سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22591
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سگی که پنج سال منتظر صاحبش مانده! + عکس
Print This Post

حدود ۵ سال است که سگی در کشور بولیوی در گوشه‌ای از خیابان منتظر صاحب خود می‌شود. نام این سگ بر گرفته از یک سگ ژاپنی است که انتظار کشیدن برای صاحبش او را به نماد وفاداری تبدیل کرد.

به گزارشسلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران به نقل از دویچه‌وله؛ صاحب سگ بولیویایی که “هاچی” نامیده می‌شود، دانشجویی بود که همواره با موتور رفت و آمد می‌کرد. پس از آنکه او در حادثه‌ای در خیابان جان سپرد، این سگ وفادار هر روز به آن محل می‌آید و منتظر صاحبش می‌شود.
بر اساس گزارش روزنامه محلی این شهر “La Opinion” مردم ساکن این خیابان تحت تاثیر وفاداری این سگ قرار گرفته‌اند و از او مراقبت می‌کنند و به او غذا می‌دهند. مردم خیابان “Papa Paulo” می‌گویند که این خیابان دیگر به خانه “هاچی” تبدیل شده است. به گفته‌ی یکی از خانم‌هایی که در آن خیابان روزنامه می‌فروشد، این سگ هر روز به محل وقوع حادثه می‌آید و در آن‌جا برای صاحبش زوزه می‌کشد.
 
“هاچی” برگرفته از “هاچیکو”
نام این سگ بولیویایی از یک سگ ژاپنی به نام “هاچیکو” برگرفته شده است. “هاچیکو” پس از مردن صاحبش به مدت ۹ سال به ایستگاه قطار می‌‌رفت؛ جایی که هر روز صاحبش از سر کار به خانه بر می‌گشت.
هاچیکو سگ نر سفید رنگی بود که در سال ۱۹۲۳ در استان آکیتا در کشور ژاپن به دنیا آمد. صاحب این سگ یک پروفسور بود که در دانشگاه توکیو کار می‌کرد و برای رفتن به دانشگاه هر روز به ایستگاه قطار شیبوئی می‌رفت.
هاچیکو هم هر روز پس از اتمام کار صاحبش به این ایستگاه به دنبال او می‌رفت. اما حتی پس از اینکه این پروفسور در گذشت، هاچیکو هر روز به ایستگاه قطار می‌رفت و در آنجا منتظر پروفسور می‌شد. تمامی افرادی که در آن خیابان بودند و کار می‌کردند برای هاچیکو غذا می‌آوردند و از او مراقبت می‌کردند. روزی نبود که هاچیکو از این کار دریغ کند، تا زمانی که خود او نیز از دنیا رفت.
پس از آن، هاچیکو به نماد وفاداری در کشور ژاپن تبدیل شد. سپس در ایستگاه قطار شیبوئی به عنوان یادبود از او مجسمه‌ای برنزی ساخته شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار