سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22717
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش آمریکا به اظهارنظر وزیرجنگ اسرائیل
Print This Post

دولت آمریکا در واکنش به اظهارات تند “موشه یعالون” نسبت به میانجیگری واشنگتن در مذاکرات سازش خاورمیانه واکنش نشان داد.

پبه گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، دولت آمریکا در واکنش به اظهارات تند “موشه یعالون” نسبت به میانجیگری واشنگتن در مذاکرات سازش خاورمیانه واکنش نشان داد.

به گزارش رویترز، آمریکا سخنان “موشه یعالون” در مورد موضع آمریکا در مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها را “خصمانه” دانست. بر این اساس “جن ساکی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تلاش آمریکا برای تامین خواسته های رژیم صهیونیستی در مذاکرات سازش خاورمیانه، اظهارات یعالون را خصمانه و نامناسب خواند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نسبت به موفقیت تلاش‌های آمریکا برای توافق میان تل آویو با تشکیلات خودگردان فلسطین ابراز بدبینی کرده بود.

یعالون در این سخنان که خشم واشنگتن را به دنبال داشت تاکید کرد از زمان از سرگرفته شدن مذاکرات سازش در واقع مذاکره ای بین طرفین انجام نگرفته و آنچه انجام شده تنها مذاکراتی بوده که آمریکایی‌ها به صورت جداگانه با طرف اسرائیلی و فلسطینی‌ها ترتیب داده اند.

به ادعای وزیر جنگ اسرائیل طرح ارائه شده از سوی آمریکایی ها ضامن صلح در منطقه نخواهد بود. این در حالی است که حتی با وجود از سرگیری مذاکرات متوقف شده سازش و با وجود درخواست های مکرر واشنگتن، صهیونیست ها با ادامه پروژه شهرک سازی در مناطق فلسطینی در مسیر رسیدن به توافق با فلسطینی ها مانع تراشی کرده اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار