سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22611
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آنچه در برنامه 90 گذشت +تصاویر
Print This Post

صدور حکم جنجال برانگیز پرونده محسن قهرمانی، پیگیری ماجرای قلیان و داوری بحث برانگیز بازی پرسپولیس و فولاد؛ اینها تنها بخشی از برنامه نود شب گذشته بود. برنامه‌ای که البته با پخش مراسم مرد سال فوتبال جهان آغاز شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران، برنامه نود این هفته در حالی از ساعت 22:30 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت که شروع آن مصادف بود با آخرین لحظات مراسم مرد سال فوتبال دنیا که ازقضا حساس‌ترین لحظه این مراسم یعنی انتخاب برنده توپ طلا بود که با پخش زنده کوتاهی از این مراسم، فردوسی‌پور خبر از برنده شدن کریستیانو رونالدو داد.با این حال بعد از پخش دریافت توپ طلای سال توسط رونالدو و گزارش زنده فردوسی‌پور روی آن، عادل با قول اینکه گزیده کوتاهی از این مراسم در ادامه برنامه پخش می‌شود به سراغ کنداکتور متداول برنامه خود رفت.

سئوال پیامکی این هفته به نتیجه دیدار سرخابی های پایتخت اختصاص یافته بود.

خداداد افشاریان کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود که در ادامه با اظهار نظرهای خاص خود واکنش‌های بسیاری را برانگیخت از جمله هند ندانستن گل دوم فولاد.

پس از پخش گزارش نود درجه که به اتفاقات هفته اخیر فوتبال ایران اختصاص یافته بود، گوشه هایی از دیدار تیم های نفت – ذوب آهن و سپاهان – داماش پخش شد و بعد از آن گزارش کاملی از دیدار پر سوژه تیم های پرسپولیس – فولاد و حاشیه های آن پخش شد و افشاریان در خصوص داوری این دیدار نکاتی را ارائه کرد.

از پرتاب یک شی به سمت علی دایی و اعتراض خشمگینانه او که بگذریم مصاحبه بازیکنان دو تیم بعد از بازی جالب توجه بود. آرش افشین در خصوص خطای هند قبل از زدن گل دوم خود گفت که صحنه آنقدر سریع اتفاق افتاده که او اصلا اطلاعی ندارد و سیدجلال حسینی با اعتراض به جوسازی علیه بازیکنان این تیم از شعار «قلیونی قلیونی» تماشاگران اهوازی علیه محسن مسلمان و پیام صادقیان حسابی گله کرد.


گل فولاد درست بود، یک پنالتی هم برای فولاد گرفته نشد
عادل فردوسی‌پور بعد از این گزارش به همراه خدادا افشاریان به بررسی داوری بازی پرداختند که افشاریان گفت: در صحنه ای که اسماعیل شریفات از فولاد خوزستان در محوطه جریمه پرسپولیس به زمین خورد داور باید اعلام ضربه پنالتی می کرد. اما داور مسابقه اشتباه کرد و کرنر اعلام کرد.
خداداد افشاریان در خصوص گل دوم فولاد خوزستان هم گفت: من این صحنه را 20 بار دیدم و می خواهم حرفی را بزنم که عین حقیقت باشد. فاصله مدافع پرسپولیس و آرش افشین نیم متر بیشتر نیست و بازیکن فولاد به هیچ عنوان نیت و اراده هند کردن نداشت و در این صحنه هند معنا ندارد. درست است که توپ به وضوح به دست وی برخورد کرد اما این صحنه به هیچ عنوان هند نبود و نظرم تا پایان برنامه هم تغییر نخواهد کرد. این نظر با کنایه فردوسی‌پور همراه بود که «آقای دایی الان راسا میان اینجا و شما را اعمال قانون می‌کنن!»، کنایه‌ای که البته به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامد و در ادامه برنامه اعتراض خود را به فردوسی‌پور اعلام کردند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: داور در پایان بازی می توانست محسن بنگر را با کارت زرد جریمه کند چراکه او  برای داور با حالت تمسخر دست می زد و همین امر می توانست باری بنگر کارت زرد داشته باشد و در صورت دریافت کارت زرد این بازیکن از بازی اخراج و بازی استقلال را از دست می داد.

 

در ادامه برنامه گزارشی در خصوص کشیدن قلیان در اردوی تیم زیر 22 سال پخش شد که ضمن صحبت‌های هومن افاضلی بیشتر بازیکنان تیم زیر 22 سال از ماجرای قلیان در اردوی کیش اظهار بی‌اطلاعی کردند.

پزشک معالج حجازی: سیگار ناصر را از ما گرفت ، بگویید بقیه عبرت بگیرند/عادل کمپین ضد دود راه می اندازد
دکتر مسجدی، دبیر کل جمعیت مبارزه با دخانیت مهمان تلفنی برنامه بود که ضمن تقدیر از برنامه نود از مضرات دخانیات و سیگار سخن گفت و در خلال حرف‌های او کلیپی از باشگاه بارسلونا پخش شد با شعار «با بارسا دود را ترک کنید» که در آن ستاره‌های بارسلونا به مردم پیام می‌دادند که از دخانیات دوری کنند. این متخصص ریه سرشناس کشورمان که عضو تیم پزشکی ناصر حجازی نیز بود در بخشی از حرف هایش درباره مضرات دخانیات گفت: راستش بگذارید راجع به ناصر حجازی عزیز بگویم. از دست دادن تلخ و زود هنگام او ضربه روحی بزرگی برای همه جامعه بود. من هر روز می دیدم که چه جمعیتی جلوی بیمارستان دست به دعا دارند و اشک می ریزند. من همان جا به جمع مردم می رفتم و می گفتم اگر این سرنوشت را می بینید ، حتما سیگار نکشید. ما ناصر حجازی را بسیگار ، خیلی زود و خیلی دردناک از دست دادیم. دیگر نباید شاهد چنین اتفاقات دردناکی باشیم و کاش دیگر این مسائل را نبینیم.

گزارشی از باشگاه بارسلونا تحت عنوان “با بارسلونا دود را ترک کنید”

 

 

 

 

 

 

پخش بازی استقلال تهران و خوزستان با گزارش حواشی بازی که رفتن جواد نکونام مهم‌ترین سوژه آن بود از بخش‌های بعدی این برنامه بود. عادل فردوسی پور بعد از این گزارش از دو حرکت باشگاه استقلال تشکر کرد. نخست حضور بازیکنان و کادر فنی این تیم در جمع بیماران پیوند اعضا در بیمارستان پوند اعضای کودکان و دیگر اینکه بازیکنان این تیم پیش از آغاز بازی لباس های گرم خود را به کودکانی که آن‌ها را همراهی می کردند بخشیدند.
داوری بازی استقلال نکته مهمی نداشت جز پرداختن به دو خطای آنذرانیک تیموریان که به نظر افشاریان او در یکی می‌بایست کارت زرد می گرفت و در دیگری کارت قرمز و به هر روی دربی را از دست می داد که چنین نشد. فردوسی پور با مطرح کردن اینکه آیا کمیته انضباطی می‌تواند او را محروم کند به نظر می رسید می‌خواست بی‌طرفی خود در ماجرای محرومیت صادقیان را نشان دهد. گرچه در ادامه برنامه باشگاه استقلال با صدور بیانیه ای نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

 

 

 

یانیه نویسی های پی در پی سرخابی ها
هر اتفاقی که در برنامه این هفته نود رخ می داد با واکنش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مواجه می شد. ابتدا باشگاه پرسپولیس بیانیه ای بلند بالا در پاسخ به اظهارات کارشناس داوری نود، عادل فردوسی پور و برنامه نود ارسال کرد و بعد از آنها نوبت به استقلالی ها رسید که به منظور اعتراض به اظهارات کارشناس داوری این برنامه، بیانیه ای به برنامه نود ارسال کرده و خواهان قرائت آن شوند.

اقدامات مثبت استقلالی ها زیر ذره بین نود
بازیکنان استقلال تهران در هفته جاری 2 اقدام زیبا انجام دادند که این حرکات از نظر فردوسی پور غافل نماند.
استقلالی ها ابتدا روز جمعه به بیمارستان مسیح دانشوری پیوند اعضا رفتند و کارت اهدای عضو پر کردند و مورد استقبال مسئولان بیمارستان و مردم نیز قرار گرفتند. از سوی دیگر استقلالی ها در ابتدای بازی با همنام خوزستانی خود گرمکن های ورزشی خود را به تن کودکان خردسالی که در مقابل آنها قرار گرفته بودند دادند تا این کودکان در سرمای هوای استادیوم آزادی به خود نلرزند.

 


رویانیان: آقای فردوسی پور، طاقت انتقاد ندارید

مدیر عامل تیم فوتبال پرسپولیس که مهمان تلفنی برنامه نود بود گفت: متاسفانه آنچه از ماجرای قلیان عائد برنامه نود شد زیر سوال رفتن دو بازیکن جوان و آینده دار تیم ملی کشورمان بود. آقای منصوریان گفته این دو بازیکن نبودند و بازیکن هم اتاقی آنها گفته اند که ما آن شب به تهران بازگشتیم و مدیر هتل نیز گفته که این دو بازیکن نبودند. شما به خاطر بی حرمتی به این دو بازیکن باید امشب از مسلمان و صادقیان دفاع کنید.
محمد رویانیان در ادامه خاطر نشان کرد: من از آقای افشاریان سوال می کنم شما چرا از عنصر معنوی استفاده می کنید و خدا را قسم می خورید که بازیکن از روی عمد و قصد با دست توپ را نزده است. من این سوال را دارم که خدایی شما امروز در دپارتمان داوری نبودید. شما برای دفاع از همکارانتان حق را زیر پا نگذارید.

وی همچنین افزود: به والله آقای فردوسی پور شما فقط دوست دارید از شما تعریف شود و طاقت انتقاد راندارید. من می گویم قلیان کشیدن اگر هم جرم نباشد برای یک بازیکن ملی پوش جرم است. اما حرف من این است که در طول هفته گذشته ناخواسته فشاری روی دو بازیکن ما وارد کردید که به ناحق بوده است.
رویانیان اصرار داشت شما در برنامه نام دو بازیکن را عنوان کرده اید ولی فردوسی پور عنوان میکرد برنامه ما نام هیچ بازیکنی را اعلام نکرده ایم.
رویانیان در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص انجام شدن خطای هند پیش از به ثمر رسیدن گل فولاد مقابل پرسپولیس گفت: چرا آقای افشاریان کارشناس داوری برنامه قسم می خورد که بازیکن از روی عمد مرتکب خطای هند نشده است؟! مگر شما از قصد بازیکن اطلاع دارید؟!

افشاریان در پاسخ به گفته رویانیان عنوان داشت: من 20 سال از عمر خود را صرف داوری در فوتبال کرده ام و اگر صد بار دیگر این صحنه پخش شود باز هم می گویم این خطا از روی عمد نبوده و بتابراین خطای هند محسوب نمی شود. وی در مورد قلیان کشیدن بازیکنان فوتبال گفت: به نظر من این حرکت برای ورزشکاران اشتباه محض است ولی شما باید این دو بازیکن را از گناه قلیان کشیدن مبرا کنید.

سفر استانی نود به هرمزگان
برنامه نود در شرایطی استان هرمزگان را به عنوان یک منطقه گرمسیری برای سفر استانی بعدی خود انتخاب کرد که این استان در هنگام این سفر به شدت سرد و بارانی بود. دوربین نود بعد از شهر میناب به شهر زلزله زده بشاگرد رفت و از وضعیت فوتبال در این شهر تصاویری تهیه کرد. مردم و جوانان این شهر نیز از عدم وجود امکانات ورزشی و حتی یک زمین فوتبال چمن انتقاد می کردند. در این گزارش دوربین نود به شهری رسید که در آن استعمال دخانیات ممنوع است و مردم آن نیز قلیان های خود را شکسته اند.

علیپور: حکم کمیته انضباطی ابهام برانگیز است (اظهارات کامل هر 3 نفر در اینجا)
نخستین گزارش در خصوص رای کمیته انضباطی در این بخش برنامه نود پخش شد که در آن حسن‌زاده با عوام خواند دیگران تنها خود و گروه پنج نفره کمیته انضباطی را لایق حرف زدن در خصوص حکم دانست و سایرین را شایسته اظهار نظر در این خصوص ندانست. این در حالی بود که احمدرضا براتی، کارشناس حقوقی مسائل فوتبال در خلال این گزارش با استنادات قانونی حکم کمیته انضباطی را پر از اشکال دانست. براتی در جایی اعلام کرد که طبق آیین‌نامه فیفا مسائل مربوط به رشوه و تبانی از طریق فدراسیون می‌بایست به فیفا گزارش شود تا فیفا جریمه های سخت‌تری را برای آنها در نظر بگیرد که گویا این اتفاق نیفتاده است.

مرتضی کریمی که سنگین ترین جریمه این حکم برای او صادر شده با اشاره به نبریدن هیچ حکم سنگینی برای مسئولان باشگاه پرسولیس که در زمان صورت گرفتن تخلف در راه‌آهن بودند با بیان اینکه اگر من هم در حال حاضر در پرسپولیس بودم شاید تنها تذکر می گرفتم به جانبداری فدراسیون اشاره کرد. کریمی در ادامه صحبت هایش به پیشنهاد قهرمانی در خلال رسیدگی به این پرونده به او خبر داد که طی آن قهرمانی به او پیشنهاد داد تا مسئولیت‌ها را بپذیرد و او هم در عوض جبران کند. شاید حرف مهم را در این میان علیپور زد که گفت از حلقه های اصلی این پرونده اثری دیده نمی‌شود.

 

 

گزارشی از مراسم انتخاب بهترین های فوتبال سال 2013 پخش شد.

گزارشی آماری از پیش دربی های دوره های گذشته به تصویر کشیده شد:

 

 

 

گزارشی در خصوص حاشیه های مربوط به باشگاه تراکتورسازی و حضور مجید جلالی در راس تیم فوتبال این باشگاه پخش شد که طی آن زینی زاده، جلالی و هواداران این باشگاه به صحبت پرداختند.

ماجرای شکایت پرسپولیس از علی کریمی و مصاحبه تند او علیه مدیران ان تیم هم بخش بعدی برنامه نود بود و صحبت های علی کریمی پیش از حضور در کمیته انضباطی در خصوص شکایتش از باشگاه پرسپولیس پخش شد. (فیلم اظهارات علی کریمی)

گزارشی از دیدار تیم های سایپا – تراکتورسازی، گسترش فولاد – راه آهن و ملوان – مس شد و داوری آنها مورد بررسی قرار گرفت.

علیپور دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات فوتبال روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد آوردن نام مسلمان و صادقیان در خصوص استعمال قلیان گفت: فایل صوتی که از من منتشر شده است کامل نیست و از دوستان رسانه خواهش میکنم فایل کامل را پخش کنند، دوستان نام این دو بازیکن را اعلام کردند و قصد داشتند استعلام بگیرند و من نام این دو بازیکن را اعلام نکردم، مرا همه می شناسند که اگر صحبتی در جایی بیان کنم پای حرف خود می ایستم و آن را تکذیب نمی کنم.

 

سردبیر ورزشی ایسنا روی خط تلفنی برنامه آمد و عنوان داشت فایل صوتی که ما پخش کردیم قبل و بعد نداشته است و تمام صحبت آقای علیپور پخش شده است.
پس از بررسی داوری این بازی‌ها بار دیگر بحث رای کمیته انضباطی مطرح شد که نخست رستم زندی، معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن و از محکومان این پرونده روی خط برنامه آمد و از حکم یک جانبه کمیته انضباطی و جانب داری برای پرسپولیسی‌ها گلایه کرد و بعد عبدالرحمان شاه‌حسینی رئیس پیشین کمته انضباطی رو خط برناه آمد و با ادبیات تندی از حسن‌زاده و مصاحبه‌اش انتقاد کرد و او را قلدر خواند و برای جامعه قضات و حقوقدان‌ها تاسف خورد که چنین شخصی رئیس کمیته انضباطی است و حتی از دادگاه ویژه قضات تقاضا کرد به پرونده وی رسیدگی کنند. او ضمن درست دانستن ایراداتی که براتی به حکم گرفته بود به صراحت گفت که این رای از ترس یقه سفیدها و گردن کلفت‌های فوتبال صادر شده است.

منصوریان سرمربی پیشین تیم ملی زیر 22 سال روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد مباحث بوجود آمده در تیم ملی زیر 22 سال در کیش گفت: از شما ممنونم که هفته گذشته نامی از فردی نیاوردید.
به نظرم باید با این مسائل نه فقط در فوتبال بلکه در تمامی رشته ها مبارزه شود و راهکاری ارائه شود تا این مسائل ریشه کن شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: از آقای آیت اللهی گله مندم و میخواهم بگویم وی می توانست در این خصوص رازداری می کرد و اسامی این دو بازیکنان را اعلام نمی کرد. اعلام کردن نام این دو بازیکن بسیار اشتباه بود و حتی پس از اعلام اسامی آنها از طرف رهگذران به آنها توهین شده است و این تنها و تنها حاصل اشتباه در خصوص اعلام اسامی مساپلمان و صادقیان است.

مرتضی کریمی بار دیگر روی خط برنامه آمد و گفت که در خلال رسیدگی به پرونده قهرمانی با وی تماس گرفته و در دیداری در خیابان مرزداران گفته که کمیته انضباطی به رابطه من و مولایی پی‌برده‌اند و پیشنهاد داده تا من به جای وی مسولیت را بر عهده بگیرم که من قبول نکردم.

آماری از جایگاه تیم ها در جدول رده بندی لیگ برتر و آمار لیگ به تصویر کشیده شد:

 


فریدون زندی معاون اجرایی باشگاه راه آهن روی خط تلفنی برنامه آمد و عنوان داشت: حکم هنوز به من ابلاغ نشده است ولی این حکم مشکلات و تناقضات زیادی دارد که در این برنامه آنها را عنوان نمی کنم چرا که آقایان بر طبق آن برنامه ریزی می کنند و اعتراض خود را بطور کتبی ارائه خواهم داد.

عبدالرحمن شاه حسینی رییس پیشین کمیته انضباطی در ارتباط زنده تلفنی از ادبیات گفتاری حسن زاده انتقاد کرد و گفت: وی با ادبیاتی قلدرانه می گوید کسی حق ندارد اظهار نظر کند! و این درست نیست. در مورد رای باید بگویم مفاد رای با واقعیت ها منطبق نیست، اشخاصی که از روابط نا مشروع در فوتبال مطلع باشند هیچگاه نباید به آنها تذکر کتبی داده شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: با این حکم با شان و شعور مردم ایران توهین شد و احکام درستی نبوده است! چرا عنوان نمی کنند این وجوهی که دریافت شده در نتایج بازی ها تاثیر گذار بوده یا خیر و این مسئله نقطه تاریک این قضایا است. وی خاطرنشان کرد: از شما میخواهم از افراد مختلف دعوت کنید و در مورد این آرا صحبت شود، به نظرم اگر دو خط می نوشتند همه این افراد تبرئه شدند خیلی بهتر بود.

آمار مسابقه پیامکی در پایان برنامه:

برنامه این هفته نود ساعت 2:33 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار