سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21913
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۵۰ نظر
خانه » اخبار برتر » اهمیت اصلاح و تفکیکی حوزه انتخاباتی دلفان وسلسله
Print This Post
(37 نظر)

دکتر طاهری نیا: بسیار روشن است که در صورت تفکیک حوزه انتخابیه مردم شریف هر دو شهرستان با آرامش خاطر در پی انتخاب کارآمدترین و توانمدترین کاندیداها خواهند بود و در آن صورت برکات آن انتخاب اصلح بیش از هرچیزی به مجلس شورای اسلامی به عنوان اتاق فکر نظام و مشارکت موثر و اثر بخش آن در سطح ملی خواهد انجامید

دکتر علی باقر طاهری نیا- اصل 64 قانونی اساسی به اصلاح جدول حوزه انتخابیه می بوط می شود یعنی اینکه با لحاظ تحولات اجتماعی و جغرافیایی سیاسی و انسانی و طبیعی پس از گذشت ده سال نسبت به اصلاح حوزه انتخابیه اقدام نمایند . شهرستان دلفان با مساحت 2545 کیلومتر مربع، دو بخش، 2 شهر، 10 دهستان و 440 روستا و 137633 نفر جمعیت علاوه بر نیروی انسانی توانمند و جوانی که در کنکور سراسری بسیار خوش می درخشند باید آن شهرستان را ظرفیت بسیار خوب توسعه کشاورزی دانش محور به شمار آورد. در حالی که زمین های قابل زرع و مناطق کوهستانی و روستاهای فراوان باید به عنوان یک ظرفیت و بستر برای رشد اقتصادی به شمار بیاید به دلایل مختلف امروز وقتی از تعداد زیاد روستاهای آن سخن گفته می شود گویی از یک عامل تهدید کننده و یک نشانه محرومیت سخن گفته ایم.

شهرستان دلفان حلقه ارتباطی استان لرستان با دو استان کرمانشاه و همدان است. آیا تا کنون از این ظرفیت استفاده شده است؟ آیا توجه داریم که شهرستان نورآباد باید مدخل اتصال ما به بزرگراه کربلا باشد؟

بخش دیگر حوزه انتخابیه سلسله و دلفان شهرستان سلسله است. الشتر همان دشت زیبا و چشم نواز و همان دشت چشمه های روان است ولی الشتر رانه با این عناصر طبیعی که با استعدادهای انسانی آن مشناسند. الشتر هم ظرفیت پنهانی است که چون معدنی از طلا تاکنون جزء اندکی از آن برداشت نشده است و ایران اسلامی باید بیش از این از آن توانمندی بهره ببرد.

حال سئوال اینجاست که این حوزه انتخابیه که باید در صف توانمندی های آن مثنوی بلند سرود در مقطع حساس و تعیین کننده انتخابات مجلس شورای اسلامی چگونه عمل می کند؟ آیا همچنان که قلبا و عقلا باور داریم، جهت گیری خود را انتخاب می نمائیم؟ یا در مقابل تحلیل کسی اصلح تلقی می شود ولی به هر دلیل در مقام عمل اندکی متفاوت عمل می شود؟ آیا فرد اصلح حتی اگر از شهر دیگر باشد ترجیح دارد یا بعضا از اصلح غیر بومی عبور می شود؟ به هر ترتیب این قبیل پرسش ها که هر چند برای همه مردم تعریف عمومیت و اطلاق ندارد لکن بسیار تاثیر گذار به چشم می آید، بیانگر بخشی از آسیب های وضع موجود تلقی می شود.

اگر بپذیریم که بومی گرایی، طایفه گرایی، محلی گزینی و شاخص های از این حجت شرعی ندادن در این صورت باید برای عمل کردن بر اساس اصولی که واجد حجت شرعی باشند اقدام نمود باید تلاش کرد تا عواملی که انگیزه پایبند ی به صلاحیت و شایسته سالاری را افزایش می دهد در میان مردم تقویت گردد.

شایان ذکر است که در خصوص تاثیر بومی گرایی و عمل گرایی در انتخابات مقالات علمی متعدد در مجلات متعدد منتشر شده است که میتوان به آنها مراجعه نمود.

تجارب سالهای گذشته در این حوزه انتخابیه موید این است که در انتخابات مجلس شورای اسلامی بعضا موجب تشدید اختلافات، بروز نزاع و درگیری و برخی تبعات تلخ شده است که نباید آسان از کنار آن گذشت.

بسیار روشن است که در صورت تفکیک حوزه انتخابیه مردم شریف هر دو شهرستان با آرامش خاطر در پی انتخاب کارآمدترین  و توانمدترین کاندیداها خواهند بود و در آن صورت برکات آن انتخاب اصلح بیش از هرچیزی به مجلس شورای اسلامی به عنوان اتاق فکر نظام و مشارکت موثر و اثر بخش آن در سطح ملی خواهد انجامید.

پرواضح است که حوزه انتخابیه هم محصول انتخاب خود را به خوبی برداشت خواهد کرد.

حاصل سخن آن است که اصلاح حوزه های انتخابیه بر اساس سه شاخص گستره جغرافیایی، جمعیت، مسائل امنیتی انجام می پذیرد.لذا انتظار می رود استاندار محترم استان،مسئولان محترم امنیتی، مجمع نمایندگان آقای سوری، نماینده محترم حوزه انتخابیه، در این فرصت اندک باقی مانده تا طرح موضوع در مجلس شورای اسلامی و اتخاذ تصمیم نهایی با مشورت هم فکری و هم اندیشی بر سر لایحه اصلاح حوزه انتخابیه سلسله و دلفان به تصمیم واحدی برسند وبر همان مبنا تلاش خود را بکار بگیرند که انشاءالله عنایت خداوند متعال موید انسان های خدمت گذار و نیت های خالص است.

منبع: روزنامه صدای ملت

 1. نویسنده دیدگاه: کیانوش
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۲۰

  بسیار پیشنهاد جالبی رو مطرح کردن حتی درصورتیکه باز هم یکی بشیم مطمئنا اینبار یک نورآبادی نماینده خواهند شد شنیدم که رستمیان در اونجا خیلی محبوبه پس باید حتما جدا بشیم.

  • نویسنده دیدگاه: reza
   دی ۱۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۰

   برو بابا با این رستمیانت اگه پنج هزار رای آورد این دفعه اون وقت بگو اصلا شاید تائید نشه

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    دی ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۲

    … این طور حرف نزن تازه پنج هزارم نبود و نزدیک بیست هزار رای بود عزیزم دیگه این طور حرف نزن

 2. نویسنده دیدگاه: فردین
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۲۲

  درود بر آقای طاهری نیا
  این دو شهرستان باید هرچه زودتر از هم جدا شن چرا که هر نماینده از اون شهرستان دیگه برای شهر دیگه کاری نمیکنه
  مثل این دو سال که آقای صوری هیچ کاری برای مانکرده
  هرچندمن فکر میکردم که دلایل کم کاری صوری هم به این خاطره که شاید دو شهرستان از هم جدا شن.
  البته خدا کنه از شهرستان جدا شن تا نتیروهای غیربومی این شهرستان هم برن بیروم.تامابتونیم نفس بکشیم

 3. نویسنده دیدگاه: ایوب
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۱۰

  دلفان براساس جمعیت وسعت امنیت محرومیت اسحقاق نماینده مستقل دارد اماسلسله براساس آخرین سرشماری 70000نفر جمعیت دارددرصورتیکه حداقل باید150000نفرداشته باشد اگر جمعیت کم پلدختر رادرنظر بگیرید درزمان تخصیص ازویسیان تاحسینیه (نزدیک اندیمشک) وسعت جغرافیای آنراجبران کرد ضمن اینکه درصورت جدای سلسله شایسته سالاری جایی خود را به طایفه بازی میدهد حتی اگر کنجشگ بجای قناری رنگ شودوخودرابا لباس تزویرپرفسوربپوشاند درزیراکثریت له میشوید اگرسلسله چندبارموفق شده بخاطر اتحاد طوایف برعلیه دلفان بوده وهرطایفه درنوبت خود سهمش رابرده اولا سلسله شرایط استقلال راندارد ثانیا باایجاداختلافات طایفه ای وازبین رفتن امنیت چهره زیبای امنیت وفرهنگیش رامخدوش میکند اگر میخواهی کاندید شوی که میشوی سالهاست که ازسلسله جدا شده ای ودربروجردزندگی میکنیی دکتر که هستی مردم بروجرد که فرهنگی وشایسته سالارند همانجا کاندید شو بروجردی که دکترا ندارد ومتولد جهرم است چند دوریکی اززوج نماینده بروجرداست خیر نداری شرمرسان

  • نویسنده دیدگاه: الشتری
   دی ۱۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۰۱

   جناب ایوب ایشان در همدان و الان در تهران زندگی می کند

  • نویسنده دیدگاه: alireza
   دی ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۲۹

   با سلام آقا ایوب چند نکته در مورد مطلب تون
   1- شهرستان های زیادی وجود دارند که نماینده به مجلس می فرستند در حالی که از الشتر هم کوچک ترند صرفاً جمعیت ملاک داشتن نماینده نیست بخشی از ان امنیت و شرایط استراتزیک منطقه می تواند باشد.
   2- پروفسور لقب و امثال آن نبست که با تزویر به دست بیاید بلکه یک جایگاه علمی است که باید شرایط علمی احراز انرا داشته باشی
   3- تا جایکه بنده متوجه شدم تا حالا ما(نوراباد و الشتر) همیشه برای داشتن نماینده ای از شهر خودمان تلاش کردیم تا انتخاب یک نماینده شایسته و در صورت جدا شدن الشتر شانس انتخاب افراد شایسته برای هر دو شهرستان افزایش می یابد.
   4- اینکه گفتی الشتر مستقل شود طایفه بازی می شود با حرف قبلی که مردم الشتر را فرهنگی می نامی در تناقض است لطفا اصلاح فرمایید.
   5- اقای دکتر الان تهران تشریف دارند و اصلا بروجرد زندگی نکرده اند
   6- امیدوارم که با اگاهی برای حضور افراد شایسته تلاش کنیم تا اقای دکتر با افراد زیاد و شایسته در عرصه انتخابات مواجه شود.
   8- لطفا سعی کن در نقد منصفانه عمل کنی تا شیرینی مباحثه علمی بر جان همگی ما بنشیند.

   • نویسنده دیدگاه: رضا
    اسفند ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۱

    اخسنت بر درایت و پاسخ دندان شکن شما به امید پیروزی پروفسور طاهری نیا.

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۹

  اگه حوزه دلفان و سلسله کماکان جدا نشه من حتما به دکتر طاهری نیا استاد دانشگاه بوعلی رای میدم چون وافعا باسواده

 5. نویسنده دیدگاه: حمید
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۰۱

  جدایی این دو شهرستان میتواند زمینه ساز پیشرفت هر دو شهرستان باشد …
  چرا که بیشتر مردمان این دو شهرستان مهاجرند تا جایی که قول می دهم فقط دو برابر جمعیت فعلی شهرستان الشتر ،الشتری های ساکن خرم اباد هستند که در این دو دهه به این شهر مهاجرت نموده اند ولی به هر دلیلی نتوانستند در الشتر عزیز بمانند و باعث توسعه این شهرستان در همه زمینه ها باشند و بیشتر در خدمت شهرهای دیگر بودندبجای الشتر و این قضیه هم در ارتباط با دلفان قهرمان به نوعی دیگر صدق میکند تا جایی که بخشی از کرمانشاه به دست مردمانی لک زبانی افتاده که اصالت دلفانی دارند و بین همه این مهاجران اقشار مختلفی از سیاسیون،نمایندگان ،پزشکان،سرمایه داران و کار افرینان بسیاری هم دیده میشود و صرفا افراد زیر دست نیستند و حیف است که بخاطر مسائلی مانند جناح بندی و طایفه گرایی این فرصت ها و ظرفیت ها به شهرهای دیگر منتقل شود که یکی از مهمترین عامل های این طایفه گرایی و جناح بندی ها همین یکی بودن حوزه های انتخاباتی است که امیدوارم با جدا شدن این دو شهرستان زمینه های پیشرفت این دو شهر لک نشین فراهم شود و دیگر شاهد مهاجرت هم زبانان عزیزمان از این دو شهر نباشیم .بجز این هم با تفکیک حوزه این دو شهر فرصت مدیریت بهتر برای هر دو شهر به طور قطع فراهم خواهد شد .
  به امید سربزی همه شهرهای لک نشین

 6. نویسنده دیدگاه: واریوش علی زاده
  دی ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۰۰

  افرین بر ابر مرد لرستان،استاد دکتر طاهری نیا که نقل کلامشون حرف دل ما مردان دلفان بود،اگه این واژه ( اصلاح تفکیکی حوزه دلفان و سلسله ) محقق شود دیار دلفان حتما به یمن موقعیت ممتاز جغرافیایی از لحاظ حلقه ی ارتباطی بین استانهای کرمانشاه و همدان وایضا بافت زیبای شهری،و وجود یک نماینده ی مستقل،ان برهه ی زمانیست که باید شکوفایی و رشد تعالیش را به عینه به چشم نظاره کرد و وصف این شهرستان از لسان دگران باید ستوده شود.

 7. نویسنده دیدگاه: nasimeshomal
  دی ۱۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۲

  تفکیک این حوزه انتخابیه باعث خیر وبرکت است این امر مهم را استاندار محترم باید در دستور کار قرار دهد و شاخص های پیشرفت یک حوزه هفتاد هزار نفری دارای یک نما ینده را با یک حوزه دویست و شصت هزار نفری مورد بررسی قرار دهد وقضاوت نماید. در دور پنجم مجلس اقای آل کاظمی دفاعیاتی در این زمینه داشتند. اما متاسفانه نمایندگان استان پشتیبانی نکردند. واقای نوبخت دران زمان به دفاع از بروجرد برخوردار پرداخت و سلسله ودلفان محروم را همچنان از آن حق محروم ساخت .تنها خواسته این مردم مظلوم از دولت احمدی نژاد هم همین بود که او نیز ترتیب اثر نداد.انشا الله که دولت امید وتدبیر اقدام لازم را موهبت فرمایند

 8. نویسنده دیدگاه: شايان
  دی ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۱

  با سلام. چرا برخی دوستان بجای پرداختن به اصل موضوع که تفکیک حوزه انتخابیه و داشتن دو نماینده بجای یک نماینده و به دنبال آن استفاده از مزایا و مواهب نماینده مستقل به موضوعاتی می پردازند که دامن زدن به قومی قبیله گرایی است. علاوه برآن فردی که موضوع را مطرح کرده صاحب کرسی استادی در دانشگاه تهران است و بر اساس مسنتدات موضوع را مطرح کرده. لطفا در جهت کمک به حل موضوع و تلاش برای اجرایی شدن این مهم اقدام کنید. با تشکر فراوان

 9. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  دی ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۳۵

  سلام دوستان. این حق بر زمین مانده را که مطالبه عمومی هم هست فراتر از طایفه و قبیله تحلیل نمایید.

 10. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  دی ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۸

  سلام دوستان
  در دام قبیله و طایفه نیافتید که هیچ کس سود نخواهد برد.به تعبیر سیاسیون بازی باخت باخت خواهد بود.کلان نگر باشیم و بلند نظر.

 11. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۰۲

  واقآ برای ناظران سلام دلفان متاسفم چن نصف کامنت منو حذف کردید وکامنت کسی که به اعتقاداتم بی ادبی کردحذف نکردید اینم یک نمونه از طرف داریتون از بعضی نامزد ها لطفا نصف این کامنت رو دوباره حذف نکن واقعا که منظورم از اعتقاداتم عالی رستمیان بود .

  • نویسنده دیدگاه: Alireza
   دی ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۰۵

   سلام دوست عزیز لطف بنما
   1- در مورد اقای رستمیان بیشتر بگو
   2- اگه در مورد اقای پروفسور طاهری نیا هم اطلاعاتی داری بفرما تا بیشتر بشناسیمش
   3- منظرتون از اعتقادات در این کامنت چیه؟

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    بهمن ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۲

    جوابیه به سوالات علیرضا:
    1- تو بگو درباه چیش بگم
    2- تا آن جایی که می دانم پروفسور نیست به نظرم یک جوان نمی تواند از حق وحقوق شهرمان دفاع کند
    3- یعنی این که من آقای رستمیان رادوست دارم وکسی به او بی احترامی کند را نمی بخشم.
    افتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتااااااااااااااااااااادددددددددددددددد.

    • نویسنده دیدگاه: Alireza
     بهمن ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۴۸

     سلام
     تا آنجایی که تومیدانی مربوط به سالهای زود است کمی تحقیق کن برای راحتی کار شما را ارجاع میدم به آخرین منبع یعنی سایت دانشگاه تهران؛ دانشکده ادبیات؛ بخش اعضای هیات علمی شاغل؛ گروه زیان وادبیات عرب( استاد معادل فارسی پروفسوری است) اینم ادس:
     http://literature.ut.ac.ir/active-faculty-member
     آدم ها خیلی چیزها دوست دارند ولی انتخابات فکر نکنم عرصه دوست داشتن باشد بلکه عرصه احقاق حق است.
     آقای رستمیان چند سال دارند که دکتر را جوان می دانی؟

     • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      بهمن ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۷

      آخه رشته آقای طاهر نیا چه دردی از مردم دوا میکنه مگه رشته ی ادبیات عرب درباره ی امور شهر. اقتصاد شهری . هم توضیح داده ماندونستیم
      افــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاد
      فقط رستمی که رشته اش دکتری علوم سیاسی و فوق لیسانس اقتصاد می تونه درد مدم دوا کنه
      عـــــــــــــــــــــالــــــــــــی همیشه عالیــــــــــــــســـــــــــت

      • نویسنده دیدگاه: Alireza
       بهمن ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۴۳

       سلام دوست عزیز
       نکته بسیار مهمی که ما در تمام دوران انتخابات با آن دست به گریبان بودیم فقط تکیه بر افراد بوده است در حالی که بیش از خود افراد تیم کاری و مشاوره ای که با افراد کار می کنند تاثیر گذار هستند پس داشتن رشته ای خاص و باب میل ما صرفا حلال مشکلات نیست.
       دیگر آنکه گستره ی اداره یک مملکت به گونه ای است که مجموعه ای از تخصص های گوناگون می تواند در به حرکت در اوردن چرخ مملکت کمک کنند شاهد مثال بنده ان است که در تمام دوران ریاست جموری بعد از انقلاب فقط آقای احمدی نژاد میان رشته ای بوده اند در حالی که بقیه انها از حوزه علوم انسانی می باشند.این عیب است یا حسن و یا ابزار دیگر نیز لازم است.
       ببخشید من در اخرین مصاحبه آقای رستمیان در سال 90(12/6)خواندم که تا لیسانس خوندند و متاسفانه نتوانستم با جستجو بفهمم که فوق و دکتری را در کجا خوندند لطفا راهنمایی فرمایید(ادرس یک سایت؟)
       راستی دوست عزیز شما تا قبل از امدن اقای رستمیان به کی رای دادید و یا طرفدار (قبل از سن رای)چه کسی بود(صادقانه بگویید؟

       • نویسنده دیدگاه: نام شما...
        بهمن ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۳۷

        شما گفتید که رشته حلال مشکلات نیست چرانیست
        هست اگر تو از چیزی خبر نداشته باشی باید از رشته ات کمک بگیری

        • نویسنده دیدگاه: Alireza
         بهمن ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۴۰

         اصل تقسیم کار مبتنی بر رجوع به اهل تخصص است و انسان موفق کسی است که در زمینه های مختلف مشاورینی امین، خردمند و با سواد داشته باشد تا بتواند در زمینه های تصمیم گیری بر دانش انان تکیه کند.
         شما برای هر چیزی که نمی دانی می روی و در ان زمینه به تحصیل می پردازی…..

        • نویسنده دیدگاه: رضا
         اسفند ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۵

         آقای اردشیر لاریجانی دکترای فلسفه و آقای زاکانی فوق لیسانس مهندسی انرزی اتمی است با یان حال از نمایندگان مشهور و فعال مجلس میباشند

      • نویسنده دیدگاه: کارمند آموزش پرورش الشتر
       بهمن ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۱۶

       درود بر تو باد برای حرف های حقت

       • نویسنده دیدگاه: Alireza
        بهمن ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۰۰

        سلام منظور شما منم (alireza)یا اقای نام شما

 12. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۴۶

  دوستان عزیزهنوزاین الشتری رانشناخته ایداگرهم به فرض محال الشترراازنورآبادبکنندبازدرنورآبادکاندیدمی شوندومی گویند(والله کولیونیکم )
  خلاصه ازماگفتن بود……..
  (خواهشاحذفش نکن )

 13. نویسنده دیدگاه: ایوب
  دی ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۳۶

  alhrazaگویند مراحل پرفسوری اینطوره بعد ازاخذمدرک علمی واستخدام دردانشگاه بعنوان مربی حداقل3سال استادیار میشویدبعداز4سال دانشیار بعداز5سال استادبعداز10سال ازاستادتمامی استادممتازوباارائه مقالات بین المللی وتالیفات متعددواختراعات یانظریات جدید(حداقل30سال تدریس) به این درجه میرسی مثل پرفسور حسابی. سمیعی. وثوق. رضا. مولانا.غفاری .لطفی زا ده و….یاچگینی ازلرستان که عمدتارشته آنهاعلوم فنی تجربی پزشکی نجوم و…میباشد(نه زبان عرب که ایشان دارند) واین افرادسن بالای60سال دارندکه درکشورهای ترازاول دنیاتدریس کرده اندوفارغ التحصیلان دانشگاهای ترازاوادنیاهستندثانیادرسلسله کسانی مثل دکترحقی آبی عنایت دروشی و…دیگران وچه بسیارنوابغ واندیشمندان بنام که اماننددکترشهیدی هم مجتهداست هم دانشمندهم چهره ماندگارملی ازنوشتننام(دکتر)درکنارخودخوداری می کندولی همگان برارزشمندی اندیشه ایشان سرتاییدمی نهند وافتخاربروجرد ولرستان وشیعه است مشک آن است که خودبگوید نه عطار باپلاکارت زدن سر4راه الشتربگوییدومتاسفانه همانطورکه درالقاب به مربی میگویند استادوبه دکترطاهرنیاجفامی شود به ایشان بگوئیدباگذاشتن پرفسوردرنام خود به حسابی سمیعی و…جفانکنیدیاحداقل 15تالیف یا10کتاب مرجع که دردانشگاه دارند یا100مقاله بین المللی ویا8نظریه جدید دراین سایت معرفی کنندنشالله ایشان باسن کم ووقت زیادمراحل راطی کنندوبه سایت پرفسورحسابی و.سمیعی…سری بکشندکه به بشریت چه خدمتی کرده وخون دلی خورده اندبرنوابغی مثل مرحوم حاج آقاحسنوندامام جمعه الشترفاتحه بفرستیم ضمناسوادداشتن بافرهنگ وعقل داشتن تفاوت داردوچه افرادباسوادی که درتعصبات وعصبانیت نه عقل دارندونه فرهنگ که امام ره فرمودبنی صدرسوادداردعقل ندارد امارجائی سوادکمترداردولی عقل دارد

  • نویسنده دیدگاه: Alireza
   دی ۲۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۴۱

   سلام اقا ایوب
   اولا اخلاق ما فوق علم و سواد است که شما می بایست در ادبیات تان به ان توجه کنی و سعی نکنی در لفافه کسی را بی سواد و یا بی عقل بدانید
   دوم آنکه در منش ما هر کسی که در پی علم باشد بسیار ارزشمند است چه ان شخص هم شهری شما باشد و چه هم شهری خود ما من هم با این دوستان که نام بردی آشنا هستم و به بودنشان افتخار می کنم
   سوم دکتر طاهری نیا تا جایی که بنده اطلاع دارم بعد از 15 سال تدریس به این رتبه رسیده اند و این رتبه ی علمی است نه لقب و امثال ان
   چهارم استاد تمام معادل فارسی پروفسوری است و یک رتبه علمی است اما استاد ممتاز یک لقب (درجه) دولتی است که به برخی افراد داده می شود و معمولا شرایط خاصی دارد و انشاء ا… دکتر طاهری نیا به ان نیز نائل خواهد شد.
   برای نظریه پرداز بودن صرفا نباید پروفسور بود و نظریه پرداز بودن در رشته های مختلف معانی مختلفی دارد و البته شما باید بین مخترع(پروفسور سمیعی) و اندیشمند(دکتر شهیدی که در گیرو دار مخالفین به او جایگاه پروفسوری اش را نمی دهند….) و صاحب نظریه(پروفسور حسابی…) و صاحب نظر که بیشتر در رشته های حوزه علوم انسانی دیده می شود تفاوت قائل شوید.
   دریافت مرتبه علمی هیچ گونه ارتباطی با سن افراد ندارد به عنوان مثال در حوزه پزشکی اقای لنکرانی با سن پایینی که داشتند استادتمام هستند. کما اینکه در حوزه های علمیه این امر چیزی پذیرفته شده است.
   لطفا بین خدمت در حوزه علوم انسانی و خدمت در علوم پزشکی و مهندسی که تا حدود زیادی سخت افزاری هستند و تولیدات انها در قالب ساخت ابزار خود را نشان می دهد تفاوت قائل شوید نوع اثر گذاری این دو حوزه کاملا متفائت است و قیاس انها پذیرفتنی نیست.
   شما بر اساس چه ملاکی حاج اقا حسنوند را نابغه می دانی بر همان اساس بررسی کنید که ایا اقای دکتر طاهری نیا نیز نابغه هستند یا نه شاید کار برایتان راحت شود و برای ارزش گذاری افراد دچار یک جانبه نگری نشوی
   در اخر از توجهی که به نوشتار بنده داشتید تشکر می کنم و امیدوارم که بیشتر در ارتباط باشیم

 14. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۲۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۴۹

  به نظر من بهتره الشتر ار نورآباد جدا و به خرم اباد ملحق بشه و حوزه انتخاباتی خرم آباد و حومه سه نماینده ای بشه

 15. نویسنده دیدگاه: علی باقر طاهری نیا
  دی ۲۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۰

  سلام دوستان

  پیشنهاد می کنم که در بند نام ونشان نمانید به درد و دوا بیاندشید تا من و تو به هم مشغولیم گوی و میدان در دست دیگران خواهد بود .
  ارادتمند شما طاهری نیا

 16. نویسنده دیدگاه: Alireza
  دی ۳۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۱

  بسیار خوشحالم که فرماندار محترم با ندای شما هم آهنگ شده اند امیدوارم که امام جمعه های محترم هر دو شهرستان و فرماندار الشتر که در جریان این مسئله قرار گرفته اند به این حرکت بپیوندند و برای افزایش یک نماینده به استان تلاش کنند زیرا یکی از ابزارهای اعمال قدرت و فشار بر متولیان امر جهت آبادانی این مرز و بوم تعدا نماینده گان هر استان می باشد.

 17. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۴۰

  من آقای طاهرینیارو دوست داشتم اما حتما دوباره حس معامله گریش گل میکنه و کنار میره ایشان از خود اراده ای ندارد چون یکبار مارو سرکار گذاشت وبخاطر وعده هایی که به اوداده بودند کنار رفت وبی خیال مردم شد این رسالت یک استاد دانشگاه نیست

  • نویسنده دیدگاه: Alireza
   بهمن ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۵۹

   امیدوارم اگر می گویید که ایشان را دوست داشتیدواقعیت را گفته باشید زیرا یا دوست داشتن شما مبنایی نداشته و اگر داشته باید بنگری که ان مبانی چقدر ضعیف بوده اند که شما دچار تزلزل شده اید.
   شما در پیام هاتون خودتون را واقع بین معرفی می کنید ایا برای یک ادم واقع بین حرف زدن پیش از تحقیق و ان هم در موردی که شما تهمت زده اید که در شرع اسلام باید به یقین کامل برسید امر درستی است.
   دوست عزیز لطفا سعی کنید کمی در مورد شخصیت فردی و خانوادگی ایشان تحقیق کنید
   راستی اقای رستمایان در مصاحبه 1390 خود را لیسانس تاریخ معرفی کرده

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    بهمن ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۰۹

    جناب آقای دکتر طاهرنیا خداوکیل ادوار گذشته صحبتهاتو خوب شنیدم خوشم اومد تصمیم هم گرفتم بهت رای بدم اما متوجه شدم فقط حرفات قشنگه چون اگه به حرفایی که در آن موقع زدی فکر کنی کوتاهی وبی احترامی به مردم را متوجه خواهید شد شما میگفتی برای ……اومدی به هیچ عنوان کنار نمیری اما………… ؟تا حالا ندونستم گفتن حرف حق گناهه شما دلیل موجهی برای کنار ه گیریتان بگید منو وافکار عمومی رو قانع کنید که حداقل من به اشتباه خودم در این سایت اعتراف کنم. بعد آقای رستمیان هر مدرکی داشته باشه به من چه ارتباطی داره

    • نویسنده دیدگاه: Alireza
     بهمن ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۲۴

     سلام نام شما مثل اینکه ما دو مخاطب خوب برای هم دیگه هستیم و این باعث خوشحالی بنده خواهد بود….
     بنده از شما سؤال پرسیدم چرا آقای دکتر را مخاطب قرار دادید.
     لطف کنید دوست عزیز بفرمایید آقای دکتر گفتن برای چی اومدن و کجا اون حرفو زدن……
     دوست عزیز تهمت معامله کردن زدن گناهه نه حرف حق گفتن کاش برای این تهمتی که میزنی عذرخواهی کنی
     قبلا هم گفتم که بخشی از قضاوت در مورد دیگران وابسته به شناختی است که انسان ازافراد و خانواده شخص دارند و امیدوارم شما در مورد دکتر کمی بیشتر دقت کنید و وسواس داشته باشید.
     شما در ایکن 3 بهمن (قسمت های بالا) از مدرک آقای رستمیان حرف زدی من امیدوار بودم کمکم کنی
     بنده سخنرانی کناره گیری آقای پروفسور را دوباره چند روز پیش گوش دادم ایشان علاوه بر اینکه از گرفتار شدن مردم در دام طایفه گرایی و نورابادی-الشتری بازی حرف زدن می گوید من کنار گیری می کنم تا دوچار یک انتخاب تکراری نشویم و الشتر و نوراباد در دام تکرار بی حاصل نیافتند؛ حال هرکسی رفت رفت البته در این مورد مفصل صحبت کردند.

     • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      بهمن ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۳۲

      طاهري نيا فقط وفقط به اين خاطر كنار كشيد كه الشتر را بر 5نماينده نوراباد غالب كنه وشكست مردم دلفان را نقشه كشيدند به خدا قسم الشتر براي يك بار ديگر از نوراباد يك راي هم نمياره چون نيت پليدتون آشكار شده نميخوامم توضيح بدي چون من خودم رشتمه طاهري به فكر تفكيك باشه بهتره چون بين اونو صوري معامله شده كه اين دور پروفسور بياد

      • نویسنده دیدگاه: الشتری
       بهمن ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۸

       به شما که نام خودت را گذاشته ای نام شما ان چندین دوری که شما نماینده به مجلس فرستادید واقعا وشرافتا تحقیق کن چه گلی به سر این دو شهرستان زدن کدام کار مفید کرده اند بهر حال مردم (هردوشهرستان) تصمیم گرفتند که یکی دیگه نماینده بشه حال که اقای سوری نماینده شده شما اینبار تلاش کنید تفرقه در بین شما نباشه طوایفتان را متحد کنید تا نماینده از ان شما شود دست از تعصب بردارید سوری هم هیچ گلی به سر هیچ کس نزده ونمیزند توبیاومردی کن کسی را به مجلس بفرستید که اولا تخم هرچه تعصب را برکند وبه فکر این همه جوان بی کار وعلاف باشه .

      • نویسنده دیدگاه: Alireza
       بهمن ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۳

       سلام بسیار متاسف هستم که باید دنبال نورابادی – الشتری باشیم در حالی که نماینده ناتوان از هر تیر و طایفه ای که باشه جزء درد چیزی اضافه نمی کند.
       لطف کن کمی از آخرت ترس داشته باش و سعی کن شناخت خود را نسبت به افراد اضافه کنید تا به خودت اجازه ندهی به هر کسی تهمت بزنی.
       دوست دارم کامنت های منو یکبار دیگه بخونی تا کامل به افکار و نیت بنده پی ببری .
       لطف کن اگر پاسخ میدهی شرایط مناظره را رعایت کنی و تمام مطلب را بخون و کلی پاسخ نده چون باعث میشه که دوستیمون به هم بخوره

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    بهمن ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۲۴

    داداش آقاي رستميان هرچي باشن اولا به تو ربط نداره دوما “ما دوستش داريم هركاري براش ميكنيم وسوما”ايشون بزودي مدرك دكتراشونم ميگيرن اينو گفتم كه كم به پروفوسورت بنازي قناري ……

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    بهمن ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۴۰

    بله انگار همشو گوش ندادی او رشته تاریخ با گرایش علوم سیاسی است

    • نویسنده دیدگاه: Alireza
     بهمن ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۱

     سلام آقای رستمی در سال 90 گفتند که کارشناسی تاریخ هستند اگر ادامه تحصیل دادند اگر ادامه تحصیل دادند بفرمایید در کجا؟
     لطفا کمی اطلاعات خود را در مورد رشته ها افزایش دهید رشته تاریخ گرایش علوم سیاسی در کجا وجود دارد بنده که در هیچ دفترچه دکتری اونو ندیدم اگر شما اطلاعاتی دارید بفرمایید تا بنده به سایت اون داشگاه رجوع کنم و کمی در مورد حوزه مطالعاتی ان چیزی بخونم
     در یکی از کامنت هاتون گفتید که آقای “رستمی هر چی باشن به تو ربطی نداره” اولا اگر ایشان قصد کاندیداتوری دارن حتما به همه افراد این دو شهرستان ربط دارد و دیگر می توانید مخاطب خود را شما خطاب کنید بهتر است.

     • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      بهمن ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۵۵

      جوابیه به سوالات Alireza
      1-اگه در سال 90 گفتندکارشناسی دارم چه گونه تایید صلاحیت شدند بیشتر مطالعه کن قناری
      -ضمنا اینو بگم از دانشگاه آزاد مدرک نگرفته بلکه مدرکش از دانشگاه تهران است قناری
      2-درسال 76-82این طور رشته ای بوده می تونی در فورمیشن اینترنت سرچ کنی بعدا تو حتما جدیدا انتخاب رشته کردی قناری بیش تر مطالعه کن قناری
      3-این کامنت رو من نذاشتم و می تونی از کسی که این کامنت رو گذاشته بپرسی نه هرچی می شه از من می پرسی مگه من علم غیب دارم قناری
      عالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی همیشه عالیــــــــــــــــــــست

      • نویسنده دیدگاه: Alireza
       بهمن ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۲۰

       سلام برای اینکه بدونی در سال 90 ایشون گفتن که لیسانس دراند و از دانشگاه تهران می تونی به http://salamdelfan.ir/archives/2732 مراجعه کنی، دیگر آنکه افراد زیادی با مدرک لیسانس شرکت کردند اما دارای شرایط بودند که بتونن شرکت کنند مثلا جانباز بودن و یا قبلا نماینده بودن و یا مسند خاص دولتی داشتن و…..
       دیگر آنکه دانشگاه ازاد به خود خود عیبی ندارد؛ هر چند اگر منظور شما اینه که آقای پروفسور طاهری نیا از دانشگاه ازاد مدرک گرفته جهت شما دوست عزیز باید بگم که ایشان فوق و دکتری را از دانشگاه تهران گرفتند که در رزومه ایشون دیده می شود. سرج کنید رزومه دکتر طاهری نیا
       گفتید که این رشته در فاصله 76 – 82 در دانشگاه ها بوده لطف کن یکی از اون دانشگاه ها را با ادرس معرفی کن و دیگر به فرض درست بودن حرف شما در این فاصله زمانی آقای رستمیان مشغول به تحصیل نبودند زیرا در سال 66 کارشناسی قبول شدند و در سال 90 هم فرمودند که تا کارشناسی خوندند.
       متشکر از اینکه گفتید کامنت متلق به شما نیست.
       تو و من همه با هم ما می شویم

      • نویسنده دیدگاه: نام شما...
       بهمن ۱۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۲۶

       دمت گرم خوب جوابشو دادي خوشم اومد مث اينكه پروفسور همين يه قناريو داره اما عالي بعد از خدا ماهارو داره منظور از ماها يعني هزاران هزار جوان دلفاني وحتي بسياري از الشتر

 18. نویسنده دیدگاه: مختار
  بهمن ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۳۴

  انگار فقط آقا Alirezaبرای آقای طاهری نیا کامنت می گذارند این طور باشه آقای طاهری نیا رای زیادی نمیاره

  • نویسنده دیدگاه: امیر کبیر
   بهمن ۱۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۱۸

   پیرو حرف های دوست عزیزم طاهری نیا انگار همین یه قناری رو داره

 19. نویسنده دیدگاه: Alireza
  بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۳۴

  سلام دوستان
  1- حرف حساب جواب نداره لذا بنده کامنت ها را یک بار از اول خوندم دیدم که آمار زیر به دست می یاد تعداد کامنت ها با نام های مختلف(بدون تکرار نام)
  موافقان نظر دکتر 11 نفر متفاوت؛ مخافان نظر دکتر 4نفر متفاوت و نظرات ممتنع 2 نفر متفاوت . از طرفی در این کامنت ها بیشتر از اقای رستمیان و دکتر صحبت شده لذا در حمایت از آقای رستمیان 3 نفر متفاوت و در حمایت از دکتر6 نفر متفاوت صحبت نموده اند.
  2- صحبت های طولانی مربوط به بنده و نام شما… هستش لذا به خاطر همین بیشتر به چشم میان. البته امیدوارم که طولانی صحبت کردن بنده از قاعده ی منطق و وجدان خارج نشه.
  3- چون دوستان به آقای دکتر حمله کردند وظیفه دونستم که دفاع کنم فکر کنم شما هم از حرف بدون سند زیاد خوشتان نیاد.
  4- لطفاً دنبال حرف حق باشید هر چند ممکنه که تعدادتون کم باشه(البته حرف حق با حرف دل فرق می کنه؛ حرف حق وجدان بیدار پسنده…)

 20. نویسنده دیدگاه: ده مه مه نوراباد
  دی ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۱۲

  با وجود دکتر ابراهیمی حیف نیست به این انسان خاکی وداری فوق تخصص وعضو علمی به کسی دیگه رای داد من قول میدم ایشان جز دو نفر اول هستند به جرعت میگم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار