سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22724
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نظر ولایتی درباره تصویب تحریم‌های جدید
Print This Post

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تصویب تحریم‌های جدید در کنگره آمریکا و ادعای اوباما برای وتوی این تصمیمات گفت: آمریکایی‌ها زیاده‌طلبی‌های خود را دارند و هیچگاه در رابطه با ایران حسن نیتی را که ادعا می‌کنند، نشان ندادند، بنابراین با توجه سوابق آنها توقعمان از آمریکا چیز دیگری نیست.

 به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز چهارشنبه در حاشیه دیدار با رئیس مرکز انستیتو علمی آکادمیک روسیه که در این مرکز برگزار شد، در جمع خبرنگاران و درباره رویکرد وزارت خارجه در منطقه و توافقنامه ژنو، اظهار داشت: سفر آقای ظریف به کشورهای منطقه، از سفرهای لازم و مفید بوده است و مذاکرات ژنو نیز با پیگیری دوستان در وزارت خارجه خوب پیش می‌رود.ولایتی در عین حال با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه مذاکرات قرار دارد، ادامه داد: دوستان ما حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهند تا مشکلات از پیش رو برداشته شود و حقوق هسته‌ای ایران را نیز کاملا حفظ کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امیدوار هستیم وزارت خارجه بتواند تلاش‌های خود را به صورت جدی، سازنده و مفید ادامه دهد و مذاکرات در سطوح مختلف ادامه پیدا کند لذا نتایجی که با تلاش‌های آقای ظریف و وزارت امور خارجه انجام می‌شود، به دست‌ آید.

وی تصریح کرد: آقای ظریف در حوزه بین‌الملل رابطه زیادی دارد و این تجربه 30 ساله به آنها کمک می‌کند که بتوانند مذاکرات را به صورت مناسب و کارشناسی شده پیش ببرند چرا که در مذاکرات راه آسانی در پیش نیست.

ولایتی بر همین اساس اظهار داشت: آمریکا زیاده‌طلبی‌های خود را ادامه می‌دهد اما تدبیر و پایداری گروه مذاکره‌کننده باعث خواهد شد که از حقوق هسته‌ای ایران حفاظت شود.

وزیر امور خارجه اسبق کشورمان در خصوص تصویب تحریم‌های جدید در کنگره آمریکا و ادعای اوباما برای وتوی این تصمیمات گفت: آمریکایی‌ها زیاده‌طلبی‌های خود را دارند و هیچگاه در رابطه با ایران حسن نیتی را که ادعا می‌کنند، نشان ندادند، بنابراین با توجه سوابق آنها توقعمان از آمریکا چیز دیگری نیست.

وی افزود: آمریکا بداند اگر بخواهد این مذاکرات با موفقیت پیش رود باید به قرارهایی که گذاشته‌، پایبند باشد چرا که در غیر این صورت اعتماد مردم دنیا را به خود از دست خواهد داد. همان طور که برخی از اقدامات آنها مورد اعتراض برخی از کشورهای 1+5 از جمله روسیه قرار گرفت؛ بنابراین اگر آمریکا برخلاف توافق نهایی ژنو حرکتی انجام دهد دوستان خود از جمله برخی کشورهای 1+5 را از دست خواهد داد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار