سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22832
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چرا انفجارها در بغداد از سر گرفته شد؟
Print This Post

با گذشت مدتی کوتاه از برقراری آرامش نسبی، انفجارهای بغداد بار دیگر آغاز شد و در نتیجه آن، دهها غیرنظامی بی گناه کشته و مجروح شدند شمار زیادی منزل و مغازه منهدم گردید.

 به گزارش سلام دلفان به نقل از العالم، صبح چهارشنبه چند دستگاه خودروی بمب گذاری شده در میدان الصناعه، میدان اندلس در مرکز، خیابان فلسطین، شهرک الشعله و حی المعامل در جنوب و منطقه الحسینیه در حومه بغداد منفجر شد.انفجارهای مزبور به فاصله 5 دقیقه از یکدیگر رخ داد، آن هم در زمانی که مردم در حال عزیمت به سر کار بودند.

شماری از مردم در گفتگو با العالم تاکید کردند که در محل انفجارهای امروز هیچ مرکز پلیس یا اداره دولتی نبوده و اکثر آن فقیرنشین است که نشان می دهد هدف از آن خرابکاری، انتقام و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان بوده است.

ناظران معتقدند، توقف جزیی جنگ علیه تروریسم در غرب عراق از مهمترین علل آغاز مجدد خشونت به هدف اعطای فرصت به افراد مسلح به منظور دفاع از تروریستهای محاصره شده در استان الانبار است.

نوری المالکی نخست وزیر عراق ضمن درخواست از مردم کشورش برای گرفتن فرصت از القاعده برای ایجاد فتنه طایفه ای در عراق وعده داد هر شخصی که به القاعده کمک کند، در چارچوب جنگ علیه تروریسم هدف قرار خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار