سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22708
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توهین اکبر ترکان به نيمي از ملت ایران
Print This Post

مشاور ارشد رئيس‌جمهور گفت:5/49 درصدي كه به روحاني رأي ندادند حامي بي‌قانوني‌اند!

به گزارش سلام دلفان به نقل از وطن امروز؛  هنوز اظهارات محمود سریع‌القلم، مشاورعالي رئیس‌جمهور درباره عدم شأنیت رانندگان تاکسی برای اظهارنظر درباره مباحث کلان کشور و اعتراض این قشر به این اظهارات نگذشته که این‌ بار یکی دیگر از نزدیکان رئیس‌جمهور زبان به اهانت علیه نیمی از مردم ایران گشوده است. اکبر ترکان که از شروع به کار دولت اظهارنظرهای عجیبی از او منتشر شده بود، در اظهارنظری عجیب نیمی از مردم ایران را متهم به قانونگریزی کرده است.

مشاور ارشد رئيس‌جمهور که با روزنامه حامی هاشمی‌رفسنجانی گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: «شما فكر نكنيد كه يك نفر در مملكت وجود دارد كه مي‌گويد من قانون را قبول ندارم بلكه اين يك جريان مشخص بود كه مي‌گفتند ما قانون را قبول نداريم. اكنون 5/49 درصد آرا را شامل مي‌شوند. اين 5/49 درصد آرا كساني بودند كه در مقابل جرياني كه مقابل قانون ايستاد سكوت كردند. اين 5/49 درصد سكوت كردند و نگفتند كه تو بي‌جهت فكر كردي كه مي‌تواني قانون را قبول نداشته باشي».

اهانت مشاور ارشد روحانی به مردم در حالی است که پیش‌تر اظهارات رئیس‌جمهور در جریان رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نیز موجی از انتقاد و اعتراض را به‌وجود آورد. حسن روحانی در آن جلسه گفت:«مردم در ۲۴ خرداد به افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک‌رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی ندادند و به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی دادند».

به نظر می‌رسد این رویه اظهارنظر در میان دولتی‌ها حاکی از وجود یک انگاره فکری مشترک در میان آنان نسبت به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و مردم ایران است. اینکه چرا مشاور ارشد روحانی برخلاف بدیهی‌ترین اصول اخلاقی و سیاسی اینگونه صراحتا مردم ایران را به 2 قسمت موافق و مخالف دولت تقسیم می‌کند و مخالفان دولت را مورد اهانت قرار می‌دهد؛ قطعا به سود دولت نخواهد بود.

البته طی ماه‌های اخیر نوعی عصبیت و پرخاش در رفتار برخی دولتی‌ها مشاهده شده است که نمونه آن در نوع مناسبات آنان با مجلس نیز دیده مي‌شود. اکبر ترکان در همین مصاحبه به نمایندگان مجلس هشدار داده و آنان را تهدید کرده طرفداران دولت مانع از حضور مجدد آنان در مجلس خواهند شد. به هر حال به کار بردن این قبیل ادبیات توهین‌آمیز نسبت به مردم در حالی است که دولت روحانی در حال مذاکره در موضوع هسته‌ای است و قاعدتا نیاز به یک وفاق ملی و انسجام درونی دارد. با این حال آنچه از مجموعه رفتار این دولت مشاهده می‌شود؛ نشانگر تلاش آن برای انسجام عمومی و وفاق نیست. ادبیات دولت، ادبیات مناسبی نیست و در صورت عدم اصلاح آن پیش‌بینی می‌شود بزودی آثار و تبعات این قبیل اظهارات هتاکانه در مناسبات مردم و دولتی‌ها خود را نشان دهد.

فائزه هم وارد می‌شود

اما در حالی که اکبر ترکان با اظهارات هتاکانه خود نسبت به مردم، وجهی از ادبیات رایج برخی مقامات دولتی را نشان داده است، فائزه هاشمی رفسنجانی نیز در اظهارنظری دیگر، نشان داده منبع و ملجا این ادبیات توهین‌آمیز کجاست. دختر حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی در مصاحبه ‌با یک سایت ضدانقلاب، نمایندگان منتقد مجلس را «تند، افراطی و بی‌منطق» خواند و آنان را به دلیل سؤال از وزرا، متهم به ایجاد فضای تهدید و ارعاب علیه دولت کرد.

فائزه رفسنجانی که در ایام انتخابات به همراه سایر اعضای خانواده‌اش با شعار «اعتدال» از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت می‌کردند، در این مصاحبه می‌گوید: مجلس فراتر از مسؤولیت خود و به صورت سلیقه‌ای فشار می‌آورد تا دولت را از مسیرش منحرف کند.

به گزارش تسنیم، وی این رفتارها را «سازمان‌یافته» دانسته و گفت: گروهی تشکیل شده و کارهای دولت را بررسی می‌کند و سریع هم عکس‌العمل نشان می‌دهد تا دولتی‌ها را به انفعال بکشاند.

نماینده مردم تهران در مجلس پنجم معتقد است رفتار نمایندگان مجلس با دولت؛ تند، بی‌منطق و افراطی است و مجلس نهم را به هیچ‌وجه نمی‌توان با مجلس پنجم مقایسه کرد. اما ادبیات فاخر دختر آقای هاشمی رفسنجانی به همین جا ختم نشد.

وی در ادامه مجلسی‌ها را متهم کرد که چون دیگر نمی‌توانند از دولت پول و کارت هدیه بگیرند، در برابر اقدامات دولت مقاومت می‌کنند. این حامی دولت «اعتدال» در ادامه به اعضای کابینه حسن روحانی توصیه می‌کند «دولت لازم نیست به مجلس پاسخگو باشد و اگر وا بدهند، تا آخر باید وا بدهند».

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار