سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 21950
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دولت برای ازدیاد نسل دست به کارشد
Print This Post

آشنا از تشکیل کارگروه هایی برای مطالعه در خصوص مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با ازدیاد نسل در دولت خبر داد.

به گزارش سلام دلفان ، حسام الدین آشنا، مشاور ارشد فرهنگی رئیس جمهور در گفت و گو با شبستان، در خصوص تلاش های دولت یازدهم در برداشتن موانع بر سرراه اجرایی شدن تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد ازدیاد نسل گفت: مطابق مصوبه ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد داشته دیدگاه هایی مطرح شده در دولت هم این دیدگاهها مطرح شده منتها برخی از این دیدگاه ها با توجه به واقعیات باید بازنگری شود.

وی با تاکید بر این موضوع که یعنی باید ببینیم وقتی اتخاذ یک قانون یا تصمیم می کنیم شامل چه تعدادی از افراد واقعا می شود و چه تعداد را ما در لفظ کار می کنیم، خبرداد: لذا با توجه به تاکیداتی که در این زمینه وجود دارد کارگروه های زیربط تشکیل می شود و امیدواریم که به یک جمع بندی مناسبتری برسیم.

مشاور ارشد فرهنگی حسن روحانی در ادامه این گفتگو در پاسخ به سوالی مبنی براین که آنگونه که انتظار می رفت در دولت نقش زنان برجسته نیست و این انتقاد به دولت یازدهم وارد است که از بانوان در سمت های کلیدی آن طور که وعده داده شده بود بهره مند نمی شوند، اظهار داشت: ریاست جمهوری از ابتدا در هنگام تببلیغات انتخاباتی و بعد هم در هنگام تشکیل کابینه بر این مساله تاکید کردند که انتصاب نمایشی بانوان در سمت هایی مثل وزیر یا معاون رئیس جمهور لزوما بهترین راهکار برای مشارکت سیاسی و اجتماعی بانوان نیست.

وی خاطرنشان کرد: بلکه تلاش عمده این است که با توجه به توانایی ها و تحصیلات بالای بانوان امکان اشتغال آن ها در مناسب کارشناسی فراهم شود. در مورد اجرای این سیاست در حال حاضر قضاوت زود است و باید کمی صبر کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار