سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22409
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عکس/ مزارِ سربازی که “سردار ِسینا” شد
Print This Post

عکسی که می بینید، نمایی از مزار این شهید مبارزه با اشغالگری است. در ایران نیز خیابانی به نام “سلیمان خاطر” نامگذاری شده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از جهان، “سلیمان محمد عبدالحمید خاطــر” که در جهان اسلام با لقب “قهرمان سینا” شناخته می شود، او آخرین فرزند خانــواده‌اي درمنطقه «اکیاد» از اســتان شرقي مصر بود، سلیمان در منطقه “راس برجه” در جنوب “شبه جزیره سینا” به عنوان ســرباز ارتــش مصر محافظت از مرز مصر گردید. هنگامی که در ماه‌هاي آخر ســربازي به سر می‌برد، دچارحادثــه‌ای شد که مسیر زندگی و مرگش را دگرکون کرد، وی در ۱۴ مهــر ماه۱۳۶۴ هنگام غروب آفتاب‌، متوجه حضور ۱۲ نفر اسرائیلي شد که در حال نزدیک شــدن به محل نگهباني او بودند. محلي که “ســلیمان خاطــر” از آن نگهباني مي‌کرد یک منطقه نظامي بود که مهمات و ســلاح‌هاي خاص در آن نگهداري مي‌شــد و از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود و به همین خاطــر ورود تمام افراد بیگانه به آن ممنوع بود. ســلیمان با مشــاهده آنان به زبان انگلیسی  گفت: ایست ! عبور ممنوع!

اسرائیلي ها به هشدارهای او توجهي نکردند و او نیز پس از هشدار و شلیک تیر هوایی به سمت آنان آتش گشود. این شــلیک در غروب “صحراي سینا”، منجر به کشته شدن هفت اسرائیلي گردید. رژیم صهیونیستی “حسنی مبارک” این وظیفه شناسی “سلیمان خاطر” را با محاکمه و صدور حکم “حبس ابد” برای او پاسخ داد و سرانجام برای خوشایند سران صهیونیست، در 17 دی ماه 1364 ، او را در زندان، مظلومانه به شهادت رساندند و اعلام نمودند که خودکشی کرده است تا هم رضایت رژیم صهیونیستی را کسب نمایند و هم ننگ صدور حکم اعدام رسمی برای یک سرباز مسلمان مصری را به نام خود ثبت ننمایند.

“سلیمان خاطر” دادگاه خود را به صحنه ای با شکوه از غیرت اسلامی و مقاومت ضد صهیونیستی تبدیل نمود که در تاریخ ماندگار گردید. عکسی که می بینید، نمایی از مزار این شهید مبارزه با اشغالگری است. در ایران نیز خیابانی به نام “سلیمان خاطر” نامگذاری شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار