سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22703
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سرمایه گذاری هنگفت ایرانیها در خارج
Print This Post

معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری با بیان اینکه سرمایه گذاری ایرانی ها در خارج از کشور700 میلیارد دلار است، گفت: بیش از 200 میلیارد دلار از این میزان در امارات سرمایه گذاری شده که باید برای بازگشت پول های سرگردان خارج از کشور تلاش جدی صورت گیرد.

به  گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا،ˈعلیرضا رحمت نیاˈدر حاشیه جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی لرستان در جمع خبرنگاران افزود: دنیای کنونی، دنیای مسابقه برای توسعه است و باید با تهیه سند آمایش، جذب سرمایه گذاران و فراهم کردن شرایط به منظور ایجاد اطمینان خاطر آنان در استان ها، بستر لازم برای رشد و توسعه و رقابت دراین عرصه مهیا شود.

وی اظهار کرد: تمامی زیرساخت های لازم برای اجرای طرح آمایش سرزمین در استان های سراسر کشور فراهم شده و این طرح در شورای برنامه ریزی استانها به تصویب خواهد رسید.

به گفته وی، این در حالی است که با تصویب شورای برنامه ریزی و سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا) در هشت استان از جمله لرستان نصب شده است.

رحمت نیا اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه، اطلاعات موثر در توسعه هر استان به اشتراک گذاشته می شود و بر اساس مدلسازی های ویژه، فرآیند توسعه رصد می شود.

وی با اشاره به برگزاری دو دوره آموزشی در خصوص این سامانه افزود: دوره سوم نیز بهمن ماه امسال با حضور بیش از 70 نفر برگزار خواهد شد.

این مسوول تصریح کرد: دو هزار و 530 شاخص بخشی وفرابخش در 69 حوزه مختلف در طرح آمایش سرزمین بررسی شده که این شاخص ها نشان می دهد موارد متعدد توسعه از جمله زیربناها، نشر، سرمایه گذاری صنعتی و بورس در کشور به صورت نامتعادل توزیع شده است.

وی با اشاره به عدم توسعه مناطق مرزی ، خطر این توسعه نیافتگی و واگرایی مردم در این مناطق، گفت: برنامه آمایش هر استان باید هوشمند سازی شود و در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار