سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2167
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۳۶ نظر
خانه » اخبار برتر » اتفاقی عجیب و تأمل برانگیز در دانشگاه علمی کاربردی دلفان
Print This Post
ماجراهای جالب درس ایمنی و بهداشت؛
باخبر شدیم اخیراً اتفاقی جالب و تأمل برانگیز در دانشگاه علمی کاربردی واحد نورآباد رخ داده است. به گزارش سرویس دانشگاه سلام دلفان ماجرا از این قرار است که دانشجویان رشته ...

باخبر شدیم اخیراً اتفاقی جالب و تأمل برانگیز در دانشگاه علمی کاربردی واحد نورآباد رخ داده است.

به گزارش سرویس دانشگاه سلام دلفان ماجرا از این قرار است که دانشجویان رشته شیمی صنعتی در حالی که یک ترم تحصیلی را به اتمام رسانده بودند و خود را برای امتحانات آماده می کردند، به فاصله دو هفته مانده به امتحانات باخبر می شوند که شورای آموزشی دانشگاه، استاد مربوط به یکی از دروس این رشته ( ایمنی و بهداشت) را که تدریس درس مزبور را به پایان نیز رسانده بود، فاقد صلاحیت برای تدریس دانسته اند!!! (فاقد مجوز تدریس)

این موضوع از دوجنبه حائز اهمیّت و تأمل برانگیز است؛ نخست اینکه شورای محترم آموزشی این دانشگاه چگونه قبلاً فرد مورد نظر را دارای صلاحیت برای تدریس درس فوق دانسته اند و چگونه وی را دارای مجوز تدریس دانسته اند که اکنون به تصمیم دیگری رسیده اند، دوم اینکه پس از گذشت یک ترم تحصیلی و آن هم در حالی که دو هفته به امتحانات باقی مانده، چگونه به چنین تصمیمی رسیده اند؟ آیا دوهفته مانده به امتحانات، زمان مناسبی برای بررسی این موضوع و تصمیم گیری درباره آن می تواند باشد؟!

ماجرا به همین جا ختم نمی شود و پس از این مسئله، فرد دیگری برای تدریس درس ایمنی و بهداشت (برای  دوجلسه) معرفی می شود و در حالی که وی 10 صفحه  تدریس می نماید، جزوه وی مورد تأیید قرار نمی گیرد و در نهایت اعلام می شود درس موردنظر کلاً لغو می گردد!!

همه این تصمیمات و اتفاقات عجیب در حالی رخ می دهد که دانشجویان موردنظر به طور طبیعی در طول یک ترم تحصیلی وقت و هزینه شان را صرف کرده اند، مضافا اینکه همه این دانشجویان بومی نیستند و تعدادی از آنها از راه های دور به این دانشگاه آمده اند و معلوم نیست که مسئولین دانشگاه چگونه به این تصمیمات رسیده اند.

در هرصورت قضیه کش پیدا می کند و در نهایت تصمیم گرفته می شود که استاد دوم یک روز کامل تدریس نماید و پس از آن امتحان گرفته شود و این امر صورت می گیرد و یک روز کامل (از ساعت 8 صبح تا6 عصر)100 صفحه تدریس می شود! و فردای آن روز امتحان گرفته می شود و این ماجرای عجیب و جالب در نهایت ختم می شود.

در هر صورت مسئولین محترم باید به کیفیت دانشگاه ها نیز توجه داشته باشند و برای وقت و هزینه دانشجویان ارزش و احترام بیشتری قائل باشند.

چنانچه مسئولین دانشگاه علمی کاربردی، اساتید مورد اشاره و یا دانشجویان رشته مورد نظر توضیحاتی در این خصوص داشته باشند، سلام دلفان آمادگی انعکاس آن را دارد.

نکته: دانشجویان مختلف دانشگاه های سطح شهر می توانند برای انعکاس مسائل، مشکلات و دغدغه های خود، با سرویس دانشگاه سلام دلفان همکاری نمایند.

 1. نویسنده دیدگاه: م.س
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶:۴۹

  مسولین آموزشی شهرستان دلفان جواب بدید.شاهکار کردید 100 صفحه در یک روز

  • نویسنده دیدگاه: دلفان
   بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۵:۵۱

   باسلام
   دوستان عزيز دانشجو اينجا نورآباد است. به عنوان يك برادر كوچكتر كه عمر خود را در دانشگاه هاي مختلف گذرانده عرض مي كنم: يا انصراف دهيد و از اتلاف عمر و سرمايه جلوگيري كنيد ويا ضمن خواندن مداوم كتب و دروس خود تمام قوانين و مقررات آموزشي را تهيه و مطالعه فرماييد و با دانشگاه جامع علمي كاربردي در تماس بوده از حق خود دفاع نماييد.

 2. نویسنده دیدگاه: مهدی
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶:۵۳

  واقعا معنی آموزش عالی رو فهمیدیم،اینها میخوان آینده سازان ما باشند.

 3. نویسنده دیدگاه: حسین
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۷:۵۸

  برادر ان سلام دلفان خسته نباشید خداوکیلی از این اخبار تون خیلی خوشم اومد بیشتر واقعیات را بگید که همه بدونن چه وضعیتی در دانشگاههای بدون کیفیت بخصوص در نورآباد وجود دارد.دانشگاه آزاد که خانوادگی شده، پیام نور هم دست کمی ازاون نداره واینم از علمی کاربردی که روزی 100صفحه تدریس میشه وروز بعدش ارزشیابی .باید بر ای دانشجویان وعوامل این دانشگاه عزای عمومی اعلام شود.

 4. نویسنده دیدگاه: امیر
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۸:۱۶

  سلام ،دوستان عزیز دانشجو ،ماشاالله اعضای محترم هیات مدیره همگی دارای مدارج عالی (حداقل فوق لیسانس)هستند البته ریاست واعضای شورای آموزشی را نمی شناسم امیدوارم این هم پای نماینده مجلس فعلی نوشته نشود چون دستشون نمک ندارد ،من مطمئنم این موضوع را هم به ایشان ربط خواهند داداما باور کنید ایشان دخالت ندارند

  • نویسنده دیدگاه: ج امير
   بهمن ۱۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۴:۴۲

   اول از همه لطفا سانسور نكنيد
   اتفاقا تمام اين اتفاقات مربوط به رئيس زوري و … است كه همين …. به زور بر دانشگاه و هيئت موسس محترم تحميل مي كند.
   اين اقا بيشتر براي … خوب است

  • نویسنده دیدگاه: فردوسی پور
   بهمن ۲۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۳:۰۱

   اتفاقا تمام بدبختیهای ما از … است مثل تعویض روئسای دانشگاهها و ادارات و کارمندان جزئی

 5. نویسنده دیدگاه: امیر
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۸:۱۹

  سلام ،لطفا در خصوص پایگاه تحلیلی گرین در سلام دلفان اطلاع رسانی کنید.

 6. نویسنده دیدگاه: دانشجو
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۱:۱۳

  سلام،البته در شهر ما این یه اتفاق عادیه!!!
  امیدوارم آقای نوری ریس جدید دانشگاه علمی کاربردی
  بهتر عمل کنه.

 7. نویسنده دیدگاه: ک
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۳:۳۳

  من از دانشجویان رشته معماری پودمانی این دانشگاه هستم جالبه که بگم در این دانشگاه برای اولین بار دو درس استاتیک و مقاومت که در تمام دانشگاههای ایران استاتیک پیش نیاز مقاومت هست باهم ارائه شدن که واقعا نوبر هستش و تمام دانشجو های این رشته هم قبول نشدن به غیر دو نفر . تکلیف چیه تو را به خدا به داد ما برسین

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۲:۳۰

  شما روبه خدافکری هم به حال دانشگاه آزاد بکنید مگه تواین شهر قحط الرجاله ؟آخه این دانشگاهه یh مهد کودک؟شما دارید به جامعه علمی این شهر توهین میکنید

 9. نویسنده دیدگاه: دوست
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۰:۴۶

  سلام دوستان.وقتی این خبر رو خوندم واقعا بدجور ناراحت شدم.آخه وقاهت تا چه حد؟ این فردی که به قول آقایون فاقد صلاحیت معرفی شده، خدارو گواه میگیرم که مسلط ترین و باسوادترین مدرس این دانشگاه بود.همکلاسی بنده بوده و یکی از دوستانم هستش که به دوستی باهاش افتخار میکنم. فارغ التحصیل ممتاز و نخبه دانشگاه تهران بود.بخدا به یک ریال از چندرغاز پول این تدریس نیاز نداشت، فقط میومد که به شهر خودش و بچه های اینجا خدمتی بکنه.اما مسئولین این (باصطلاح) دانشگاه چه میدونن خدمت چیه، اونا فقط مغازه باز کردن و به فکر دو ریال سود بیشتر هستن،اینا ظرفیت داشتن چنین نخبه هایی رو ندارن.همون لیسانس های دانشگاههای ناکجا آباد که میان خودشون رو فوق لیسانس یه دانشگاه معتبر جا میزنن و به واسطه دوستی و پارتی بازی میرن اونجا و باصطلاح استاد میشن سرشون زیاده بقرآن.همون بهتر که این نخبه از اونجا رفت…

 10. نویسنده دیدگاه: ح.ب
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶:۰۸

  ای که دست می رسد کاری بکن…………..

 11. نویسنده دیدگاه: يك دلسوز
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۸:۱۸

  من يكي از نخبه هاي اين كشورم
  بعد نظر ميدم ميگم دانشگاههاي استات همه را بيسواد بار مي اورند نظرم را چاپ نمي كنيد

 12. نویسنده دیدگاه: الف ش
  بهمن ۱۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۱:۰۲

  با عرض سلام خدمت همه دوستان با توجه به اینکه درس مورد نظر (ایمنی و بهداشت)از دروس تخصصی دانشجویان عزیز رشته شیمی نمیباشدوهدف از این دوره تربیت کارشناسانی است که در زمینه‌های آموزش در دبیرستان ، تربیت کمک پژوهشگر ، آماده کردن دانشجویان برای ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری به منظور تامین کادر آموزشی ، پژوهشی مورد نیاز دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی ، کارشناسان مورد نیاز صنایع شیمیایی و بی‌نیازی از کارشناسان خارجی بتوانند از عهده برآیند.

  ودروس

  دوره دارای دو گرایش: شیمی محض ، شیمی کاربردی است. داوطلب باید در دروس شیمی ، فیزیک و ریاضی دبیرستان قوی بوده ، علاقه ، انگیزه و روحیه کاوشگری لازم را دارا باشد. دروس به صورت عمومی ، پایه ، الزامی ( مشترک بین دو گرایش ) و اختصاصی ارائه می‌شود. بعضی دروس الزامی عبارت است از : شیمی آلی ، شیمی تجزیه ، شیمی فیزیک ، شیمی معدنی، معادلات دیفرانسیل. علاوه بر این دروس 32 واحد درسی در هر گرایش وجود دارد. در شاخه شیمی محض و شیمی کاربردی 20 واحد از این 32 واحد انتخابی است.
  و تدریس درس مربوطه توسط اساتید محترم که با محتویات و مضا مین آن آشنایی دارند بدون ربط نیست ضمناُ برادر عزیزمان آقای(دوست) بر ممتاز و نخبه بودن وی گواهی دارند.

 13. نویسنده دیدگاه: حجت
  بهمن ۱۸, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶:۳۶

  اينجا نورآباد است اين مسائل اصلا عجيب نيست اگر غير از اين بود عجيب بود

 14. نویسنده دیدگاه: نظاره گر
  بهمن ۲۱, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۷:۴۶

  در دانشگاهی که برای یک دوره کاردانی پودمانی باید 7 ترم درس خوند مطمئنا هدف درس نیست بلکه خالی کردن جیب مردمه، پس این اتفاقات زیاد عجیب به نظر نمیرسه .

 15. نویسنده دیدگاه: شیرعلی
  بهمن ۳۰, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۹:۴۲

  به جای این که هر شهرستان یک دانشگاه مزخرف داشته باشه همه رو با امکانات در مرکز هر استانی جمع کنن

  • نویسنده دیدگاه: ن
   تیر ۲, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۹:۳۴

   خدایش نظر تو دیگه مزخرفه

 16. نویسنده دیدگاه: سپهوند
  فروردین ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۶:۰۹

  باتشكراززحمات شما.دانشگاه نورابادتازه تاسيسه ولي استادهاي خوبي داره مثل مردم خونگرم ومهمان نوازش.

 17. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۲:۲۱

  آقا به اینم میگن دانشکاه ؟؟
  فقط دارن پول مردم رو جارو میکنن … .
  کسی هم نیست اینارو جمع کمه … .
  در ضمن به استاداشون میگن تا میتونین دانشجوهای بی چاره رو بندازین … یکی نیست بگه پول انقدر ارزش نداره … این کارشون با د… فرقی نداره … تازه انقدر ادعاشون میشه و به سر دانشجوها منت میذارن که انگار کار شاخی کردن . تو دلم مونده به …
  خدایا جیب سودجویان رو بدوز … .

  • نویسنده دیدگاه: ش
   آذر ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۲:۲۶

   قربون دهنت
   وجدانا جمع کنید بساتتونو
   خدا روزیتونو یه جا دیگه بده مردم اینجا به زحمت پول در میارن به خدا گناه داره .
   هر دومون میدونیم از چی حرف میزنم… …

 18. نویسنده دیدگاه: بهار
  آذر ۲۱, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۷:۲۵

  سلام :بهار هستم
  این که شما از این کار و بار دانشگاه می نالید واقعا برا من خیلی خنده داره .چون من همین دانشگاه درس خوندم و چیزهایی دیدم که اگه براتون بگم از تعجب سر جاتون تا دو هفته میخ کوب میشید.واقعا این استادهای فاخر ونایاب!!!! که فقط مشکل دانشگاه نیست .من خیلی اقدام کردم حتی تهران هم رفتم چند بار هم به آقای…. شکایت بردم اما با هم دستشون تو یه کاسه است به خدا چیزهای که من میدونم در مورد کارمند و استاد این دانشگاه هیچ جای دنیا نشنیدید. اونجا دانشگاه نیست

 19. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۳, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۲:۰۲

  سلام به دوستان
  اتفاقا نوراباد نسبت به اینکه فقط 5 ساله این دانشگاه تاسیس شده
  خیلی پیشرغت خوبی داشته و جز مراکز برتر استان به حساب میاد
  اساتید خیلی خوبی هم داره خیلیاشون الان دیگه دارن دکترا میخونن
  برای یه مرکز تقریبه تازه تاسیس به نظر من میتونه پیشرغت خیلی عالی باشه
  حالا با پیش اومدن یه مشکل انصاف نیست که مرکزو زیره سال برد
  اینجور موقه ها به جای نابود کردن بهتره اگه مشکلی پیش میاد کمک کنیم

 20. نویسنده دیدگاه: افشا گر
  خرداد ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۱۸

  به زودی در مورد دانشگاه علمی کاربردی و اتفاقات اون سال در اون دانشگاه با مدرک در سایت ها دست به افشا گری میزنم تا همه بدنند اقایان به اصطلاح روشنفکر هیت موسس که فقط دنبال چی هستند با مدرک و شواهد
  همچنین پرسنل اون دانشگاه که البته حیف اسم دانشگاه کارشون اونجا چیه

 21. نویسنده دیدگاه: .... !
  خرداد ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۵

  دانشگاه حیف نیست باید به این گفت دبیرستان غیرانتفاعی علمی کاربردی دلفان
  یک حساب دو دوتا چهارتا میشه گفت که اگر تعداد دانشجویان این دبیرستان رو فرض کنیم 1000 نفر باشه و هر کدوم ترمی 500 هزار تومان پرداخت کنن میشه : 500000 میلون تومان ( هر ترم )

  حالا با این حداقل دریافتی از دانشجوها باید این وضع ساختمان آموزش ودیگر امکانات باشه

  نمیشه در این شهرستان به جای اینکه به حرف حاج آقا محمدی یا کاظمی بیاییم با تدبیری علمی، از مدیر تا سرایدار را از کسانی انتخاب کنیم که واقعا لیاقت ان منصب را داشته باشند نه از روی چپ یا راست بودن .

 22. نویسنده دیدگاه: دانشجو
  تیر ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۴۳

  با سلام از همه دانشجویان این دانشگاه عجیب و غریب میخواهم حتما فیش های پرداختی رو نگه دارند چون عجیب و غریب تر ا اینها قسمت مالی دانشگاه است که بعد از ارائه فیشها و تسویه دو باره بدهکارت میکنن بعد میگن برو فیشهات رو بیار ما 100000 تومان بستانکار بودیم بعد از گذشت یک ماه 58000 تومان بستانکار شدیم الان که مرجعه کردیم 48000 بدهکار شدیم. تو رو خدا این دانشگاه رو جمع کنید.

 23. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
  تیر ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۰

  با سلام و احترام!

  انشاالله طاعات و عبادات دوستان مورد قبول حق باشه!
  دوستان عزیز یه کمی هم به جنبه مثبت قضیه فک کنید!!!

  1. این نشون میده که دانشجویان عزیز ما توانایی این رو دارن که از اساتید فاقد صلاحیت هم درس یاد بگیرن. یعنی اگه استاد هم بلد نیست، اما دانشجو آنقدر مستعد هست که خودش یاد بگیره. احسنت به این دانشجویان توانمند!

  2. تدریس 100ص در یک روز، نشان از ظرفیت بالای اساتید و دانشجویان و دانشگاه برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات علمی به دانشجویان است. جا داره، مسئولین محترم روی این نکته دقت کنن! وقتی میشه توی یه روز به اندازه یه ترم، تدریس کرد، اینقد ترم ها رو کش ندن! هفته ای یه ترم برگزار بکنن، بعد سه چهار ماه، یه لیسانس بدن. والاااا… مگه چی میشه!؟

  3. از طرفی وقتی 100 ص ایمنی و بهداشت در یک روز قابلیت تدریس داره، نشان از محتوای غنی، ایمنی بالا، بهداشت بسیار و… در امورات مختلف علمی و دانشگاهی و اجرایی داره. این بسیار قابل تحسین و تقدیره! چرا اینقد منفی باف هستین!؟ خداییش حیف این همه خوبی نیست که ندید گرفتین!!!؟؟؟

  4. البته این مسایل نمک قضیه است! نمک دانشگاه به همینه. والا بهش نمیگن دانشگاه!
  اصلا هر کی دوس نداره، نیاد! نامه فدایت شوم که براتون نفرستادن!!!
  برید آکسفورد درس بخونین. دانشگاه آکسفورد، شعبه دوبی، لیسانس 40 میلیون، فوق لیسانس 80 میلیون، دکترا 240 میلیون. اگه شرایط سنی داشته باشن، حتی صدور مدرک در یک هفته هم انجام میشه. کاملا واقعی! مطمین باشید!

  5. دوستان عزیز می تونن در این جور مواقع، خاطرات و رخدادهای جالب، کلاس رو در قابل عکس، داستان کوتاه، رمان، غزل، دوبیتی، مثنوی، نقاشی آبرنگ و… در قالب هنر بریزن و مسئولین محترم هم در برگزاری مسابقات هنری در این مواقع برای بالا بردن کیفیت آموزشی دانشگاه ها، کمک کنن.

  موفق باشید!!!

 24. نویسنده دیدگاه: دکتر
  مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۲۸

  واقعا دمتون گرم من از اون شاگردام که تو یروز 100 ص رو خوندیم اره وقتی حراست فیزیکی به یکی از عوامل حسابداری تبدیل میشه چه انتظاری دارید

 25. نویسنده دیدگاه: محمد
  خرداد ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۴۵

  من 4 سال طول کشید تا مدرک کاردانی رو ازشون بگیرم. به خدا قسم حاضرم فلج بشم ولی برگردم به 4 سال پیش و نرم نورآباد. اتفاقاتی برام افتاده که تا آخر عمرم پشیمونم از درس خوندن. همه چیز تو دانشگاه علمی کاربردی هست بجز علم…

 26. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۳۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۱۲

  سلام و تسلیت ب شما دانشجویان داغدار واقع دلم برا همتون سوخت من قصد داشتم مهر بیام ولی با خوندن نوشته هاتون یه کم منصرف شدم…..

 27. نویسنده دیدگاه: نسیم
  آبان ۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۰۰

  خخخخخخخخخخ این که چیز عجیبی نیس

 28. نویسنده دیدگاه: نسیم
  آبان ۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۱۰

  همه این نظراتی که نوشتین درسته ولی این دانشگاه در دوره ی تحصیل من استادای خوب زیادی هم داره .ترو خشک رو باهم نسوزونین..

 29. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۵۲

  جواد: بهترین دانشگاه تو دونیا همینه این.همه پیام.که فرستادن یه …. باور نکنید .

 30. نویسنده دیدگاه: حسین مراد
  بهمن ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۵۶

  سلام بی خیال بابا

 31. نویسنده دیدگاه: Hossein
  مهر ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۲۲

  با عرض سلام خدمت دوستان محترم،اگه هدفتون فقط مدرک گرفتنه که اونو میشه از هر جایی تهیه کرد حالابایک یا چند ترم پس و پیش شدن. ولی اگه وقت و هزینه و زحمتتون براتون مهم و با ارزشه برید جایی درس بخونید که معتبر باشه آدم باید بلند نظر باشه وقتتون رو تو این دانشگاههای در پیتی حروم نکنید.با سواد بار بیاید تا نه خودتون زیر سئوال برید نه جایی که اونجا درس خوندید،بخصوص اینو برا دوستان و همشهریهای عزیز نورآبادیم می گم که واقعا اگه اراده کنن و به بی راهه نرن همشون نخبه هستند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار