سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2159
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » هوادارن کاندیداها اگر می توانند با رعایت تقوا وارد میدان بشوند، بسم الله؛ اگر نه، دستاوردهای دینیشان را خراب نکنند/ فضای فرهنگی کشور نیاز به جراحی دارد
Print This Post
حجت الاسلام نیکرو در خطبه های نمازجمعه نورآباد؛
به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام احمد نیکرو امام جمعه موقت دلفان خطبه نخست نمازجمعه 14 بهمن این شهر را به بیان اهمّیت تقوا در دین اسلام و سیره ائمه ...

به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام احمد نیکرو امام جمعه موقت دلفان خطبه نخست نمازجمعه 14 بهمن این شهر را به بیان اهمّیت تقوا در دین اسلام و سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) اختصاص داد. وی در این زمینه گفت:  خداوند گل سرشت انسان را طوری قرار داده که تقوا عزت انسان را بالا می برد و بی تقوایی ذلت انسان را، و این جزو قوانین لاتغیر این عالم است مثل قانون جاذبه نیوتن که لاتغیر است.

 وی بر همین اساس افزود: بی تقوا هیچ وقت عزیز نمی شود و با تقوا هم هیچوقت ذلیل نمی شود.

وی خاطر نشان کرد علامه حلّی می فرمایند لغتی که جامع همه خیرات عالم باشد “تقوا” است و کلمه ای بهتر از “تقوا” پیدا نمی شود.

امام جمعه موقت دلفان در ادامه به لزوم رعایت تقوا از سوی سیاسیون و داوطلبان انتخابات و حامیانشان پرداخت و تصریح کرد: اگر حامیان کاندیداها می توانند با رعایت تقوا وارد میدان بشوند و از کاندیداهای خودشان حمایت بکنند بسم الله، اگر نه، دستاوردهای دینی خودشان را به این ارزانی خراب نکنند.

وی تأکید کرد: هواداران کاندیداها از تخریب همدیگر خودداری بکنند، هر کسی نقاط قوت کاندیدای خودش را معرفی بکند چرا باید به همدیگر تعرض بکنند و آبروی همدیگر را ببرند.

حجت الاسلام نیکرو در پایان خطبه های اول نمازجمعه ابراز امیدواری کرد که در امتحاناتی که پیش می آید از جمله انتخابات پیش رو مردم هم حضور حماسی داشته باشند و هم تقوای خوبی را به نمایش بگذارند.

خطیب جمعه دلفان در خطبه های دوم نمازجمعه به مناسبت های پیش رو اشاره نمود و میلاد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریک گفت.وی با تبریک ایّام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: مردم به خیابان ها سرریز شدند و معجزه قرن بیستم را به نمایش گذاشتند. اینها مرهون رهبری های امام (ره) و ایثار و از خودگذشتگی های مردمی بود که دل در گرو ولی امرشان داشتند.

وی در قسمت های دیگری از خطبه های نمازجمعه به تقدیم لایحه بودجه سال 91 به مجلس اشاره کرد و به بیان برخی نقاط ضعف و قوت آن پرداخت و رشد اعتبارات عمرانی تا 4/39 درصد را اولین نقطه قوت این بودجه عنوان کرد.

امام جمعه موقت نورآباد دومین نقطه قوت بودجه را توجه ویژه به تعالی فضای فرهنگی و تقویت وحدت ملّی و هویت ایرانی- اسلامی دانست و گفت: فضای فرهنگی کشور نیاز به جراحی دارد، باید روح معنویت در فضای فرهنگی دمیده بشود متولیان امور فرهنگی کشور باید از ارائه آمار و مسائل ظاهری خودداری بکنند و حقیقتاً به حل مشکل معنویت جوانان بپردازند.

وی تصریح کرد: مهمّ این است که چقدر جوانان نمازخوان شده اند، اینکه ما چقدر بنر و پلاکارد بزنیم مهمّ نیست، اینکه گزارش بدهیم چندتا جلسه برگزار شده این مهمّ نیست.

وی در ادامه، سومین نقطه قوت بودجه 510هزار میلیاردتومانی را توجه ویژه به توسعه روستایی و عمران شهرهای کوچک دانست و ابراز امیدواری کرد که این مسئله تحقق عینی پیدا بکند و به زندگی قشر ضعیف که صاحبان انقلاب هستند سامان داده بشود.

اختصاص 575 میلیارد تومان برای پشتیبانی از مسئله مسکن یکی دیگر از نقاط قوت بودجه از دید حجت الاسلام نیکرو بود. وی در این رابطه ابراز امیدواری کرد که مسکن مهر نورآباد که فعلاً به جایی نرسیده، تقویت بشود.

امام جمعه موقت دلفان در ادامه، مهمّترین نقطه ضعف و نقیصه بودجه سال 91 را عدم ارائه به موقع آن از سوی دولت عنوان کرد و اظهار داشت اینکه دولت محترم دوماه دیرتر بودجه را ارائه می دهد، دست مجلس را برای بررسی عالمانه آن می بندد و چون این احتمال وجود دارد که بررسی آن به سال بعد نیز کشیده شود، ابتدای سال آینده ما در کشور دخل و خرج قانونی نخواهیم داشت.

  1. نویسنده دیدگاه: میلاد
    اردیبهشت ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۷

    دم استاد نیک رو گرم کاش ایشون امام جمعه دائم باشن

    خاک پاشم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار