سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22899
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عجز و لابه اوباما برای عدم وضع تحریم‌های ضد ایرانی در دیدار با سناتورهای دموکرات
Print This Post

رئیس جمهور آمریکا طی دیدار با سناتورهای دموکرات کشورش بار دیگر با لحنی که یک خبرگزاری آمریکایی آن را ملتمسانه خواند خواستار عدم وضع تحریم‌های ضد ایرانی شد.

به گزارش سلام دلفان، فارس به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با «عجز و التماس» از سناتورهای دموکرات کشورش خواست از وضع تحریم‌های جدیدی که ممکن است مذاکرات هسته‌ای را از مسیر خارج کنند، منصرف شوند.

اوباما در دیداری شامگاهی که در «اتاق شرقی» کاخ سفید برگزار شد درخواستی را به طور شخصی مطرح کرد که اعضای دولتش بارها در خلال هفته‌های گذشته آن را به طور علنی مطرح کرده‌اند: قبل از آنکه اوضاع پیچیده‌تر شود، به مذاکرات در حال جوانه زدن با تهران فرصت پرورش یافتن بدهید.

توافق 6 ماهه بین ایران و کشورهای 1+5 درباره پرونده هسته‌ای ایران از هفته آینده اجرایی می‌شود، اما چهره‌های شاخص مجلس سنای آمریکا امکان وضع تحریم‌هایی را مطرح کرده‌اند که توافق حاصل شده در سوم آذرماه در ژنو را مخدوش می‌کند.

سناتور جف مرکلی، از حاضرین در جلسه روز چهارشنبه با اوباما، درباره این نشست گفت: «رئیس جمهور با قاطعیت درباره اینکه ما چگونه باید از این فرصت استفاده کنیم صحبت کرد. اگر ایران در پایان کار تمایلی برای اتخاذ تصمیم‌هایی نداشته باشد که اوضاع کار را سر و سامان دهد او (اوباما) آماده خواهد بود تا لایحه تشدید تحریم‌ها را امضا کند. اما ما باید شش ماه فرصت بدهیم تا به این مرحله برسیم.»

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دو نفر از سناتورهای شرکت‌کننده در این نشست گفتند که دموکرات‌ها ظاهراً پذیرای درخواست اوباما بودند و این حتی درباره برخی از سناتورهای تندرو که علناً از وضع تحریم‌های جدید حمایت کرده بودند هم صادق بود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار