شده بودند ولی درواقع قانون را قبول نداشتند؛ یعنی همان بحثی که دولت قبلی شعار می داد در مورد قانونگرایی و پایبند بودن به قانون، متأسفانه رعایت نکردند. این عوامل باعث بوجود آمدن فتنه بود.

در مقابل، بیگانگان هم از خدا می خواستند که اختلافی در درون نظام بوجود بیاید و چون انقلاب اسلامی را به عنوان یک قدرت در مقابل خودشان مشاهده می کردند و انقلابی که داشت صادر می شد به کشورهای دیگر( که الحمدالله در کشورهای دیگر به عنوان بیداری اسلامی شاهدش بودیم و حتی در جنبش ضد والستریت هم در کشورهای آمریکایی و اروپایی)، اینها روشنفکران و متفکرانی داشتند و این پیش بینی ها را نسبت به انقلاب اسلامی داشتند، در نتیجه از هر صدا و فریادی که علیه انقلاب در داخل بلند می شد حمایت می کردند. این بود که تمام شبکه های رسانه ای غرب از این افراد حمایت کردند و متأسفانه تا چندماهی این تشنجات و این فتنه ها ادامه پیدا کرد که الحمدلله در نهم دیماه (که این روزها در سالگرد آن قرار گرفته ایم) با حضور آگاهانه مردم ختم شد. برخی از همین مردمی که در ۹ دی به میدان آمدند به سران فتنه هم رأی داده بودند، ولی  وقتی که واقعاً افشا شدند،ورق برگشت و مردم حضور پیدا کردند و دشمنان را ناامید و مأیوس کردند و این برگ زرینی بود بر تارک انقلاب اسلامی و این از افتخارات انقلاب اسلامی است که ان شاء الله باید حتی به عنوان یک روز ملّی- اسلامی معرفی بشود برای دنیا.

 امّا عوامل فتنه را نمی شود در یک جلسه بررسی کرد؛ یعنی عواملش را حتی قبل از انقلاب و بعد از انقلاب باید مقایسه کرد؛ افرادی که در دستگاه های حکومتی نفوذ کردند به چه انگیزه هایی نفوذ کردند… ما حتی در حوادث کربلا اگر نگاه کنید یهودیان و مسیحیان این حادثه را بوجود نیاوردند. هیچ مورخی ننوشته یک یهودی یا مسیحی در کربلا وجود داشت؛ بلکه بالاتفاق از مسلمانان و حتی بالاتر از آن از شیعیان نام می برند.

علامه شهید مرتضی مطهری شیعیان را معرفی می کند به عنوان کسانی که این حادثه را بوجود آوردند؛ یعنی باید این عوامل را خوب کالبدشکافی کرد که از اوایل انقلاب با چه انگیزه هایی دردستگاه های حکومتی نفوذ کردند و چه کارهایی را انجام دادند، چه احزابی را تشکیل دادند و چه تفکراتی را دنبال کردند.  چون اینها مجلات و روزنامه هایی را در دست گرفتند، افکاری را ساختند، اندیشه هایی را ترویج دادند. برخی از روشنفکرانشان مثل آقای سروش رفت در دانشگاه سوربن فرانسه و گفت که امامت سازگاری با خاتمیت ندارد یعنی  اینکه در اعتقادات مشکل پیدا کرده. پس فتنه گران مشکلات اعتقادی هم داشتند.”

همچنین سایت نسیم دلفان اخیراً نظر وی را درباره یوم الله ۹ دی جویا شده که به نقل از این پایگاه خبری-تحلیلی از این قرار است:

الْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ [بقره / ۱۹۱]؛
ثمره شوم فتنه براى جامعه، نابودى و انحطاط است. یکی از بزرگترین فتنه های دوران انقلاب اسلامی که ریشه های آن را در سالهای قبل از آن باید پی گرفت فتنه ۸۸ است که به بهانه تقلب آغاز وبا توهین به نظام مقدس و ارزش های والای انقلاب ، اصل مترقی ولایت فقیه و آشوب های خیابانی ودر نهایت توهین و اهانت به عاشورای حسینی ختم گردید که عاملان خارجی و داخلی آن سالها نقشه کشیدند و خواب انقلابهای مخملین را در رویاهای خو د می پروراندند اما ملت انقلابی و ولایت مدار ایران درس به یاد ماندی در نهم دی از خود نشان دادند . که باید گفت نهم دی مصداق بارز وَ قاتِلُوهُمْ حَتّى لا تَکُونَ فِتْنَةٌ است روز تجلی بصیرت وبلوغ سیاسی ملت اسلامی ایران، نهم دی پایان مهلت به فتنه گران ، روز اتمام حجت ملت بصیر با فتنه گران داخلی و خارجی ، نهم دی پاسخ به فتنه گرانی که در عاشورایی حسینی نقاب از چهره نفاق خود برداشته و آن منویات درونی را آشکار نموده ، نهم دی کور شدن چشم فتنه ، و شکست ناکثین ، مارقین و قاسطین این عصر ، نهم دی؛ غدیری که بار دیگر دشمنان ولایت را مایوس نمود ، روز تجدید میثاق با ولایت،انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، دو عنصر اصلی پیروزی در فتنه ،یکی مدیریت مدبرانه و عالمانه رهبر فرزانه انقلاب و دیگری حضور آگاهانه مردم فهیم ومی باشد که در تمامی دوران انقلاب حماسه آفریدند .
در پایان دعای قرآنی ما این است که رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً  لِلْقَوْمِ الظّالِمینَ [یونس / ۸۵]؛
خداوندا! ما را دستخوش فتنه (و بلای) مردم ستمکار قرار مده …

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  دی ۱۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۲۵

  مگر این آقا خودش تا آخر از راس فتنه یعنی هاشمی حمایت نمی کرد الان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. نویسنده دیدگاه: همشهری
  دی ۱۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۸

  تشکر از اقای عبداللهی

  • نویسنده دیدگاه: س.ک
   دی ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۵

   تشکر از چه چیز هایی که تشکر می کنی

 3. نویسنده دیدگاه: ل.م
  دی ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۳

  برو بابا وقت گیر اوردی

 4. نویسنده دیدگاه: ل.س
  دی ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۸

  ولمون کن تورا به دعا ی خودت یونس

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۷:۵۴

  صاحب نظر تا کنون چه قدم مثبتی برای همشهریان خود بر داشته اید بخدا قسم دزدیهای میلیاری اصولگرایان وخالی شدن صندق کارگران(تامین اجتماعی) نه تنها کمتر از فتنه ای که شما می گید نیست بلکه قابل قیاس نیست بد نیست توضیح دهید این همه ثروت ومکنت و تجهیزات بیت المال که در دست پسر عموی شماست چه خدمتی به مردم مظلوم نور آباد کرده است این هم حق مردم است وباید پاسخ بشنوند.

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۵۱

  من خودم منتقدم اما حرفهای شما هیچ ارتباطی با ایشون ندارن پسر عموی ایشان مگه مجلس و دولت دستشه که بودجه برا شهر ما ببره قرار گاه خاتم یک شرکت شبه دولتی است که کارهای پیمانکاری مثل سد و جاده که دولت به مناقصه می گذارد انجام می دهد همه چیزو با هم قاطی نکنیم این حرف شما مثل این میمونه که اگر یه ایرانی مدیر عامل یه شرکت در خارج از کشور شد پول اون شرکتو بده به ایران اما درباره خودش همین بس که عشقش هاشمی این برا بد بودن کافیه.

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۰۵

  برادر عزیز جایگاه نامبرده از نماینده وختی وزیر هم مهمتر است حسود نیستیم اما میتوانست خیلی کارها بکند حد اقلش جاده بابا بزگ (ع) در طی سالهای گذشته اسفالت می کرد ومطمن باش انتقاد سازنده خوب است وچیزی هم قاطی نشده فرزند این شهر است باید دل یسو زاند.

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۴۰

  عزیز برادر تو راست میگی مرغ یک پا دارد هر دو ما دلسوز شهرمانیم خداوند کمک کند.

 9. نویسنده دیدگاه: محمدرضا عزیزی
  دی ۲۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۴۷

  باسلام -جناب دکتر عبدالهی از چهرهای علمی و انقلابیه-بیشتر از اینا باید از فرمایشات این عزیز ارزشی بهره برد

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۲۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۱۱

   چی میگی می دونی بحث درباره چیه بعد آقای عزیزی .آقای عبد الهی کی دکتر شد ما ندونستیم

 10. نویسنده دیدگاه: بی طرف
  دی ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۳۱

  بحث اینها نیست آقای عبداللهی روحانی محترمی اما شیخ عزیز این روزها بحث بده وبستانهاست اگر جایگاه اداری مهمی داشتی خوب تحویلت میگیرند وحتی برای هر کاری برادر اقوام نزدیکت را روی دست می ربایند پاشو بشین ها برایت میکنند اما اگر سواد داشتی ودستت به کسی بند نبود مسولین تحویلت نمی گیرند ا نمونه اش این روز ها اتفاق افتادو یا اینکه ما افرادی در شهرمان هستند با سوابق زیاد اداری که برمسندی حاکم بودند وبیت المال وکا لاهای حواله ای بی حساب وکتاب در دست داشتند وخیانت نکردند ومنم ومنم هم نمی کند وبعد از دو دهه کار اداری هنوز وسیله نقلیه زیر پا برای خود وخانواده ندارند آیا کسی این افراد را در این شهر کوچک می شناسد پس به عمل است نه به سخنرانی.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار