سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21548
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
خانه » اخبار برتر » محمد خاتمی: بنده نمی‌گویم در انتخابات ۸۸ تقلب شده است + صوت
Print This Post
(20 نظر)

حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی در دیدار با گروهی از جوانان گفت: من نمی‌گویم که در انتخابات ۸۸ تقلب شده است.

سلام دلفان- حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی در دیدار با گروهی از جوانان گفت: من نمی‌گویم که در انتخابات ۸۸ تقلب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی در نشستی با برزخی از جوانان تاکید کرد که در انتخابات 88 تقلبی صورت نگرفته است و گفت: من نمی‌گویم که تقلب شده است.

این دیدار در سال گذشته صورت گرفته است.

برپایه این گزارش وی در این نشست درباره چگونگی حضور خود در انتخابات 76 گفت: دوم خرداد یک واقعه بود یک حادثه بود مثل همه حوادث و وقایعی که رخ می‌دهد و این که حالا مثلا فرض کنیم جنبش اجتماعی آمده و برنامه‌ریزی کرده نه این طور نبود. نه بنده قصد آمدن داشتم واقعا به زور آمدم به زور منظورم این است که در یک رودربایستی و مسائل دیگر قرار گرفتم و بالاخره گیر کردم و حاشیه‌ای پیش آمد و خلاف انتظار بود.

وی همچنین با اشاره به سوءاستفاده افراد و جریانات سیاسی از فضای باز سیاسی دوران اصلاحات گفت: ببینید وقتی فضا یک خورده باز شد هر کسی یک ادعایی می‌کند بنده بدبخت بیچاره هم آمده‌ام سرکار و حرف‌هایی که نتایج آن ممکن است مشترک باشد و میانی آن کاملا مختلف است. هر کسی می‌آید یک حرف‌هایی می‌زند و من باید تاوان به حسین شریعتمداری بدهم که بله شما گفتید که علیه خدا هم می‌توان تظاهرات کرد. این را اصغرزاده گفته به من چه؟ یا شما گفتید امام خمینی به موزه تاریخ سپرده شود آن را گنجی گفت من با گنجی اختلاف نظرداشتم. با این که در عاشورا علیه امام حسین شعار دادند خوب غلط کردند این را چرا به حساب من می‌گذارید؟ شاید ما نقصمان این بود که روشن‌تر مطالب خود را نگفتیم.

حجت‌الاسلام خاتمی همچنین در این نشست به بررسی سیر شکل‌گیری جریان اصلاحات در ایران پرداخت و گفت: اتفاقات یکی از مشکلات این که اصلاحات که ریشه عمیق و عظیم دارد تعاریف گوناگونی از آن شده است اما یک جریان اجتماعی است 150 سال سابقه دارد که اوج آن در انقلاب اسلامی ایران بود و آن را من اصلاحات می‌دانم و خود را وابسته به آن می‌دانم. می‌دانید که من تا زمان انتخابات اصلا عنوان اصلاحات را به کار نبردم جامعه مدنی را گفتم. آزادی گفتم. دموکراسی دینی را گفتم که البته الان اصلاحش می‌کنم و خیلی از آنها به صورت گفتمان راجی شده است.

وی در این نشست با اشاره به اینکه پس از انتخابات 88 نسبت به رفتارها و شعارهای واکنش نشان داده است، گفت: من نسبت به شعارها موضع گرفتم، راجع به جمهوری اسلامی، راجع به اهانت به حضرت اباعبدالله‌ موضع گرفتم. من موضع گرفته‌ام و همیشه هم گرفته‌ام. البته شاید توقع این بوده که بیشتر موضع بگیرم.

لینک دانلود:

 

 

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: همشهری
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۴۲

  برای سلامتی این سید بزرگوار صلوات
  امیدوارم نام این سید خندان سایت شما رو هم متبرک کنه

  • نویسنده دیدگاه: هم ولایتی
   دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۷

   کسی منکر سیادت ایشان نبوده و نیست ،اما متأسفانه یکبار از آنچه که در فتنه 88 پیش آمد اعلام برائت نکرد و یا حداقل کار آشوبگران روز عاشورا را محکوم نکرد ؛ و همین امر باعث سقوط ایشان از این سیادت شد .

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۷

   صلوات را بر جمال محمد و ال محمد میفرستند نه ممد چاخان

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۲

  این بزرگوار کی همچین ادعایی کرده؟ ایشون در جریان چی ماجرا بوده. نه پستی داشته و نه کاندیدا بوده که در جریان ریز مسائل باشه.
  البته این بیشتر مردم ایران بودن که ادعا کردند.

 3. نویسنده دیدگاه: احمد
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۴۹

  براستی خاتمی دوست داشتنی ست ،سخنانش پر معنا ومحتوی،وتحلیل گران بزرگواری چون شما هم میدانیدکه نیک است ،حیف که شما سلامی ها دیر دوست داشتنشو شروع کردید،بهتون تبریک میگیم حتمن این دفعه بهش رای میدید وجزء سران فتنه که نبوده ونخواهی دانست ،بازهم سلامی های عزیز تبریک ما را بپذیرید،هیچ وقت دیر نیست که شما چون ما دوست داشتن دیگران وایران عزیزمان را بیش از پیش افزون کنیم،بدرود.همشهریان عزیزم.

 4. نویسنده دیدگاه: احمد
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۹

  ببخشاییدراستی یادم رفت خدمتتون بگم این سخنرانی مال سال گذشته بوده؟(منبع سایت تسنیم)

 5. نویسنده دیدگاه: سیاست زده
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۳۸

  اگر جناب خاتمی همین جملات را در اون موقع می گفت ، قطعاً سرنوشت سیاسی ایشون طوری دیگه بود ، حالا فهمیده می بایست به اکبر گنجی بگوید این حرفا ربطی به دولت اصلاحات و آزادی بیان نداره ، اتفاقاً همین آقایون در پوشش جامعه مدنی و آزادی بیانی که جناب خاتمی مطرح کرد دهان هاشون باز شد و هر چه توانستند به اصول اسلامی و عقاید مردم تاختند ، و یا نمی شد همان زمان که در روز عاشورا آشوبگران تا توانستند توهین کردند؛ ایشون کجا بودند که بگویند غلط کردند به ما ربطی نداره ! روزنامه که داشتند ، BBCفارسی هم دربست در خدمت طیف ایشان بود . حالا فهمیده که باید زاهد شود !!!
  ای کبک خوش خرام کجا می‌روی بایست
  غره مشو که گربه زاهد نماز کرد

  حافظ مکن ملامت رندان که در ازل
  ما را خدا ز زهد ریا بی‌نیاز کرد

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۳۹

  خدا مرگ کسانی که به دو طریق متزاد به تخریب ایشان می پردازند را برساند و این سید بزرگوار را سد راه خود در قیامت ببیند آنانیکه ایشان را فتنه گر می دانند و ضد نظام و از طرفی دیگر گفته خود را نقض می کنند و می گویند که ایشان گفته تغلب نشده و مطالب دیگر این کلیب …

  • نویسنده دیدگاه: قربان
   دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۲

   چرا میگی سید بزرگوار آقای آشنا خوب اگه سید بودن به دلیل اهل بیت خوبه پس چه لجی شما جماعت با بحث ولایت فقیه و جانشین امام زمان دارید دوستی دشمن ولی فقیه یعنی دشمنی با ولی فقیه میخواید چی رو ثابت کنید اگه دین جدید دارین خوب ارائه بدین شاید خوب بود این سید شما لباس طلبه گی داره یعنی چی؟ یعنی یا این بحث طلبه بودن را باید قبول داشته باشه یا داره نفاق میکنه که با عدم ولایت پذیریش پس داره تظاهر میکنه سو استفاده میکنه حیفه آدم اینقده دلشو به منافق خوش کنه

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۵

   اقا یا خان بی نام و نشان
   حالا ایشان گفته تقلب نشده به کجای شما بر میخوره که میسوزی دوما متزاد غلطه متضاد درسته
   ای با سواد مترقی

 7. نویسنده دیدگاه: ساکت
  دی ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۴۴

  نگاهي به چرخه وطن فروشانه و خيانت بار فتنه 88 بيندازيد، ائتلاف آشكار با منافقين، بهايي ها، سلطنت طلب ها و ماركسيست ها- پروژه موسوم به ائتلاف سفيد ريچارد هاوس- دريافت كمك هاي مالي از شيوخ ديكتاتور عرب، نظير ملك عبدالله سعودي، شعار در حمايت از اسرائيل، شعار به دفاع از آمريكا، ايجاد بلوا و آشوب خياباني، به اصطلاح هشدار درباره احتمال تقلب در انتخابات و ادعاي تقلب بعد از انتخابات، آتش زدن مسجد، آدمكشي، اهانت به ساحت عاشوراي حسيني(ع)، پاره كردن تصوير مبارك حضرت امام(ره)، حذف قيد اسلام از جمهوري اسلامي ايران، سنگباران عزاداران نمازگزار در روز عاشورا و در همان حال، حمايت هاي بي پرده و آشكار آمريكا، اسرائيل، انگليس و اتحاديه اروپا از فتنه گران و ده ها و صدها جنايت ديگر را چگونه مي توان بيرون از دايره وطن فروشي و ماموريت بيروني سران و عوامل فتنه ارزيابي كرد؟ و سکوت معنا دار آقایان در آن زمان بجز رضایتمندی از اوضاع موجود و دمیدن در آتش فتنه چه معنایی داشت ؟!

 8. نویسنده دیدگاه: آموزگار
  دی ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۲:۰۳

  مردم خوب درک می کنندومی فهمند،خاتمی برای من وامثال من کارخاصی نکرده ولی دوستش دارم ازصمیم قلب،رفتارش را،کردارش راومواضعش را.هرچه قدریاوه گویان سعی برترورشخصیت این بزرگواردارندبرتعدادمریدان ودوستدارانشان افزوده می شود،اگرخفقان نبودویک رفراندوم واقعی می گذاشتنداین حقیقت نمایان می شد.
  درودبرخاتمی وسیدحسن خمینی

  • نویسنده دیدگاه: قربان
   دی ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۹

   آموزگار ناآموزگار به نظرت رهبر انقلاب نمیتونه قبل از اینکه خاتمی و امثالهم با آمریکا مذاکره کنن این کار رو انجام بده بنظرت نمیتونه هرچی غرب میخواد انجام بده تا هم دل تو رو شاد کنه هم دل غرب رو ، مثل زمان محمد رضا شاه ؟نه آمریکا نه خاتمی هیچکس نمیاد بگه من بدم من فلان وبهمانم همه اینا میان و میگن این رژیم مردم رو بدبخت کرد بیچاره کرد ما دموکراسی میاریم ما خوبیم ما شما رو دوس داریم ما فلان کار رو انجام میدیم و امثالهم و یکی مثل تو که قانون اساسی این مملکت رو قبول کردی و روز اول گزینشت گفتن ولایت فقیه رو قبول داری گفتی آره ماهی یک و دویست میگیری و اینطوری میای از دوشمن ولایت فقیه طرفداری میکنی امثال تو رو باید از کار اخراج کنن

 9. نویسنده دیدگاه: دلسوز
  دی ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۲۹

  این حرف به خدا از سر دلسوزیه
  سایتتون بد نیست داره بین کاربران دلفانی هم جا باز میکنه اما سعی کنید به نظرات و افکار همه مخاطبینتون احترام بذارید
  اینکه حق با اصولگراهاست یا اصلاح طلبا جاش اینجا نیست
  شما به راحتی می تونید سایت بسیار خوبی برای دلفان و دلفانی ها باشید
  پیشنهاد من اینه اگه میتونید چند نفری رو به کادرتون اضافه کنید که افکار خیلی موافق خودتون رو نداشته باشند قبلا هم نظر گذاشتم
  بعضی روزنامه ها مثل خبر ورزشی برای اینکه به استقلالی بودن یا پرسپولیسی بودن متهم نشن از هر دو گروه خبرنگار داره هر موقعه لازم باشه از یکیشون تعریف کنه طرفدار همون تیم مطلب مینویسه
  و بالعکس
  به نظرم برای پیشرفت سایتتو پیشنهاد بدی نباشه
  و اینقدر هم از دید خودتون مسائل رو نبینید به خدا این همه مخاطبی که آروم آروم جمع کردید حیفه نصفشون رو از دست بدید
  موفق باشید

 10. نویسنده دیدگاه: داداش جون
  دی ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۲

  ایا هیچ وقت دقت کرده اید که چرا امریکا دغدغه دموکراسی توی کشورهای عربی رو نداره چرا با حکومت 300ساله ال سعود مشکل نداره خوب کاملا مشخصه که اینها سازشکارند پس میفهمیم صحبت از حقوق بشر و دموکراسی فقط حرفه و شعار وبهانه ایست برای حمله به کشورهای جهان بخصوص کشورهای اسلامی. واقعا مادر دلسوزتر از دایه شدند و دروفگو وچون دروغشون خیلی بزرگه یه عده ای باورشون شده

 11. نویسنده دیدگاه: افتخار اصولگرایی
  دی ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۳۴

  در جواب ادمهای سبک مغز و امثالهم،وطن فروشهای متملق و چاپلوس که هر ان چهره ی خود را با مقتضیات زمان دگرگون کرده و به صرف منفعت مالی و حزبی بسان آدابتور هر دم از حالی به حال دگر ارام می گیرید،مگر نه این شخص که دیگران ایشان را به پیشوند سید یدک می کشند،به رب ازل و ابد حیف است که این اسم این روباه تاریخ را بر لسان اورد،چرا که در ایام حوادث تلخ فتنه ی 88 یکی از مهره های تاثیر گذار فتنه بود که می خواست غیر مستقیم در رسیدن به اهداف و نیات اجانب شرق و غرب شریک شود و بعدا سودای مدیریت کلان را در سر بپروراند،فی الحال موقعیتی را پیدا نموده و سر از خبرگزاریها را در امده است،باید امروزه این شخص در دادگاهای صالح حضور یابد و عملکرد ننگین خود را نقد کند،ختم کلام امروزه این شخص برای اینکه بتواند عملکرد ننگین خود را در اذهان عمومی پاک نماید،سخنگو و مفسر و نقاد شده،ایران اسلامی که حاصل خون شهدا می باشد جای اینگونه اشخاص نیست،

  • نویسنده دیدگاه: حسینی
   دی ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۱۶

   خدا یه حق رسول اکرم (ص)شما وامثالهم را هدایت به خیر کند.والسلام

 12. نویسنده دیدگاه: حکیم
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۵۹

  سلام برهمگی ای کاش همه ما با وجود داشتن عقاید مختلف اینهمه خشونت کلامی نداشتیم بخاطر میهن عزیز و مذهب عدالتخوه با دوستان مروت وبا دوشمنان مدارا داشتیم نهال خشونتی که امروز میکاریم فردا گریبانمان را خواهد گرفت که هر گز چنین مباد….افکار همدیگررا نقد کنیم اما تخریب گناهست خصوصا در شرایطی که اینهمه دشمن قسم خورده داریم اگر نگران فردای ایران هستیم گناه دوستان نادان در به وجود اوردن بستراختشاش و ناامنی از دوشمنان بد طینت این مرز وبوم خیلی خیلی بیشتر است.

 13. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۰

  خدا دوست داران نظام را حفظ کند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار