سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2163
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۳۰ نظر
خانه » اخبار برتر » جوان دلفانی که از روستای “علیمیرزایی” به مربیگری تیم ملی رسید/ آشنایی با روح الله محمّدی؛ مربی تیم ملی دو صحرانوردی کشور
Print This Post
اختصاصی سلام دلفان/ آشنایی با یکی از مفاخر ورزش دلفان؛
سرویس ورزشی- در شهرستان دلفان استعدادها و مفاخری وجود دارند که شناسایی و معرفی آنان امری است که محتاج به زمان دارد. مسئله تأسف بار این است که مردم یک ...

سرویس ورزشی- در شهرستان دلفان استعدادها و مفاخری وجود دارند که شناسایی و معرفی آنان امری است که محتاج به زمان دارد. مسئله تأسف بار این است که مردم یک دیار و شهرستانی کوچک، مفاخر خودشان را نشناسند و از وجود آنان بی اطلاع باشند. مثلاً آیا کسی از مردم دلفان می داند که مربی یکی از تیم های ملّی ورزش کشورمان، از جوانان با استعداد همین شهرستان، آن هم از روستاهای آن است؟!

آری، روح الله محمّدی جوانی است که محرومیت ها را مانع دست یابی به قلّه ها ندانسته و هم تحصیلات خود را ادامه داده و هم در سطح ملّی به ورزش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کند.

وی اخیراً با حکم رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور به عنوان مربی تیم ملی دو صحرانوردی کشور معرفی و انتخاب شد. در جلسه 27 دیماه شورای اداری شهرستان دلفان نیز از وی تقدیر به عمل آمد.

سایت خبری تحلیلی سلام دلفان در راستای معرفی استعدادها و مفاخر این شهرستان در حیطه های مختلف، تصمیم به انجام گفتگویی با این جوان شایسته گرفت.  وقتی با وی تماس گرفتیم متوجه شدیم که در تهران به سر می برند و تیمشان را برای مسابقات آماده می کنند. ناچار شدیم سؤالاتمان را برای وی ارسال کنیم. هرچند وقت وی به اندازه ای پر بود که حتی فرصت پاسخ به چند سؤال کوتاه ما را نداشته باشند؛ امّا در نهایت به سؤالات ما پاسخ دادند.

آنچه در ادامه می آید فتح بابی است برای آشنایی با این ورزشکار نام آور نورآبادی، ان شاء الله در آینده بتوانیم به شکل مفصل مصاحبه ای را با وی داشته باشیم.

سلام دلفان: باسلام و تشکر از فرصتی که در اختیار سایت سلام دلفان قرار دادید، لطفاً خودتان را برای مخاطبان سایت معرفی کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم. روح اله محمدی متولد 1358 روستای علیمیرزایی (خاوه جنوبی) از توابع شهرستان دلفان می باشم. در یک خانواده کشاورز با 4  خواهر و 2 برادر بزرگ شدم که 3  تا از خواهرانم قهرمان دو و میدانی کشور هستند و برادر کوچکترم نیز در سطح دانش آموزان کشور مقام دارند. در سال 1380 بعنوان دبیر تربیت بدنی استخدام شدم و تحصیلاتم را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته تربیت بدنی در دانشگاه شهید بهشتی تهران به پایان رساندم .

 از سال 1381-1389 عضو تیم ملی دو و میدانی کشور و قهرمان دو و میدانی آسیا شدم. هم اکنون به عنوان مربی تیم ملی دو و میدانی در خدمت ورزش کشور هستم. در آذرماه 1389 ازدواج کردم که همسر اینجانب نیز عضو تیم ملی دو و میدانی کشور می باشند.

به لطف خداوند همیشه سعی کردم برای جوانان شهرستان دلفان یک الگوی اخلاقی، ورزشی  تحصیلی باشم و هم اکنون سعی در جهت استعداد یابی در این رشته جهت قهرمان پروری در سطح استان و کشور عزیزمان می باشم.

سلام دلفان: آقای محمّدی در صورت امکان برخی از سوابق علمی- ورزشی خودتان را تیتروار بیان فرمایید.

 – فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد

– عضو تیم ملی دو و میدانی کشوراز سال 81-89

– دارای مدرک بین المللی مربیگری بدنسازی عالی کلیه رشته ها

– مربی تیم ملی دو و میدانی کشور

– مدرس و مربی دو و میدانی دانشگاه شهید بهشتی تهران از 84 تا کنون

– قهرمان دو و میدانی آسیا دردوی 1500 متر مسابقات قهرمانی آسیا (2010)

– مدال طلای دوی 800 متر در مسابقات 2008 تایوان

– مدال طلای دوی 1500 متر در مسابقات گلدن لیگ چین تایپه ( تایوان 2008)

– مدال طلای دوی 400×4 متر در مسابقات جایزه بزرگ چین تایپه (تایوان 2008)

– مدال طلای دوی 800 متر در مسابقات ایرن- روسیه (2005)

– مدال طلای دوی 1500 متر در مسابقات ایران- روسیه (2005)

– مدال طلای دوی 3000 متر در مسابقات ایرن- روسیه (2005)

– مقام چهارم دوی 1500 متر در بازیهای آسیایی تایلند ( بانکوک 2005)

– مقام چهارم دوی 1500 متر در بازیهای آسیایی چین ( ماکائو 2007)

– مقام چهارم دوی 1500 متر المپیک دانشجویان جهان تایلند (بانکوک 2007)

– مدال طلای دوی 1500 مترمسابقات بین المللی دهه فجر (1385)

– مدال طلای دوی 1500 مترمسابقات بین المللی دهه فجر (1387)

 – مدال طلای دوی 3000 مترمسابقات بین المللی دهه فجر (1387)

سلام دلفان: چطور شد که به ورزش دو و میدانی روی آوردید؟

 همیشه از بچگی خوب  میدویدم ولی متاسفانه دبیر ورزش نداشتیم و دبیر ریاضی که داشتیم دبیر ورزشمان بود و زنگ ورزش ریاضی داشتیم!

تا اینکه در یک مجتمع راهنمایی در روستای ایرانشهر درس می خواندم که اعلام شد مسابقه دو به مسافت 5 کیلومتر برگزار می شود. من در مسابقه شرکت کردم و دوم شدم ولی زمان اهداء جوایز اسم من اعلام نشد. زدم زیر گریه و اعتراض کردم؛ متاسفانه معلمان مجتمع گفتند که تو با این قد ریزت چطور توانستی بدویی؛ حتما جایی قایم شدی و جلوتر از همه درامدی و دوم شدی!

 در واقع استعداد من طی چندین سال به هدر رفت تا اینکه در دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شدم و از آنجا توانستم استارت زندگی قهرمانیم را بزنم و با توجه به پشت سر گذاشتن مشکلات فراوانی که سر راه داشتم توانستم به عضویت تیم ملی درآیم.

  سلام دلفان: نحوه همکاری مسئولین با شما تا کنون چگونه بوده؟ (چه مسئولین سابق چه فعلی) آیا راضی بوده اید و هستید ؟

 تا اکنون هیچگونه حمایتی از طرف مسولان شهرستان و استان نداشته ام؛ البته حق دارند چرا که هیچکدام از مسولان قبلی با ورزش آشنایی نداشتند و با قهرمانی های من در این چند سال بیگانه بودند در واقع ورزشی قهرمانی را نمی فهمیدند.

سلام دلفان: جایگاه کنونی ورزش در نورآباد را چگونه ارزیابی می کنید؟

 ورزش در نورآباد بیشتر جنبه تفریحی و بازی دارد. اگر ورزشکاری هم به جایی می رسد فقط با توجه به استعداد خودش است، چون نه استعداد یابی می شود و نه کارشناسی. مسولین می توانند از فارغ تحصیلان رشته تربیت بدنی استفاده کنند.

سلام دلفان: نظرتان در خصوص زیرساخت های ورزشی و امکاناتی که در این راستا در شهر وجود دارد چیست؟

 با توجه به اینکه نورآباد در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار دارد و استعدادهای زیادی در رشته های استقامت و نیمه استقامت دارا است، با کوچکترین توجه و مانور دادن روی قهرمانان این رشته، می توان در چند سال آینده قهرمان کشور و بین اللمللی داشت. از نظر اینجانب تبلیغات دررشته  دو و میدانی در سطح شهر و برگزاری مسابقات باید بیشتر شود.

سلام دلفان: چه سخنی با جوانانی که علاقه مند به ورزش هستند دارید؟

 من دست همه جوانان این شهرستان را از دور می بوسم و خواهشم این است که دنبال درس و ورزش بروند و از حواشی خطرناک مثل مواد مخدر که گریبانگیر این شهرستان است دور شوند.

سلام دلفان: آقای محمّدی برنامه تان برای آینده چیست؟ دوست دارید به کجا برسید؟

 دوست دارم برای ورزش کشورم قدمهای بزرگی بردارم و در سطح المپیک بتوانم قهرمان بسازم ، هم اکنون که در اردوهای تیم ملی هستم آرزویم این است که نوجوانان و جوانان زادگاهم را در اردوی تیم ملی ببینم.

سلام دلفان: نقش پدر و مادرتان را در موفقیت هایی که بدست آورده اید چگونه می بینید؟ چه سخنی با آنها دارید؟

 پدر و مادرم را دوست دارم همینکه دعای خیرشان به من می رسد برایم کافی است. از همسرم تشکر می کنم که برای مشکلات من سنگ صبور است.

سلام دلفان: باتشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر مطلب خاصی دارید بفرمایید

 اکنون که سرپرست تربیت بدنی از دوستان ورزشی اینجانب است انتظارات بیشتری از ایشان دارم. صحبت هایی هم با ایشان داشتم؛ خوشبختانه ورزش را می فهمند و قول دادند که پیست دو و میدانی را ترمیم کنند.

 از آقای نریمانی مدیر آموزش و پرورش دلفان کمال تشکر را دارم، واقعاً این چند سال برای من زحمت کشیدند. همچنین از آقای نصیری پور فرماندارمحترم شهرستان بابت توجهشان به اینجانب تشکر و قدردانی را دارم.

مصاحبه از ولی منصوریان

نکته: ورزشکاران گرامی و همه علاقه مندان به ورزش که تمایل دارند اخبار، مسائل و مشکلات ورزشی، مقالات و دغدغه های خود را منعکس نمایند می توانند با سرویس ورزشی سلام دلفان فعالیت نمایند.

 1. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۸:۲۹

  سلام دوست خوب انشاله که موفق باشی
  یه توسیه برادرانه داشتم و اون اینکه : مرحوم تختی هیچوقت خودش را قهرمان خطاب نکرد و این همه تو دلها جا باز کرد . شما هم در مصاحبه هاکمتر کلمه قهرمانی و نبوغ و…. بکار ببرید.
  پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است
  هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
  موفق و سربلند باشید

  • نویسنده دیدگاه: دانشجو
   بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۳:۵۷

   سلام خدمت دوست عزیزم بنده قصد بی احترامی به شما را نداشتم
   فقط خواستم به جواب حرفتون برسید.
   شما چرا به خودتون گفتید فرهنگی؟یعنی بقیه مردم بی فرهنگ هستند؟
   و در جامعه دیگه کسی فرهنگی نیست بازاریان،کشاورزان،کارگران،مهندسین،دکترها،و…بی فرهنگ اند ؟؟؟
   پس لقب نخبه،قهرمان و… به این جوان همشهری که مایه غرور هر دلفانی است بی جا نیست و به حق است.
   آرزوی موفقیت برا جوانان دیار مهـــــرورزی…

   • نویسنده دیدگاه: علی مومیوندی
    مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۲۱

    باسلام خدمت دوست عزیزم هرچنددیر ازموفقیتهای شما اگاه شدم
    خدمتت تبریک عرض میکنم انشالله درزندگی همیشه دراوج باشی . بامیددیدار

  • نویسنده دیدگاه: روح اله محمدی
   خرداد ۳۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۶:۴۳

   دوست خوبم سلام ممنون از پیام اموزنده ای که فرستادید .اگر کلمه قهرمانی در متن هست بابت جواب سوالات دوست گزارشگرمان بوده.من دست همه دلفانیها رو از دور می بوسم

 2. نویسنده دیدگاه: دوست
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۴:۳۰

  با سلام دوست عزيز از همشريهاي خودت هستم بهت افتخار مي كنم اما ارزشها ي ديني فراموش نشود ودر كنار ورزش به آن توجه شود

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۵:۵۱

  آقای فرهنگی دوستان عزیز سایت سلام دلفان از ایشان سوالی پرسیدند که وی باید به ناچار پاسخ میداد ، و خودش را معرفی میکرد شما چرا اینقدر بهتون بر خورده …
  ما چرا اینقدر تنگ نظریم ، البته کلأ ما نورابادی ها با خودمون مشکل داریم نمیدانم چرا ؟
  خداوند پشت و پناه این قهرمان دلفانی باشد

 4. نویسنده دیدگاه: صیدعباس قیطاسی
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۷:۴۰

  باسلام خدمت قهرمان عزیز شهردلفان ازاینکه هرروزشاهدپیشرفتهای جنابعالی درعرصه علم وورزش هستیم مادلفانیهابخودمی بالیم ولی روی سخنم با مسئولین ومردم عزیز دلفان است بیایید بیشترقدر نخبگان شهرمان رابدانیم شهرما نخبگان زیادی چون روح اله محمدی چه درعرصه علم وچه ورزش دارد ولی ازخودبپرسیم چه کارهایی درجهت رشد وترقی آنها انجام داده ایم ؟به امید موفقیت روزافزون جوانان عزیز دیارمان

 5. نویسنده دیدگاه: یزدان
  بهمن ۲۱, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۷:۳۲

  آقای محمدی با سلام این شهرستان به جوانانی مانند شما افتخار می کند که با وجود این سطح از محرومیت به چنین جایگاهی دست یافته اید . به امید راهیابی به المپیک.

 6. نویسنده دیدگاه: سعید ک
  بهمن ۲۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۰:۲۵

  آقای روح الله محمدی باعث افتخار مردم دلفان و لرستان است.
  برای ایشان آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را داریم.

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۲۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۰:۲۶

  باسلام ،پیشنهاد اولی مال یه فرهنگی نیست. چون غلط املایی دارد توصیه(صحیح) است

 8. نویسنده دیدگاه: فیروز رحیمی ایرانشاهی
  بهمن ۲۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۱:۴۱

  سلام آقای روح الله محمدی شما باعث افتخار مردم دلفان و لرستان و خاوه شمالی و جنوبی هستید. برای شما آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را داریم
  از طرف فیروز رحیمی ایرانشاهی

 9. نویسنده دیدگاه: محمد 1
  بهمن ۳۰, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۳:۵۱

  زنده باد روح الله محمّدی بنده هم از اينكه ايشان اين موقعيت را كسب كردند خدارا سپاسگذارم انتظار دارم ايشان الگوي خود را در ورزش و جوانمردي به همگان معرفي كند بگويد از چه كسي استمداد خواهد جست.كرمانشاه

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۹, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۰:۱۷

  با سلام.امیدوارم به مسیرتون با اراده و عزم بیشتر ادامه بدید.مشکل ما نورابادی ها اینه که کمی پیشرفت میکنیم فکر میکنیم که دیگه اخرشه و دست از تلاش میکشیم.امیدوارم این خصلت رو از دیارمون به ارث نبرده باشید.پیروز باشید

 11. نویسنده دیدگاه: حمیدرضا
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۶:۵۸

  :)سلام و ممنون بابت این مطلب
  من قبلا هم در مورد ایشون شنیده بودم و اتفاقا در مسیر سفر تهران نورآباد در اواخر تعطیلات نوروز هم سفر بودیم ولی ایشون رو نمیشناختم
  تا حالا که تصویرش رو دیدم : )

 12. نویسنده دیدگاه: ورزشکار ناشناس
  آذر ۷, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۹:۲۴

  درودبر شما اقای محمدی از اینکه گفتید مسئولان ورزش شهرستان ورزشی نیستند واز شما خواهش میکنم جوانان این دیار را از یاد نبرید

 13. نویسنده دیدگاه: سعید رستمی
  خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۵۰

  سلام و درود خدا بر شما نام آور دلفان افتخار ما نورآبادی هاست که شیر مردی مثل شما نام دلفان را پرآوزه کردید سعید رستمی کاندیدا چهارمین دوره شورای اسلامی شهرستان نورآباد

 14. نویسنده دیدگاه: s.s
  تیر ۲۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۴

  سلام در مواقعي ك در تهران درس ميخوندي ب كلاسهاي درس شهرستان لطمه وارد نكردي.منظورم كم كاريه داشتي يا ن

 15. نویسنده دیدگاه: عبدالرضا رشیدیان11
  آذر ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۴

  باسلام حضور جناب محمدی . ضمن تشکرازتلاش شما برای اعتلای نام دتفان امااگرفراموش نکرده باشید.زمانیکه ازیک مسابقه غیررسمی خارج ازکشوربرگشتیدمن ضمن استقبال ازشمادرمعیت پیشکسوتان وورزشکاران مراسمی نیزدرنمازخانه اموزش وپرورش منعقد گردید که توسط هیاتها وبعضی ادارات تعدادی سکه تقدیم شد و…….

 16. نویسنده دیدگاه: فيروز علميرزايي
  بهمن ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۰۱

  سلام دوست گرامي افتخار ما اين است كه خودمان را باور كنيم و از هيچ مسابقه اي نهراسيم من كارمند شركت نفت خانگيران سرخسم . طايفه عليميرزايي اينجا زياد است متشكرم

 17. نویسنده دیدگاه: علیمیرزایی
  خرداد ۱۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۴۶

  باسلام وخداقوت وارزوی موفقیت برای تمام سرافرازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.علت نامگذاری روستا به نام علیمیرزایی چی بوده است .ما درسرخس خراسان رضوی بزرگترین طایفه با نام علیمیرزایی هستیم که بالغ بر چهارهزار خانوار هستیم.اگه جواب بدید ممنون میشم

  • نویسنده دیدگاه: ئ=مهدی
   مرداد ۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۳۴

   باسلام خدمت هم طایفه گرامی
   لازم به ذکر است طایفه علی میرزائی سر خس بالغ بر 20هزار جمعیت دارد و به طور مثال روستای اسلام قلعه فقط 600خانوار است حالا روستاهای الله نظر -نوبنیاد -چشمه شور-قطار چاه -قسمتی ازگنبدلی قوش خزای اره وشهر سرخس

 18. نویسنده دیدگاه: خوشیار قیاسی
  مهر ۱۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۰۵

  سلام بر آقای محمدی باعث افتخاری قهرمان

 19. نویسنده دیدگاه: جام
  مهر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۱۳

  سلام بر افتخار افرینان لکستان بزرگ جام سزیانی کرج

 20. نویسنده دیدگاه: امین نوروزی
  دی ۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۵۴

  سلام بر اقای محمدی انشاالله همیشه موفق و پیروز باشی

 21. نویسنده دیدگاه: احمد
  دی ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۳۳

  جناب محمدي عزيز
  از موفقيتهاي بدست آورده جنابعالي كه حاصل :
  1-لطف خداوند عزيز
  1- دعاي پدر و مادر مهربان و زحمت كش
  2- پشت كار
  3- همراهي خانواده (خانم جنابعالي )
  4- سرزمين (طبيعيت خداداديمان كه فرموديد داراي ارزش ورزشي بدليل ارتفاع از سطح دريا بوده
  5- شناخت استعداد خودتون
  6- سرمايه گذاري براي پيشرفتتان توسط تربيت بدني و… بوده كه اين عوامل دست در دست هم داده و باعث اين موفقيت قابل تحسين و ارزشمند گرديده به خاطر اين لطف از خداوند عظيم سپاسگزاريم

  جناب محمدي عزيز
  من هم يك نفر روستا زاده (بخش خاوه جنوبي ) هستم در دوران راهنمايي مسابقات ورزشي دو شركت و از بين نفرات مدرسه راهنمايي اول شدم سال 1369 دليل مهم ان پياده روي هر روز ما از روستاي خود تا محل مدرسه (برخوردار ) بود در دوران دبيرستان به شهرستان نهاوند رفته و در مسابقات دو آن هم شركت مي كردم و الان هم كه محل كارم تهران هست و با توجه به سن و سال خود در مسابقات داخلي اداره بقول معروف شركت وليكن از اينكه ميتونستم يك دونده خوب و شايد حرفه اي بشوم متاسفم(و الان هم ورزش تخصصي ام جودو هست )
  همانطور كه جنابعالي فرموديد عدم شناسايي استعدادها ، كم توجهي بعضي از مربيان محترم ورزشي و عدم شناخت نوجوانان و جوانان با استعداد ي همچون جنابعالي و ديگر عزيزان با استعداد
  ديارمان مي بايست مورد توجه و بعنوان الگوهاي موفق معرفي شوند

  بد نيست يك خاطره هم بگم در مدرسه راهنمايي كه برنده شدم جايزه اينجانب يك بسته مجله و يك كتاب قطور كه هنوز هم يادم مونده بنام روانشناسي يونگ مربوط به معلمين عزيز ي بود كه در كتابخانه خودشون داشتن ( سنخيت جايزه و استعداد يابي معلمين عزيز رو ببين !!!)و در مراسمي از طرف مدير مدرسه با شركت دانش آموزان اهدا شد .
  من براي جنابعالي و همه مردم مهربان و با صفاي دلفان و بخصوص عزيزاني كه نظرات ارزشمند رو بيان فرمودند آرزوي سلامتي دارم

  بخصوص از پايگاه خبري ارزشمند سلام دلفان

 22. نویسنده دیدگاه: فیروز علمیرزایی بوشاد
  دی ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۵

  باسلام امیدوارم در هر کجا هستید سلامت تندرست به زندگی شیرین لذت بخش ادامه بدی سرگذشت شما را خواندم.امیدوارم تماسی با ما هم داشته باشید. نفت خانگیران سرخس طایفه بزرگ علمیرزایی

 23. نویسنده دیدگاه: طاعف الیاسی
  مرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۳۲

  با سلام. روزتان. به دپ خیر با آ رز وی موفقیت.

 24. نویسنده دیدگاه: طاعف .الیاسی
  مرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۳۶

  موفق.باشی. …

 25. نویسنده دیدگاه: غفور حیدری
  اسفند ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۷

  تبریک به دوست عزیزم خدا قوت پهلوان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار