سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21603
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توافق ژنو بماند برای بعد از دیدار اشمیت و عراقچی
Print This Post

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه تأکید کرد: زمان قطعی اجرای توافق ژنو بعد از دیدار اشمیت و عراقچی‌ تعیین می‌شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ایران امشب جمعه در حاشیه مراسم شب هفت والده محمدجواد ظریف که در مسجد نور برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره زمان دیدار عراقچی و اشمیت معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: این دیدار در چند روز آینده انجام خواهد شد و قرار است درباره زمان اجرای قطعی توافق ژنو صحبت شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا 20 ژانویه زمان اجرای توافق ژنو اعلام شده است، گفت: هنوز این زمان قطعی نشده اما در حدود همین تاریخ است.

معاون اروپا و آمریکای وزیر خارجه همچنین درباره نشست مشترک معاونان 1+5 با یکدیگر درباره نتایج مذاکرات کارشناسی هفته گذشته در ژنو نیز یادآور شد: طبیعی است پیش از دیدار عراقچی و اشمیت معاونان 1+5 با یکدیگر دیدار داشته باشند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه ممکن است در دیدار عراقچی و اشمیت معاونان 1+5 نیز حضور داشته باشند، افزود: فعلاً در این زمینه قراری گذاشته نشده است و ملاقات دو جانبه خواهد بود؛ در حال حاضر مذاکرات کارشناسی تمام شده و تنها یکی دو مطلب باقی مانده که نیازمند تصمیم سیاسی است.

وی یادآور شد: زمان قطعی اجرای توافق ژنو بعد از دیدار اشمیت و عراقچی تعیین می‌شود.

تخت‌روانچی در پاسخ به این سؤال که ممکن است موارد سیاسی باقی‌مانده در ملاقات اشمیت و عراقچی تصمیم‌گیری نشود و نیاز به تماس یا دیدار اشتون و ظریف باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم در همین جلسه موضوع خاتمه یابد و زمان نهایی برای اجرای توافق ژنو تعیین شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار