سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22035
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خواننده زن: کنسرت‌هایم را با ذکر مولا علی آغاز می‌کنم
Print This Post

روزنامه اصلاح طلب اعتماد با انتشار گفت‌وگویی تفصیلی با یک خواننده زن به نقل از وی نوشت: «نخستين ترانه من در هر كنسرتي همواره با ذكر نام مولا علي(ع) آغاز مي‌شود.» این در حالی است که روز گذشته نمایندگان مجلس به دلیل تساهل و تسامح وزارت ارشاد در برابر توهین به مقدسات و ترویج اباحه‌گری به وزیر ارشاد کارت زرد دادند.

به گزارش سلام دلفان روزنامه اصلاح طلب اعتماد امروز گفت‌وگویی تفصیلی با یک خواننده زن موسيقي ايراني را منتشر کرد!

این روزنامه اصلاح طلب بدون هیچ اشاره‌ایی به حرام بودن این مسئله از سوی بسیاری از مراجع، به برگزاری کنسرت با زنان تاکید می کند و از این خواننده زن به عنوان يكي از استعدادهاي ايرانی نام می برد.

در بخشی از این گفت و گوی تفصیلی آمده است: «نخستين ترانه من در هر كنسرتي همواره با ذكر نام مولا علي(ع) آغاز مي‌شود. با ذكر نام مولا علي(ع) شور و هيجان عجيبي در سالن بر پا مي‌شود. ارتباط ما با مخاطبان و تبادل انرژي‌ها و حس‌هاي مثبت از همين ابتدا آغاز مي‌شود و تا پايان كنسرت ادامه دارد تا كنسرت ما با شور و هيجان به پايان برسد.»

این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز گذشته به دلیل تساهل و تسامح وزارت ارشاد در برابر توهین به مقدسات و ترویج اباحه‌گری در دستور کار قرار دادند.

بر اساس این گزارش، پس از توضیحات علی جنتی، وزیر ارشاد و سخنان حمید رسایی، نماینده سوال‌کننده اعلام کرد از توضیحات وزیر ارشاد قانع نشده و لذا حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد سوال از وزیر ارشاد را به رای نمایندگان مجلس گذاشت. وکلای ملت نیز با 105 رای موافق، 97 رای مخالف و 18 رای ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن از توضیحات وزیر ارشاد قانع نشدند، لذا به وزیر ارشاد کارت زرد دادند.

پیرامون همین موضوع بود که دکتر قسيم عثماني نماينده مردم شهرستان بوكان در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با مشرق، با اشاره به برگزاری کنسرت با تک‌خوانی زنان در شهرستان بوکان گفت: ما متاسفانه شاهد این هستیم که در شهر بوکان کنسرتی با تک خوانی یک دختر برگزار شده است و سی دی و تصاویر این کنسرت به صورت گسترده‌ای در شهر و همچنین در فضای مجازی پخش شده است.

وی با بیان اینکه سی دی های صوتی و حتی تصویری چنین مراسمی در فضای مجازی پخش شده است، اظهار داشت: پخش این تصاویر زننده به شدت از سوی مردم شهر بوکان مورد اعتراض قرار گرفته است.

نماينده مردم شهرستان بوكان در ادامه تاکید کرد: متاسفانه علی رغم پیگیری هایی که در مدت اخیر صورت گرفته است ولی تابحال از سوی مسئولین مربوطه هیچ برخوردی صورت نگرفته است!

نماینده مردم بوکان در ادامه با بیان اینکه ما ادعای اسلامی بودن را داریم و باید اصول اسلامی را در کشورمان رعایت کنیم، اظهار داشت: برگزاری کنسرت‌هایی با تک خوانی زنان را حرام می دانیم و کسانی که در جمهوری اسلامی مسئولیت می گیرند باید پاسخگوی اقدامات انجام شده باشند.

حضور وزیر ارشاد در مراسم تک‌خوانی زنان

لازم به ذکر است که چندی قبل خبری مبنی بر حضور وزیر ارشاد در مراسمی با تک خوانی خواننده زن در سایت کافه سینما منتشر شد. در متن این خبر با اشاره به تابوشکنی بی سابقه وزیر ارشاد نوشت: «بعد از ۳۵ سال ممنوعیت تک‌خوانی بانوان در ایران دیشب در مراسم خانه فرهنگ ایران و با حضور وزیر فرهنگ کشور، گروه ماه با تک‌خوانی خانم مهدیه محمدخانی تابوی ۳۵ ساله را شکست.» در ادامه این خبر آمده بود که وزیر فرهنگ پس از تک‌خوانی خانم محمدخانی گفته است: «من اشکالی در تک‌خوانی بانوان نمی‌بینم!»

واکنش قم به اظهارات عجیب وزیر ارشاد درباره خوانندگی زنان

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که دارا بودن تحصیلات حوزوی و همچنین آشنایی با فضای فرهنگی حوزه علمیه و علما یکی از تدابیر ویژه دولت برای انتخاب او به عنوان چهره اصلی دستگاه فرهنگی کشور از سوی رئیس‌جمهور بوده است، چندی پیش در حاشیه یک مراسم، اظهار داشت: «اظهارنظرهای مختلفی در خصوص تکخوانی خواننده زن در کنسرت‌ها وجود دارد اما طبق نظر برخی مراجع تقلید، اگر موجب مفسده نباشد ایرادی ندارد.»

این سخنان آقای وزیر واکنش صریح مراجع عظام تقلید را به همراه داشت به طوری که آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مطرح شدن برخی سخنان مبنی بر اعلام نظر فقها در خصوص خوانندگی زنان گفت: «گفته شده است که چرا می‌گویید خواننده زن نباشد. نصف جمعیت ایران زن است و فقها در این زمینه نظر دهند، این طرز سخن‌گویی سابقه ندارد.»

وی با انتقاد از جسور شدن و مدعی شدن این افراد گفت: «این‌ها خبر ندارند یک طلبه 20 سال درس می‌خواند تا به مرحله اول اجتهاد برسد و باید برای مجتهد شدن 40 سال درس خواند. وزارت ارشاد بداند تکرار این کارها سبب می‌شود که مردم فاصله بگیرند.»

حال با توجه به جلسه علنی مجلس در روز گذشته و کارت زرد نمایندگان مجلس به وزیر ارشاد به دلیل تساهل و تسامح وزارت ارشاد در برابر توهین به مقدسات و ترویج اباحه‌گری، باید پرسید آیا وزیر ارشاد همچنان در برابر مسائل دینی به تساهل برخورد خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار