سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21589
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » برخوردشدید نیروهای‌امنیتی با حامیان‌اخوان
Print This Post

نیروهای امنیتی مصری برای جلوگیری از حرکت دانشجویان دانشگاه الازهر از شهرک دانشگاهی به سوی میدان تحریر با آنها درگیر شدند.

به گزارش سلام دلفان، فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع» نوشت: نیروهای امنیتی مصری برای جلوگیری از حرکت دانشجویان به سوی میدان تحریر از شهرک دانشگاهی دانشگاه الازهر به شدت با دانشجویان درگیر شدند.

از سوی دیگر نیز در نیروهای امنیتی در برابر مسجد «العزیز بالله» در منطقه زیتون مستقر شده‌اند که با تجمع اعتراضی حامیان اخوان که از بعد از نماز جمعه تشکیل شده مقابله کنند.

در همین راستا تدابیر شدید امنیتی در اطراف کاخ قبه نیز ایجاد شده و چهار خودروی زرهی نیروهای امنیت مرکزی قاهره در اطراف کاخ مستقر شده‌اند.

نیروهای امنیتی همچنین با شلیک گاز اشک آور مانع تجمع حامیان اخوان در برابر دادگاه قانون اساسی در پیاده رو ساحلی نیل در المعادی شدند.

خیابان مصطفی نحاس که از ساعت‌های آغازین امروز با حضور گسترده نیروهای امنیتی مسدود شده بود نیز شاهد تجمع اعتراضی حامیان اخوان بود که با مقابله نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک آور معترضان پراکنده شدند.

نیروهای امنیت مرکزی قاهره همچنین تعدادی از حامیان اخوان را بازداشت کرده و مدعی شدند که این افراد سلاح گرم با خود حمل می‌کرده‌اند.

نیروهای امنیتی مصری با شلیک گاز اشک آور تلاش کردند تجمع اعتراضی حامیان اخوان بر روی پل «عرابی» در مهندسین را پرکنده کنند و با تظاهرات در شهرک نصر قاهره نیز برخورد کردند.

شبکه خبری اسکای نیوز در خبری فوری گزارش داد که درگیری نیروهای امنیتی و حامیان اخوان در استان‌های فیوم و اسماعیلیه 3 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است.

دو هفته گذشته دولت موقت مصر گروه اخوان را گروهی تروریستی خواند که با انتقاد شدید بین المللی و داخلی روبه رو شده و موج جدیدی از اعتراضات را شعله ور کرده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار